Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

5 грудня, 2001 - 00:00

Термін подачі заявок остарбайтерами закінчується

Громадяни України, яких під час Великої Вітчизняної війни було примусово вивезено в Німеччину, повинні до 31 грудня поточного року заявити своє право на виплату компенсації від німецького Федерального фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє». До цього терміну необхідно подати письмову заявку в довільній формі в Український національний фонд «Взаєморозуміння і примирення» або його обласне відділення, навіть якщо у нього немає необхідних підтверджувальних документів. При цьому вирішальною є дата штампу на відправленому конверті, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна». Для пошуку цих документів фонд надає громадянам необхідну допомогу, отримавши від заявника всю необхідну інформацію про час, місце та умови примусових робіт. Крім того, заявнику надається право протягом 6 місяців самому подати докази примусової праці. Якщо претендент на отримання виплати через будь-які причини не подав заявку у встановлений термін — до 31 грудня 2001 року — він сам, а у разі його смерті всі його спадкоємці втрачають право на отримання виплати за рахунок Федерального фонду Німеччини. Як відомо, на виплати з німецького фонду мають право колишні в’язні концтаборів (згідно з офіційним переліком концтаборів) і гетто (по DM 15 тис.); примусові працівники промисловості та держсектору (DM 4,3 тис.); працівники сільського, комунального і домашнього господарств (DM 1,5 тис.), діти до 12 років (DM 1,5 тис.).

Черкаські даішники опановують ремесло лікаря-акушера

Неординарний випадок стався нещодавно в місті Сміла Черкаської області. Знаходячись на чергуванні, інспектор з розшуку ДАІ капітан Володимир Зубенко помітив автомобіль, який раптово з’їхав із проїзжої частини і зупинився. Як виявилося, у пасажирки раптово почалися пологи, а водій-батько не знав, що робити і як їй допомогти. Автоінспектор не розгубився і надав необхідну допомогу. Прибула швидка допомога, разом із жінкою забрала і її щойно народженого хлопчика.

Це вже не перший випадок на Черкащині, коли працівники ДАІ виступають у ролі акушерів. До цього вже двічі «хресними батьками» ставали даішники міста Золотоноша, повідомляє кореспондент Олександр АНГЕЛ

«Безпрограшна лотерея» терміном до трьох років

Здавна Крим багатий на «лов лохів». Так пройдисвіти та шахраї різного роду, які стікаються, як правило, влітку в місця масового відпочинку і на курорти, називають довірливих громадян, яких можна легко обдурити. Але з настанням зими такі групи «лохотронщиків» за зрозумілих причин перебазовуються в міста більші, але недалеко від курортів. Ось і цього разу співробітники Головного управління СБУ в Криму, як повідомила «День» референт прес-групи Ірина Галінська, звернули увагу на групу підозрілих осіб, що орудували на ринках Сімферополя. Під виглядом представників різних фірм згуртована група ділків пропонувала відвідувачам Центрального й інших ринків Сімферополя взяти участь у «безпрограшній» лотереї. Призи — всіляка побутова техніка. Учасникам пропонувався барвистий каталог дорогих побутових пристроїв, з ними проводили різні відволікаючі маніпуляції, обіцяли навіть доставити «виграш» «за рахунок фірми» додому на таксі, але як тільки необхідна сума з’являлася у них в руках, четверо хлопців і двоє дівчат кидалися урозтiч, а небагато клієнтів залишалися ні з чим. Безпрограшною ця «лотерея» була тільки для шахраїв…

Як виявилося, потепілих від махінаторів у Сімферополі дуже багато. Дехто з них позбавився вельми великих сум. Відносно всіх затриманих збуджено карну справу за статтею 190, частина 2 Карного Кодексу України, яка передбачає позбавлення волі на термін до трьох років, повiдомив iз Сімферополя кореспондент Микита КАСЬЯНЕНКО.

Газета: 
Рубрика: