Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

3 жовтня, 2001 - 00:00

Податківцям — добавка «за шкідливість»

Голові Державної податкової адміністрації України (ДПАУ) і його заступникам відновлено виплату надбавки за особливий характер роботи та інтенсивність праці в розмірі до 90% посадового окладу з урахуванням доплати за ранг. Це визначено постановою Кабінету міністрів України від 26 вересня. Виплату вказаної надбавки керівництву ДПАУ було припинено згідно з постановою Кабінету міністрів від 4 серпня 1997 року. Місячний посадовий оклад голови ДПАУ встановлено в розмірі 380 гривень (трохи більше за 70 доларів США. Ред. ), його першого заступника — 360 гривень, а заступників — 340 гривень (постанова уряду від 13 грудня 1999 року), повідомило агентство Інтерфакс-Україна.

Інформаційна безпека — не цензура


Депутатська фракція Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) вчора виступила із заявою щодо прийняття невідкладних заходів із забезпечення інформаційної безпеки держави. Голова фракції Олександр Зінченко висловив бажання звернутися від імені депутатів СДПУ(о) до Президента України з проханням приділити проблемі інформаційної безпеки серйозну увагу. І зазначив, що Верховна Рада та Кабінет Міністрів України могли б вже при підготовці проекту державного бюджету на 2002 рік врахувати кошти «для залучення до цієї актуальної проблеми вчених, фахівців та практиків». О. Зінченко нагадав, що СДПУ(о) вже робила подібну заяву щодо інформбезпеки два тижні тому, після чого в ряді ЗМІ з’явились матеріали, «в яких проблема перекладається в площину вже давно пройденого етапу суперечки про можливість відрізнити порнографію від еротики і про те, хто визначатиме критерії й оцінки».

О.Зінченко зазначив, що в США після трагічних подій вже вжито заходи для обмеження демонстрації на телебаченні стрічок і матеріалів, що містять сцени насильства і жорстокості, повідомило УНІАН. Проте, підкреслив він, ніде не йдеться про обмеження свободи слова або запровадження нових інститутів цензури. Він наголосив, що зараз ідеться про створення ефективної системи захисту національних інтересів, у тому числі й національної інформаційної безпеки. О.Зінченко вважає, що Україна має значний потенціал для прискореного просування в цьому питанні. Так, протягом 2001 року здійснювався активний вихід українських телевізійних каналів на зовнішні ринки. І якщо раніше «ми, в основному, конкурували лише окремими програмами та проектами, то сьогодні почнемо виявляти свою присутність і в цілісному вигляді як телевізійні канали», підкреслив О.Зінченко.

На Олімпіаду не вистачає 4—5 мільйонів гривень

Прем’єр-міністр України Анатолій Кінах доручив у 10-денний термін ліквідувати заборгованість із фінансування підготовки українських спортсменів до XIX зимових Олімпійських ігор в американському місті Солт Лейк Сіті (Олімпіада відбудеться 8—24 лютого 2002 року), а також ліквідувати загалом заборгованість із фінансування спортивної галузі. Таке доручення представникам фінансового блоку уряду А. Кінах дав учора в Києві в ході засідання колегії Державного комітету молодіжної політики, спорту й туризму України, повідомляє Інтерфакс-Україна . За даними голови цього держкомітету Валерія Цибуха, заборгованість із фінансування підготовки спортсменів до зимової Олімпіади, а також у спортивній галузі загалом становить майже 4-5 млн. грн. (майже 1 млн. доларів США. — ІФ ). Прем’єр також повідомив, що найближчим часом він проведе засідання оргкомітету з підготовки спортсменів до майбутньої зимової Олімпіади, а також до інших світових першостей. За його словами, треба зробити все необхідне, щоб українська збірна «ефективно та якісно» виступила на цих змаганнях. У ході виступу А. Кінах також зазначив, що намітився «певний спад» у виступах українських спортсменів на світових спортивних аренах. Треба вжити заходів, щоб це не стало «незворотним процесом», сказав він. За словами прем’єра, потрібно докорінно реформувати спорт, узявши на озброєння все найкраще. Він висловився за внесення змін у закон про фізкультуру та спорт, який, на його думку, не відповідає сучасним умовам. А. Кінах підкреслив, що треба приділяти більшу увагу до питань підготовки спортивного резерву. Крім того, він наголосив на потребі вжиття заходів із поліпшення стану спортивних баз для підготовки спортсменів до Олімпіад та інших світових змагань, які переважно не відповідають сучасним вимогам. Він також доручив підготувати відповідні пропозиції зі створення сприятливих умов для залучення інвестицій, зокрема іноземних, для поліпшення стану спортивних об’єктів. За словами А. Кінаха, уряд готовий розглянути пропозиції зі зниження тарифів на комунальні послуги для спортивних об’єктів, а також ставку орендної плати і сприяти впровадженню їх у життя.

Газета: 
Рубрика: