Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

16 лютого, 2011 - 00:00

В Україні вшанували пам’ять воїнів, що загинули в Афганістані В Україні вшанували пам’ять воїнів, що загинули в Афганістані

Учора, 15 лютого, пройшли заходи з нагоди 22-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану. Війна в Афганістані тривала майже 10 років. У 1979 — 1989 роках у бойових діях на території республіки взяли участь понад 160 тис. українців, із них понад 3 тисячі загинули на війні, майже 60 вважаються зниклими безвісти або такими, що потрапили в полон. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, приблизно половина з них повернулися додому інвалідами.

У Луцьку пройшов традиційний Віденський бал

Вишукані манери прищеплюють студентам у Волинському національному університеті імені Лесі Українки, де вже втретє відбувся благодійний Віденський бал. Цей бал, ідею якого свого часу подав ректор університету професор Ігор Коцан, уже стає своєрідним волинським брендом, адже й цього разу в просторій залі було чимало представників волинського бізнесу та чиновництва. Проте є ще одна мета, заради якої головний навчальний заклад Волині щороку здійснює велику роботу, аби такий бал відбувся. Це збір коштів на спорудження університетського храму Святої Софії — Премудрості Божої, у скарбничку якого після останнього балу надійшло ще 22 тисячі гривень. Вишукані сукні в жінок та елегантні чоловіки, класична музика сприяли бальній атмосфері. Заради того, щоб узяти участь у цьому світському заході, викладачі та студенти університету опановують мистецтво танцювати вальси й танго, фокстрот і чарльстон, сальсу і румбу. Нарешті жінки шиють прекрасні вечірні сукні, аби хоч раз на рік відчути себе на балу королевою. Учасники Віденського балу в Луцьку могли також подивитися захопливу розважальну програму, з якою виступили численні університетські творчі колективи, повідомляє Наталя МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Чехов об’єднує книголюбів

Третій рік школярі з різних регіонів України беруть участь в інтелектуальній грі «Знаю!». Традиційно цю акцію відкривають у Ялтинському будинку-музеї Чехова (керівники делегацій із різних регіонів отримують комплекти з завданнями для своїх вихованців). Торік у грі взяли участь 15 тисяч школярів і півтори тисячі студентів!

— Гравцям доведеться відповісти на 1 200 410 запитань! — розповів організатор змагання, голова правління «Російської школи» Олександр Кондряков. — Розробляти завдання нам допомагають учені, викладачі вищої школи: Київського національного університету імені Шевченка та Національного педагогічного університету імені Драгоманова. Всі запитання побудовано так, щоб викликати у школярів інтерес до захоплюючого заняття — читання. До речі, багато хто серед учасників, із якими ми зустрічаємося на врученні призів та під час їхнього відпочинку в євпаторійському таборі, зізнавалися, що почали більше читати після участі в грі. Про користь конкурсу говорять і вчителі, які відзначають, що це не лише перемоги, винагороди, але, перш за все, можливість проаналізувати рівень освіченості й грамотності школярів.

Учасники Чеховських читань відвідують місця, пов’язані з життям і творчістю Антона Павловича: Нижню Ореанду, куди письменник відправляв на прогулянку героїв «Дами з собачкою», Гурзуфську дачу, де він починав писати «Трьох сестер». А на дачі Омюр (із постійною експозицією «Чехов і Україна») діти ознайомляться зі свідченнями того, що в жилах Чехова текла не лише російська, але й українська кров — бабусею письменника була кріпосна селянка Єфросинія Омелянівна Шимко, українка з села Зайцівка... Тож хіба не цікаво дізнатися, що прототипом героїні оповідання «Вогні» стали дві українські актриси — М. Заньковецька і М. Доленко, а до останнього ялтинського оповідання «Наречена» увійшов мотив із «Кобзаря» Шевченка: «Оженись на вольній волі, / На козацькій долі»... Бажаними гостями стали учасники семінару в Ялтинській гімназії ім. А. П. Чехова та в школі Міжнародного дитячого центру «Артек», куди вони приїздять із комплектами книг та методичних посібників. Людмила ОБУХОВСЬКА, Крим.

Газета: 
Рубрика: