500 кандидатів до Рад усіх рівнів
12 січня 2002 року в київському Будинку вчителя відбулася VII Конференція київської міської організації СДПУ(о). На Конференцію було обрано 248 делегатів від усіх районів столиці. Виступаючи перед делегатами конференції, секретар міськкому СДПУ(о) Григорій Суркіс зазначив, що головним завданням міської партійної організації є активна робота з утілення в життя програмних рекомендацій партії щодо просування найбільш активних, динамічних і авторитетних людей кандидатами в депутати всіх рівнів від Верховної Ради до районів нашого міста. Глава столичних есдеків сказав, що київська організація СДПУ(о) готова до проведення виборчої кампанії. За його словами, повністю сформовано 12 штабів з виборів депутатів до Верховної Ради України, визначено чіткі критерії добору кандидатів у депутати Київської міської ради, депутатів районних рад столиці. «На сьогоднішній день, — повідомив Г. Суркіс, — у Києві ми маємо не менше п’ятисот добре підготованих кандидатів до рад усіх рівнів».
Жителі трьох областей України зимують без тепла і світла
За станом на ранок вівторка відключені від електропостачання п’ятдесят чотири населених пункти у Тернопільській області, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес- службу Міністерства з надзвичайних ситуацій. Причиною відключення стало обмерзання проводів — спрацювала система захисту. Уже протягом тижня залишаються без тепла жителі селища Димитрово Олександрійського району Кіровоградської області — під час проведення ремонтних робіт опалювального казана ТЕЦ-3 «ГХК Олександріявугілля», який вийшов з ладу 8 січня, виник новий свищ трубопроводу. За станом на ранок вівторка без теплопостачання залишалися 142 будівлі, у тому числі 3 школи, 1 лікарня, 1 дитячий садок. Також без тепла залишаються 116 будинків у чотирьох містах Луганської області. Як повідомлялося, через аварію на тепломережах жителі ряду будинків Стаханова, Первомайська і Красного Луча живуть без тепла з 13 грудня, намагаючись зігрітися за допомогою електроприладів. У Краснодоні аналогічні аварії сталися 3 і 5 січня. Усього в цих містах було відключено теплопостачання у 431 житловому будинку. Обласна влада обіцяє завершити аварійно-відновлювальні роботи до 20 січня.
Бюджетний «ревізіонізм»
Цього року Головне контрольно-ревізійне управління України планує провести 16 ревізій і перевірок міністерств, центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій, які отримали біля 9 мільярдів бюджетних коштів. Про це на сьогоднішньому брифінгу заявила заступник голови ГоловКРУ Наталія Рубан, передає ForUm. Цього року у полі діяльності ГоловКРУ опиняються установи професійно-технічної освіти міністерства науки і освіти, які у період 2000—2001 року отримали з бюджету 744 мільйони гривень, а також учбові заклади 1—4 рівня акредитації, які за 1999—2001 отримали 2,6 млрд. гривень бюджетних коштів. Крім того, перевірятимуться вузи, НДІ, санаторії, санітарно-епідеміологічні служби Міністерства охорони здоров’я, а також Національна Академія наук України і підконтрольні їй НДІ. Також ГоловКРУ цього року проконтролює виконання бюджету на регіональному рівні, зокрема, в АР Крим, Закарпатській, Кіровоградській, Львівській областях та Севастополі. Планується, що у цих перевірках крім фахівців ГоловКРУ братимуть участь представники Міністерства фінансів. Окремо у плані стоять перевірки в деяких галузях промисловості. Зокрема, заплановано перевірку витрачання коштів, виділених на реструктуризацію вугільної промисловості і державну підтримку вугледобувних підприємств. Н. Рубан зазначила, що, згідно з результатами перевірок, саме у цій галузі бюджетні кошти використовують не за призначенням особливо часто. Крім того, планується перевірити використання коштів, виділених на ліквідацію наслідків повені у Закарпатті.
Туркменiстан обіцяє: газ буде
Уряд Туркменiстану підтвердив домовленість про постачання Україні 2002 року 34 млрд. кубометрів газу, що відповідає затвердженому газовому балансові України, повідомив учора перший віце-прем’єр України Олег Дубина. За його словами, вже підписано постанову уряду Туркменiстану про розрахунки за газ 2002 року, умови якої перший віце-прем’єр схарактеризував як «добрі». Він також повідомив про те, що Україна згідно з досягнутою домовленістю будуватиме танкери і суховантажі для Туркменiстану, відновлювати доки для ремонту суден. Українські фахівці побудують у Туркменiстані цементний завод і ще один реконструюють, повідомляє Інтерфакс- Україна. У межах газових угод, за словами віце-прем’єра, досягнуто домовленості про постачання до середини лютого до Туркменiстану 40 українських гусеничних тракторів, а потім ще 80 — протягом року.
Під завалами — не вперше
Стан трьох гірників, врятованих увечері в понеділок з-під завалу на шахті ім. Карла Маркса у Єнакієвi, оцінюється лікарями як задовільний, повідомляє Інтерфакс-Україна. Зі слів головного лікаря Єнакієвської міськлікарні Євгенія Чернова, у потерпілих спостерігається гіпоксія внаслідок кисневого голодування, набряк кінцівок і стрес. Переохолодження, на щастя, не сталося. Завтра їх повинні перевести на лікування в обласну лікарню профзахворювань у Донецьк. Усі троє раніше бували під завалами, тому перенесли те, що відбулося, досить спокійно. Як розповіли самі врятовані, простір, у якому вони знаходилися, складав приблизно метр у висоту і два на два у поперечнику. Оскільки лампи перегоріли, то сиділи вони у повній темряві, і тому думали, що провели під землею всього добу. У перші години після обвалу їм вдалося відкопати трохи кріпильного лісу і підперти стелю. Весь цей час вони були впевнені, що їх врятують, — через завал було виразно чутно, що ведуться роботи. Про місцезнаходження четвертого товариша — Юрія Невзорова — їм нічого не відомо. На момент обвалу він знаходився вище. За оцінками рятівників, на ранок вівторка до нього залишалося приблизно 12 метрів породи. Однак надії на те, що гірник досі живий, невеликі. Як повідомлялося, обвалення породи покрівлі на шахті сталося уранці в неділю на глибині 870 метрів у лаві №30. У момент обвалу в районі події працювало 9 гірників, п’ятеро з них самостійно вибралися з аварійної дільниці. За попередніми даними, виникненню аварійної ситуації сприяли підвищений притік води на цій дільниці лави і схильність порід підошви пласту до мимовільного зсуву.