Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

23 жовтня, 2001 - 00:00

Телеканал «Інтер» відсвяткував п’ятиріччя

Учора у приміщенні телеканалу «Інтер» відбулася прес- конференція, присвячена п’ятиріччю від дня його виходу в українську мережу мовлення. Представники каналу (на фото Влад Ряшин та Олексiй Мустафiн) розповіли журналістам про свої останні досягнення і плани на майбутнє. Зокрема Влад Ряшин, голова правління «Інтеру», повідомив, що за час існування каналу його технічні можливості збільшилися настільки, що «Інтер» сьогодні є найбільш високотехнологічним каналом в Україні. Керуючись принципом «максимум свого продукту», телеканал спільно з телекомпанією «Укртелефільм» випускає телесеріал «Нероби», а також художній фільм «Вигнані з раю», які український телеглядач побачить у недалекому майбутньому. «У цьому сезоні українські телеканали приділяли більше часу виробництву власної продукції замість того, щоб купувати зарубіжний продукт», — підкреслив Олексій Мустафін. Після прес-конференції Ігор Чабан, керівник прес-служби каналу, надав журналістам можливість наочно пересвідчитися у технічних можливостях «Інтеру», провівши екскурсію апаратними студіями телеканалу. Більш детально про прес-конференцію читайте у найближчих випусках «Дня», повiдомляє Володимир ДЕНИСЕНКО , «День».

«Батьків» Хмельниччини налякав лжетерорист

Сьогодні правоохоронці Хмельницького активно продовжують розшук невідомої особи, яка надвечір 19 жовтня підняла по тривозі всі надзвичайні служби обласного центру.

«О 19 годині 30 хвилин до чергової частини міськвідділу міліції зателефонував 53-літній громадянин, відрекомендувався і заявив, що невідома жінка у віці 50—55 років сказала йому про неймовірне: під вікнами будинку на вулиці маршала Рибалка стоїть мікроавтобус «Івеко», начинений вибухівкою», — повідомив для «Дня» Ігор Байдак, старший інспектор центру громадських зв’язків управління МВСУ у Хмельницькій області.

У цьому ж вельми престижному будинку найновітнішого планування — помешкання «батьків» краю і, взагалі, вельми поважних людей. Сигнал було прийнято, пожильців евакуйовано. На подвір’я прибули по тривозі пожежні машини, карети «швидкої допомоги», інші спецавтомобілі. Власника «Івеко», який поставив свого мікроавтобуса під чужими вікнами, знайшли не вiдразу. Евакуйованим довелося добряче змерзнути та нанервуватися за залишене у квартирах добро. «Власник геть здивувався, що довкола його мікроавтобуса зчинився цей неймовірний гармидер. У салоні нічого не було», – продовжив Ігор Байдак. Він також підкреслив, що лжетероризм підняв голову у Хмельницькому, але «досі такого сценарію не було», повiдомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Авторові «Пісні про матір» — 66

Борис Олійник народився на Полтавщині, закінчив факультет журналістики Київського університету ім. Т. Шевченка. Творчий шлях почався у газеті «Молодь України», працював у журналах «Ранок», «Дніпро» та «Вітчизна». Автор численних поетичних збірок. Лауреат державної премії України ім. Тараса Шевченка, 1983 рік. Б. Олійник співавтор кіносценарію багатосерійного фільму «Тарас Шевченко. Заповіт» (1992—1994, режисер С. Клименко). На слова поета написали музичні твори В. Тилик («Мати сіяла сон», «Пісня дитинства»), О. Білаш («Мелодія», «Ода Полтаві»), І. Карабиць («Матір»), В. Кирейко («Пісня про матір»), Л. Дичко («Ода музиці», «Колискова киянину»), П. Майборода («Луна») та інші. Сьогодні Борис Олійник — голова Комісії ВР України у закордонних справах та зв’язках з СНД. Член Спілки письменників України.

«День» хотів особисто привітати поета, але на жаль, Борис Ілліч зараз знаходиться на лікуванні. Тому передусім бажаємо міцного здоров’я та якнайшвидшого одужання, здійснення творчих задумів і виходу нових книжок. І нехай у політикові живе поет, а його слово завжди перемагає.

Газета: 
Рубрика: