Офіс ЮНЕСКО розпочав роботу в Тернополі
Наприкінці минулого тижня Тернопільський обласний відділ Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО відкрив свій офіс, хоча на теренах краю організація допомагає людям з особливими потребами вже півтора року. На Тернопільщині проживає понад 53 тисячі інвалідів. За інформацією директора Тернопільського відділу Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО, голови обласної громадської організації Віталія Семенюка, за цей час з Німеччини і Франції надійшло понад 600 інвалідних візків, ходуль, милиць, палиць для людей з обмеженими можливостями, а також — багатофункціональні ліжка в лікарні, геріатричні будинки та інші соціальні заклади. Співпраця Тернопільської міської ради з центром ЮНЕСКО, результатом якої стало відкриття офісу, й надалі продовжуватиметься, — запевнили і міський голова Сергій Надал, і директор Тернопільського відділу Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО, голова обласної громадської організації Віталій Семенюк. Тільки напередодні, за сприяння міськради, привезли десять інвалідних візків, двадцять пар милиць, функціональні ліжка. Незабаром комісія у складі головних лікарів медичних закладів Тернополя, міського Управління охорони здоров’я визначатиме потреби міських лікарень. А планують привозити необхідне обладнання та інвентар щомісяця, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
У Чернівецькій області на десяток шкіл стане менше
У Чернівецькій області дедалі меншає учнів загальноосвітніх шкіл, у той час як кількість малочисельних класів (із заледве десятком школяриків) є доволі високою. Тому, за словами начальника обласного управління освіти Михайла Бауера, до 2014 року на Буковині припинять існування 10 малочисельних шкіл та 95 класів, реорганізують 25 загальноосвітніх навчальних закладів, створять 27 шкіл-садів та 2 шкільні округи, що дасть змогу оптимізувати шкільну освіту області. Реорганізація може зачепити, зокрема, школу села Старі Бросківці Сторожинецького району, у старших класах якої загалом навчається лише 12 учнів. Школі бракує педагогів, тож один учитель викладає декілька предметів, що погіршує якість знань, каже начальник районного відділу освіти Віктор Багрій. Оскільки у цьому ж селі є ще дві школи та шкільний автобус, Старобросківецьку ЗОШ мають намір реорганізувати, залишивши на її базі тільки початкову школу. Щоправда, остаточне рішення щодо цього має ухвалити сільська рада, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
У кадровий потенціал майбутніх українських моряків інвестують німці
Представники всесвітньо відомої німецької крюїнгової компанії «Marlow Navigation», Міністерства освіти й науки України, Херсонської облдержадміністрації підписали спільний договір про співпрацю, котрий сприятиме підвищенню якості підготовки кадрів у Херсонському державному морському інституті. Німецька компанія профінансувала створення в інституті двох комп’ютерних кабінетів з повним набором безплатних інтернет-послуг і сотнею нетбуків. Вальтер Векенборг, директор «Marlow Navigation» з персоналу, вважає договір логічним продовженням співробітництва з ВНЗ, котрий триває вже десять років. Його компанія, що формує екіпажі для більш ніж тисячі сучасних німецьких суден, грунтовно займається підбором кадрів та їхньою освітою. Німецькі судновласники на власному досвіді переконалися, що механіки та судноводії, яких готує Херсонський державний морський інститут, відповідають найвищим сучасним вимогам. Ось чому вони почали цілеспрямовано вкладати кошти в модернізацію навчальної бази інституту. Навчальний процес ВНЗ адаптований до міжнародних стандартів, введено комунікативний курс англійської мови, в ХДМІ з’явилися сучасні тренажерні центри. Лекції з навігації майбутнім морякам читав професор Бременського університету Ральф Беккер-Хайнц. Студенти, які стають кандидатами на поповнення кадрового резерву «Marlow Navigation», щомісяця отримують стипендію — 50 доларів. На практику, котра оплачується, майбутніх моряків запрошують саме на ті судна, де вони працюватимуть після завершення навчання. Для тих, хто поповнив екіпажі суден і добре себе зарекомендував, існують різноманітні програми кар’єрного росту. Молоді херсонці знають: якщо буде бажання та наполегливість, вони можуть і капітанами стати. За словами ректора ХДМІ Володимира Ходаковського, договір про співпрацю допоможе ВНЗ досягти поставленої мети. А вона досить амбітна: до 2015 року ВНЗ хоче увійти в число кращих навчальних закладів світу й стати академією, повідомляє Софія СЕРЕБРЯКОВА, Херсон.