Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

23 лютого, 2002 - 00:00

Зустрічі «четвірки» буде продовжено

Секретарі Ради національної безпеки і оборони України та Ради безпеки Росії Євген Марчук і Володимир Рушайло поінформували Президента України Леоніда Кучму про підсумки зустрічі у Харкові 19— 20 лютого, повідомив Інтерфакс-Україна. Зустріч секретарів національної безпеки України, Росії, Білорусі та Польщі у Харкові продемонструвала єдність підходів цих країн «практично до всіх проблем регіональної і міжнародної безпеки», повідомив журналістам, як передає Інтерфакс-Україна, в. о. керівника управління інформації і зв’язків з громадськістю Президента України Андрій Чирва. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Євген Марчук, секретар Ради безпеки Білорусі Геннадій Невиглас, секретар Ради безпеки Російській Федерації Володимир Рушайло і директор Бюро національної безпеки при канцелярії президента Польщі Марек Сівец за підсумками харківської зустрічі підписали спільне комюніке і домовилися й надалі провести зустрічі у чотиристоронньому форматі. На зустрічі у Харкові, як повідомляв «День», констатувалося, що однією з головних загроз як національній, так і міжнародній безпеці є організована злочинність, і зазначалося, що загрози національній безпеці трансформувалися з військової сфери у сферу відповідальності органів охорони правопорядку і спецслужб. Одним iз пріоритетних напрямів роботи учасники зустрічі назвали організацію належного контролю на державних кордонах. Інф. «Дня».

Приречені на співпрацю

Глава Адміністрації Президента України, лідер блоку «За єдину Україну!» Володимир Литвин закликав усіх учасників виборчого процесу пам’ятати, що після виборів їм доведеться разом працювати у парламенті. «Ми повинні думати про те, що живемо у цивілізованій державі, що після 31 березня ми будемо разом працювати», — сказав він, відповідаючи у п’ятницю в Дніпропетровську на запитання студентів місцевих вузів, — повідомляє Інтерфакс-Україна. Зі слів В. Литвина, у нього «робочі вiдносини з лідерами більшості політичних партій і блоків». Він підкреслив, що блок «За єдину Україну!» не збирається критикувати будь-кого з учасників виборчого процесу, а виступає за «змагання програм та ідеологій». Відповідаючи на запитання студентів про його стосунки з лідером блоку «Наша Україна» Віктором Ющенком, В. Литвин сказав, що вони досить часто зустрічаються і спілкуються. «Життя покаже, що буде далі», — додав він. Коментуючи на прохання студентів своє ставлення до діяльності лідера Блоку Юлії Тимошенко, В. Литвин, жартуючи, сказав: «Як може людина, ще не зовсім стара, ставитися до жінки?». «Коли я зустрічаю жінку-політика, я ставлюся до неї, як до жінки», — зазначив він.

Замість передвиборної програми — презентація Мельниченка на УТ-1

На відміну від інших представників партій і блоків, лідер Соцпартії Олександр Мороз не став представляти в ефірі каналу УТ-1 передвиборну програму СПУ. Замість цього він продемонстрував фрагменти фільму про «касетний скандал» — свій виступ у парламенті восени 2000 року, фрагмент інтерв’ю з екс-майором держохорони Миколою Мельниченком, інтерв’ю з В. Литвином і т.п., супроводжуючи показ своїми коментарями. До рекламного фільму було також включено сучасний, очевидно, запис висловлювання Миколи Мельниченка, — припускає Інтерфакс-Україна. М. Мельниченко продемонстрував висновок американського експерта і заявив: «Плівки не монтовані, дискусія завершена». Олександр Мороз, у свою чергу, сказав, що хотів би зустрітися з Президентом, передусім, у судовому розгляді цього злочину. «Я не буду говорити про Литвина й інших чиновників. Йдеться про те, щоб, використовуючи судовий розгляд, встановити істину», — заявив О. Мороз.

«Цифровий шлях» до соціополісу

Формування в Україні нових, конкурентноздатних на світовій арені соціально-економічних структур стало вчора темою конференції «Соціополіс як «цифрове місто», яка відбулася в рамках міжнародної виставки інформаційних технологій «EnterEX 2002». На думку учасників зібрання, а ними стали представники Київської міської держадміністрації, НБУ, наукового центру «СофтРейтиг», корпорації «Квазар-Мікро» та інші, цієї мети можна досягнути одночасним застосуванням в усіх сферах життя соціуму технологій випереджаючого характеру, зокрема інформаційних та комунікаційних. Найбільш реальним впровадження таких технологій є, на думку автора ідеї соціополісу, секретаря РНБОУ Євгена Марчука, яку він висловив, відкриваючи конференцію, на території соціополісів — мікрорегіонів, в рамках яких відбувається всеохоплюючий перехід від одного типу суспільства до іншого — більш досконалого, тому що «на невеликій території таке впровадження не потребує значних витрат». Серед можливостей, які завдяки застосуванню нових інформаційних технологій можуть отримати суспільство та держава, секретар РНБОУ назвав електронне управління, систему електронних грошей та електронних розрахунків, систему дистанційного навчання тощо.

Газета: 
Рубрика: