Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

19 грудня, 2001 - 00:00

Адмінресурс — це «передвиборні спекуляції», вважає Президент

Президент України Леонід Кучма відкидає можливість використання адміністративного ресурсу на майбутніх парламентських виборах. «Вважаю, що це (заяви про можливість використання адмінресурсу. — Ред. ) — передвиборні спекуляції», — сказав Л.Кучма, відповідаючи учора на запитання журналістів регіональних ЗМІ у Києві. Президент відзначив, що протягом 10-ти років незалежності країни вже пройшло декілька президентських і парламентських виборів. «Ми вже інші», — сказав він. Крім того, за його словами, використання адмінресурсу неможливе при існуючому контролі за виборами з боку партій, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Україна запросила також велику кількість іноземних спостерігачів практично з усіх міжнародних організацій, «навіть від ООН». Л.Кучма відзначив, що про використання адмінресурсу деякими політичними силами «кричать ті, у кого мало шансів подолати 4-відсотковий бар’єр».

Гонка рейтингiв

Блоки «Наша Україна» і «За єдину Україну», Компартія, Партія зелених, Соціал-демократична партія (об’єднана) і Соціалістична партія України були б обраними до Верховної Ради, якби парламентські вибори відбулися наступної неділі. Про це свідчать результати опитування 1 тис. громадян, проведеного компанією GfK-USM (Українські опитування та дослідження ринку) на замовлення Інституту політики. «Блок Юлії Тимошенко» користується підтримкою 2,7% опитаних, Прогресивна соціалістична партія — 2,6%, партія «Єдність» — 1,7%, партія «Яблуко» — 1,6%, партія «Демократичний союз» — 0,6%. 7,5% респондентів проголосували б проти всіх, 11,6% заявили, що не взяли б участі у виборах, 22,9% завагалися з відповіддю, — повідомляє Інтерфакс-Україна. «Наша Україна» і Компартія лідирують і у переліку, складеному згідно з даними соціологічного опитування 2 тис. респондентів у всіх регіонах країни, проведеного Українським центром економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова з 25 листопада по 5 грудня 2001 року. На третій і четвертій позиціях — політичне об’єднання «Жінки за майбутнє» і Партія зелених, замикає «п’ятірку» лідерів блок «За єдину Україну!», за яким слідує СДПУ(о) (4,9%). При цьому більше половини опитаних — 50,5% — вважають, що вибори нічого не змінять, 18,81% — що ситуація після виборів зміниться на краще, 7,6% респондентів — що вибори тільки погіршать ситуацію.

Кількість користувачів Інтернету в Україні продовжує зростати

Українським сегментом мережі Інтернет (Уанет) у листопаді скористалося на 8,8% жителів України (близько 3% населення) більше, ніж у жовтні, — 1,48 млн. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив директор компанії Spylog-Ukraine Володимир Степанець з посиланням на результати проведених нею досліджень. У жовтні кількість користувачів Інтернету зросла у порівнянні з вереснем на 10%. За словами В. Степанця, листопадова аудиторія Уанет (люди, що відвідали протягом місяця хоч би раз українські сайти) становить 2,65 млн. користувачів, жовтнева — 2,43 млн. Більше половини аудиторії українських сайтів припадає на Україну (56% сесій). Значні групи користувачів проживають також у Росії (20,3% сесій), США (6,1%), Німеччині (2,4%), Великої Британії (1,7%), Ізраїлі (1,1%), Канаді (0,9%) і Білорусі (0,8%). Частка інших країн істотно менша. Найбільша кількість користувачів мережі Інтернет проживає у Києві (66%). Значна кількість користувачів проживає в Одесі (8,5%), Дніпропетровську (7%), Донецьку (4,53%), Львові (3%), Харкові (2,8%), Запоріжжі (2,4%). Частка інших міст становить 5,7%.

Газета: 
Рубрика: