Незабаром в Україні буде новий міністр юстиції
Міністр юстиції, представник України при Раді Європи Сюзанна Станік залишить міністерську посаду, однак поки поєднання не заважає її роботі, заявив Президент України Леонід Кучма. «Посол у Страсбурзі — це не посол у країні перебування, вона (С. Станік — Ред. ) не може зберегти два пости», — сказав Президент в інтерв’ю журналістам учора в Миргороді, відповідаючи на запитання агентства Інтерфакс-Україна. Л. Кучма підкреслив необхідність «відповідально підійти до призначення нового міністра юстиції». «Без правового забезпечення реформ ми рухаємося повільно», — підкреслив він. «Ми не можемо помилитися» з призначенням міністра юстиції, додав Президент. На початку грудня указом глави держави С. Станік призначена постійним представником України при РЄ. Вона також обіймає посаду міністра юстиції. Раніше посаду постпреда України при РЄ обіймав державний секретар українського МЗС з питань європейської інтеграції Олександр Чалий.
«Годувати» громадян статистикою прем’єр не збирається
Дечого уряду все-таки вдалося досягти: за словами А.Кінаха, за умов низької інфляції (на 1 грудня 2001 року вона становила 4,5%) за 11 місяців реальна заробітна плата зросла на 17%, реальна пенсія — на 35%, при цьому обсяг грошової маси було забезпечено необхідними товарами і послугами. Цього року, порівняно з 11-ма місяцями 2000 року, виплачено заробітної плати на 10,7 млрд. грн. більше. Важливим здобутком, на думку А.Кінаха, є й те, що вже до 10 грудня виконано річне завдання по наповненню Пенсійного фонду, що дозволяє з 1 січня 2002 року почати підвищення пенсій як мінімум на 10%, повідомляє кореспондент «Дня» Петро ІЖИК.
Персональна інформація потребує захисту
«Кожна особа має право на захист не тільки приватного життя, але й персональної інформації. Це є одним з основних прав, визнаних Європейською хартією прав людини», — зазначила експерт Ради Європи пані Вальтраут Кочі на засіданні експертів у Києві, де обговорювалися питання впровадження міжнародних стандартів iз захисту приватності інформації персонального характеру. Організаторами цього обговорення виступили Організація з безпеки та співробітництва в Європі і Рада Європи у співробітництві з Верховною Радою України. Питання забезпечення європейських стандартів приватності інформації на законодавчому рівні є дуже важливим для України, яка ще не приєдналася до деяких базових європейських документів з цих питань. Вже кілька років в Україні триває підготовка законодавства з питань приватності інформації. Як повідомила керівник проекту GIPI в Україні пані Марія Шкарлат, крім поданого до Верховної Ради законопроекту «Про інформацію персонального характеру», який пройшов міжнародну експертизу, існують альтернативні законопроекти, які поки що не надійшли до парламенту (зокрема, проект Держкомзв’язку «Про захист персональних даних»). Приїзд до Києва представників міжнародних організацій, які опікуються питаннями прав людини, має на меті допомогти прискоренню процесу гармонізації українського законодавства, повідомляє кореспондент «Дня» Петро ІЖИК .
Обдарованій українській дівчинці допомогли німці
11-літня жителька Ужгорода Люда Бойко відмінно грає на скрипці й фантастично малює. Коли управління соціальної служби для молоді Закарпатської облдержадміністрації проводило Фестиваль «Повір у себе», саме вона виграла путівку в «Артек».
— Тоді, — згадує голова Ужгородського товариства інвалідів праці і дитинства Василина Марко, — я пообіцяла, що і від нас буде подарунок. Хоча фінансових підстав для такої заяви не мала. Лише — впевненість, що Бог допомагає через когось із людей. І справді, партнером нашої програми «Підтримка обдарованих дітей» став генеральний директор німецької фірми «Генкель» Петер Ціммел. Ця фiрма спеціалізується на виробництві товарів побутової хімії, але насамперед відома і своєю людяністю. Коли представники фірми побачили, що сім’я юного таланту живе в кімнатці, де поміщаються впритул лише п’ять їхніх ліжок — узялися за голову і вирішили негайно купити квартиру. І купили. Трикімнатну. На першому поверсі, бо Люда хвора на дитячий церебральний параліч.
— А ми відремонтували квартиру, обставили, купили телевізор, — розповів керуючий справами представництва «Генкель Ужгород» Олег Адамчук. — І заплатили на два роки наперед за комунальні послуги, щоби мер Степан Сембер не скаржився, що привели йому ще одного боржника.
«Всього на Україні, — повідомив для «Дня» Петер Ціммел, — від наших представництв надано юним 120 подібних подарунків. У Німеччині добре розуміють, що діти — майбутнє планети. Рано чи пізно зрозуміють це і в Україні, повiдомляє Василь ЗУБАЧ , Ужгород.
Третина безробітних Сумщини — віком до 28 років
Актуальність пілотного проекту, який реалізує обласний благодійний фонд «Благовість», обумовлена зростанням безробіття серед сільської молоді. Саме молодь віком до 28 років складає третину від загальної кількості безробітних, зареєстрованих в області. Запропонований проект передбачає надання колишнім безробітним консультаційної, організаційної та фінансової допомоги у відкритті власної справи. Попереднє дослідження показало, що оптимальним для цього є створення структур у формі підприємців – фізичних осіб, які займалися торговельно- закупівельною діяльністю, що спирається на вироблену в особистих підсобних господарствах продукцію – за прикладом колишніх заготконтор споживспілки, які нині припинили своє існування.
Проектом буде охоплено 4 сільські райони Сумської області, 78 сільських рад, створено 36 нових робочих місць, які стануть базовими для стажування нових учасників програми. Згодом відпрацьовану модель створення суб’єктів підприємницької діяльності у сільській місцевості планується застосовувати в інших районах. В результаті сотні людей повинні отримати роботу, сільські жителі – ринок збуту своєї продукції, а місцеві бюджети – додаткові надходження.
Крім «Благовісту», участь у проекті беруть обласний центр зайнятості, обласний комітет молодіжних організацій, управління у справах молоді, спорту та туризму, місцеві органи влади, а також група волонтерів – студентів історичного факультету Сумського педагогічного університету, повiдомляє Алла АКІМЕНКО
, Суми.
3,8 мільйона українцiв — з радянськими паспортами
3,8 мільйона громадян України досі не обміняли радянські паспорти на паспорти України. Міністерство внутрішніх справ, повідомляє агенство Інтерфакс-Україна з посиланням на прес- службу Рахункової палати, отримавши з Держбюджету в 1995–2001 роках кошти на паспортизацію громадян України, організувало виготовлення лише 36,87 млн. штук паспортних бланків, що не забезпечувало потребу в них громадян України. Кошти Держбюджету, котрі виділено на створення єдиної паспортної системи, сьогодні заморожено на невизначений термін, оскільки поставлені перед нею завдання не вирішено. Згідно з постановою Верховної Ради України, видачу паспортів нового зразка передбачалося завершити 1999 року.