Українські металурги вимагають повернути ПДВ
Профспілка трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості України найближчим часом збирається ввійти у трудовий конфлікт з урядом, якщо підприємствам-експортерам галузі не буде повернено податок на додану вартість, загальна сума якого сягнула 1 млрд. гривень. Про це було заявлено у вимогах, прийнятих пленумом ЦК профспілки, який минулого четверга відбувся в Дніпропетровську. Зі слів його голови Анатолія Пожидаєва, затримка з поверненням ПДВ призводить до різкого погіршення становища в галузі: до браку оборотних коштів у підприємств, збільшення боргів із заробітної платні, які в жовтні-листопаді знову почали зростати й нині становлять близько 81 млн. гривень. Ситуація в гірничо- металургійній галузі України, що давала досі 27% ВВП й близько 40% валютних надходжень до бюджету, на думку профспілкового лідера, ускладнюється також погіршенням кон’юнктури світового ринку, падінням там цін на металопродукцію на 25-40% з одночасним збільшенням собівартості виробництва в Україні. Через це, нарівні з поверненням ПДВ, профспілка металургів і гірників зажадала від уряду встановлення нульової ставки податку на додану вартість на енергоносії, вироблення механізму зниження тарифів на електроенергію та природний газ для оптових споживачів, зменшення тарифів на залізничні перевезення експортної металопродукції, повернення підприємствам галузі боргів минулих років, а також запровадження пріоритетності виплати платні перед іншими платежами. Окрім того, металурги вважають, що «за порушення терміну повернення ПДВ», передбаченого законодавством, потрібно притягнути до відповідальності винних у цьому «керівників податкових органів». У разі ігнорування вимог, профспілка, за словами її лідера, діятиме «на підставі закону про порядок вирішення колективних трудових конфліктів», аж до «підготовки до страйку», повiдомляє Вадим РИЖКОВ, «День».
Призначено Головнокомандувача Сухопутних військ
Олександра Затинайка призначено Головнокомандувачем Сухопутних військ Збройних сил України. Це визначено указом Президента України Леоніда Кучми від 19 грудня. Цим же указом О.Затинайка звільнено з посади командувача військ Південного оперативного командування. Раніше Сухопутними військами командував Петро Шуляк, призначений наприкінці листопада начальником Генерального штабу Збройних сил України, повідомила агенція Інтерфакс- Україна. Посада начальника Генштабу звільнилася через те, що обіймав її раніше Володимир Шкідченко, котрий став тепер Міністром оборони.
Убивці Ігоря Александрова перебувають на свободі, стверджують члени парламентської комісії
Про це учора на зустрічі з журналістами заявили представники тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України у справі про його вбивство. Народні депутати Олексій Шеховцов та Анатолій Хмельовий переконані у необ’єктивності слідства, фальсифікації його результатів і співпраці правоохоронних органів із злочинними угрупованнями Донецької області. Нагадаємо, що 12 грудня заступник Генерального прокурора України Сергій Винокуров підписав висновок-звинувачення у справі про вбивство керівника телекомпанії «ТОР» міста Слов’янська Ігоря Александрова і направив його до Донецького апеляційного суду. С. Винокуров заявив тоді, що слідством встановлено, що вбивство Александрова скоїв Юрій Вередюк, громадянин без особливого місця проживання. При цьому було відзначено, що слідство ніби встановило особу, що найняла кілера, але відмовилося назвати його прізвище.
Як заявив на вчорашній прес-конференції Олексій Шеховцов, заступник голови слідчої комісії ВР: «справа Александрова сфабрикована, справжні вбивці на свободі, а всі дійові особи конфлікту прагнуть сховати «кінці у воду». За його словами «є всі підстави передбачати, що слідство свідомо приховує справжніх убивць», і, таким чином, «саме стає учасником злочину». Також депутат підкреслив, що «слідчій комісії ВР відомі обличчя, імена і прізвища справжніх убивць, але джерело отримання інформації не розголошується через побоювання того, що «замовники» зможуть його (джерело) нейтралізувати». Як сказав О. Шеховцов, члени сім’ї Александрова та їх адвокат, після ознайомлення з матеріалами слідства, відмовилися від грошової компенсації від Ю. Вередюка, вважаючи його невинним. У свою чергу Анатолій Хмельовий, голова слідчої комісії, підкреслив, що навіть виходячи з матеріалів слідства, можна впевнено стверджувати, що Вердюк невинний — у його свідченні багато неточностей. Члени парламентської комісії продовжують наполягати на тому, що І. Александров, який вступив у жорсткий відкритий конфлікт з «донецькими» був «вигідною» жертвою, повiдомляє Володимир ДЕНИСЕНКО, «День».
Передноворічний подарунок столичним любителям фотомистецтва
«День» — єдина загальнополітична всеукраїнська газета, яка щорічно проводить міжнародний фотоконкурс. Наша підтримка вітчизняного фотомистецтва не випадкова. За три роки проведення цієї акції ми переконалися, що воно є, так би мовити, експортним видом мистецтва. Багатьох українських майстрів світлопису за кордоном знають більше, ніж на батьківщині. Вони є членами (в тому числі й почесними) найпрестижніших міжнародних фотоасоціацій. І нам приємно зазначити, що серед них є і ті, хто були учасниками і призерами фотоконкурсу «Дня»: Василь Пилип’юк (лауреат Державної премії України), Євген Комаров, Роман Баран, Борис Панов, Олег Огородник, Сергій Бусленко, Ярема Проців, Едуард Хитрий, Ростислав Кондрат, Володимир Стародуб, Василь Артюшенко, Іван Постоловський, Анатолій Похилюк, Богдан Барбил, Микола Смілик, Олександр Клименко... Цей перелік можна продовжити.
Фотовиставка, сформована за підсумками III Міжнародного фотоконкурсу «День нового тисячоліття», була репрезентована на святкуванні п’ятирічного ювілею нашої газети, яке проходило у вересні в Українському домі. За кілька днів її відвідало кілька сотень чоловік. Проте виявилося, що ці кілька сотень не вичерпують всіх столичних шанувальників фотомистецтва. І поки фотовиставка подорожувала по Україні, в редакцію дзвонили фотомайстри, фотолюбителі, читачі і цікавилися, чи буде у киян ще можливість ознайомитися з черговими підсумками найпрестижнішого вітчизняного фотоконкурсу.
Тому після Одеси, де вона проходила у філії Грецького фонду культури, ми привезли її до Києва. З сьогоднішнього дня фотовиставку «День нового тисячоліття» можна оглянути в Національній бібліотеці України на Московській площі (вхід вільний з 10.00 до 17.30 щодня, крім суботи і неділі). Виставка відбуватиметься до кінця січня.
У найближчих номерах ми оголосимо умови нового фотоконкурсу газети «День», який проводитиметься 2002 року.