Без радикальних рішень у військовій реформі не обійтися
Кардинальні зміни у підходах і плануванні комплексного реформування української армії є першочерговими завданнями державного будівництва, вважає перший заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Леонід Рожен. Учора на семінарі «Підвищення якості реформування Збройних сил України» він заявив, що значні зміни, передусім, повинні торкнутися військово- політичної та військової сфер, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Потрібно буде визначити сучасні тенденції подальшого розвитку військово-політичної ситуації в Європі й біля кордонів України, а також характер і рівень військових, терористичних загроз нашій державі у середньостроковій і подальшій перспективі», — сказав він. На думку Л. Рожена, «в практику планування подальшого реформування Збройних сил України повинно бути запроваджено обов’язкове використання економічних складових — основних прогнозних показників розвитку економіки України на середньострокову й подальшу перспективу». «Крім того, повинна бути розроблена програма поетапного переходу до розподілу щорічного оборонного бюджету на дві приблизно рівні частини: на утримання Збройних сил і на матеріально-технічне забезпечення та розвиток озброєння», — сказав перший заступник секретаря РНБО. «Очевидним є те, що військова організація в її нинішньому стані дуже обтяжлива для економіки України, при її сьогоднішній структурі та чисельності вона буде непосильним тягарем і після виходу країни з економічної кризи. Для забезпечення національних інтересів уже не вдасться обійтися без радикальних рішень щодо скорочення чисельності ЗСУ», — резюмував Л. Рожен.
Есдеки в регіонах виступають за чесні вибори
Підсумки соціально-економічного розвитку Житомирщини у минулому році дають підстави для висновку про збереження у цій сфері позитивних тенденцій. Зокрема на 14%, або майже на 30 млн. гривень, в області зросло виробництво промислової продукції, в промислових галузях відновило роботу 7 великих підприємств, збудовано кілька важливих об’єктів, зокрема 14-ти кілометровий автообхід навколо міста Новоград-Волинський. Щодо сільського господарства, то валовий збір зерна склав майже 900 тисяч тонн, що на 110 тисяч тонн більше ніж у 200 році, зібрано 3,4 тисячі тонн льоноволокна (це у 3,4 раза більше, ніж у позаминулому році).
Говорячи про це на прес-конференції, що пройшла минулого вівторка, голова Житомирської обласної ради, член Політради СДПУ(о), заступник секретаріату обкому обласної організації партії Архип Войтенко підкреслив, що досягнення згаданих результатів економіки є наслідком тісної співпраці представницької і виконавчої гілок влади в регіоні (останнiх представляє голова облдержадмiнiстрацiї Микола Рудченко). На думку А.Войтенка, майбутні вибори до парламенту та місцевих органів влади будуть чесними і прозорими у тому випадку, коли всі суб’єкти виборчого процесу і органи влади (із Центральної виборчої комісії до сільських рад) будуть чітко виконувати виборче законодавство, і коли так званий адміністративний ресурс буде поставлений під контроль. Враховучи, що голова Житомирської облради не вперше не налоголошує на необхідності суворого дотримання законів при проведенні виборчої кампанії, і робить це не тільки як посадова особа, є підстави, що об’єднані соціал-демократи відносяться до політичних сил, які зацікавлені в тому, щоб наступні вибори пройшли чесно.
А ось чи виникнуть, принаймні, на Житомирщині, певні колізії навколо використання на них адмінресурсу (згаданий голова облдержадміністрації М.Рудченко є членом керівництва Аграрної партії, що входить до блоку «За єдину Україну!») і як це відіб’ється на есдеках, покаже найближчий час. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День»
У Сумах подешевшало тепло
А саме той теплоносій, який виробляє одне з найбільших у місті теплогенеруючих підприємств — ТОВ «СумиТЕКо». Однак, не слід думати, що зниження тарифу відбувається завдяки зменшенню собівартості продукції тепловиків чи з якихось інших економічних причин. Просто останнім часом тепло, яке виходить від «СумиТЕКо», не дотягує до нормативних параметрів, в результаті цього, скажімо, у грудні температура повітря в помешканнях сумчан не перевищувала в середньому 14 градусів, хоча б мала б бути не менше 18. Саме через такий «недопал» товариство й змушене вдаватися до коригувань тарифів теплоносія. В перший місяць зими, скажімо, вони були зменшені на 20 відсотків і склали 1 гривню 26 копійок за 1 кв.м опалювальної площі. Тим же споживачам, в чиїх домівках було холодніше за 14 градусів, і це зафіксовано у відповідних актах організацій житлово-комунального господарства, випаде платити ще менше. Подібний перерахунок вартості тепла і гарячої води робився й в листопаді. Не знімаючи з себе вини за недотримання температурного режиму, керівництво «СумиТЕКо» разом iз тим відзначає, що надавати якісну напругу йому не дозволяє низький рівень оплати споживачами використаного тепла. Причому це характерно не лише для цього товариства, а й для всіх інших комунальних підприємств міста. Що ж до «СумиТЕКо», то, за інформацією прес-служби підприємства, його абоненти з числа населення станом на 1 січня 2002 року заборгували 8,5 млн. грн., а загалом борг міста цьому товариству на початок року сягав 11,2 млн. гривень. Сергій ХАНІН, м. Суми.