Державна акція на користь сімейних бюджетів?
Наступного вівторка в Україні розпочинається тиждень енергозбереження. Оцінки та прогнози щодо цього можна буде почути на конференції, яка відбудеться в Українському домі, повідомляє прес-служба Держкоменергозбереження України. А надалі ідея енергозбереження просуватиметься в маси за допомогою навчальних семінарів, круглих столів, виставок-ярмарок і підсумків конкурсів, приурочених до цієї події. Протягом тижня українці матимуть змогу детально знайомитися з виконанням комплексної державної програми енергозбереження та водночас — програм оснащення житлового фонду приладами обліку споживання енергетичних і природних ресурсів. Як переконують фахівці, відповідні прилади дозволяють заощаджувати не тільки державні, а й сімейні кошти.
Несанкціонованій вирубці лісу — законодавчий бар’єр
Недавно віце-спікером парламенту Віктором Медведчуком та Співголовою фракції «Яблуко» Михайлом Бродським на розгляд парламенту був внесений проект закону «Про внесення змін і доповнень до деяких законів України в сфері охорони навколишнього природного середовища, забезпечення раціонального використання лісових ресурсів» Проект має на меті припинити безсистемну і неконтрольовану вирубку лісів цінних порід та їх продаж за кордон за заниженими цінами, повідомляє прес-служба партії «Яблуко». На сьогоднішній день в жахливому стані опинився, насамперед, Закарпатський регіон України. Серйозною екологічною та економічною проблемою є вирубка лісів і на Львівщині та в інших регіонах. Враховуючи ж те, що середній термін відновлення вирубленого лісу становить 40-50 років і те, що лісові насадження сьогодні майже не проводяться, Україна ризикує через декілька років опинитися на межі екологічної катастрофи. Саме тому, розробники проекту пропонують поставити під жорсткий контроль вирубку лісів і встановити кримінальну та адміністративну відповідальність за нанесення шкоди екології держави внаслідок незаконної порубки чи засмічення лісу. Серед іншого, законопроектом передбачено заборона експорту необробленої деревини та неглибоко оброблених лісоматеріалів цінних порід, а також природних рослинних ресурсів, занесених до Червоної та Зеленої книг України. Обумовлені такі заходи, за повідомленням прес-служби, тим, що від експорту деревини страждають вітчизняні підприємства деревообробної і меблевої промисловості: в той час, коли за кордон за безцінь експортується ліс-кругляк цінних порід, іноземні виробники продають на нашому ринку за світовими цінами свої меблі, вироблені з нашої ж таки сировини. В результаті це, окрім екологічної шкоди, принесло суттєві економічні збитки: майже припинили свою роботу понад 6,5 тисяч українських підприємств-виробників меблів, а сотні тисяч людей опинилися без роботи, повiдомляє Леся ШАПОВАЛ, «День».
«НРБ-Україна» буде додатковим оператором «газпромовок»
У зв’язку з ліквідацією банку «Україна» Мінфін призначило комерційний банк «НРБ-Україна» (Київ) додатковим платіжним агентом з погашення та обслуговування облігацій державної зовнішньої позики України (ОДЗП) 1995 року випуску (так звані «газпромовки»). Передбачається, що наступного тижня російський Національний резервний банк завершить передачу «газпромовок» (на суму $16 млн. за номіналом) «НРБ-Україна» для обліку та зберігання. У цей час банк веде переговори з українськими держателями цих цінних паперів (за даними Інтерфаксу-України, це банки «Надра», «ІНГ-Україна» та Брокбізнесбанк). «НРБ-Україна» збирається також брати участь у фінансових схемах з погашення заборгованості України перед Росією за газ. Російський НРБ є одним iз найбільших приватних кредиторів України. Банк володіє українськими єврооблігаціями на суму біля $480 млн. (за номіналом).