Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

2 жовтня, 2001 - 00:00

Плющ подав до суду на депутатів-сумісників

Голова Верховної Ради України Іван Плющ направив до Київського суду подання на депутатів-сумісників, які працюють в уряді, повідомив учора перший віце-спікер парламенту Віктор Медведчук. Як передає УНІАН, за його словами, відповідно до чинного законодавства, І.Плющ передав до Київського міського суду подання на 10 депутатів, які працюють у виконавчій владі. Що ж до термінів можливого розгляду цього подання В.Медведчук сказав, що суд діятиме у відповідності до Цивільного кодексу, і в 10-денний термін має бути визначено, коли ця справа розглядатиметься.

Нафтопродуктопровід під контролем грабіжників

ЗАТ «Лукор» (Калуш Івано-Франківської обл.) звернулося до Львівської обласної прокуратури з проханням провести розслідування фактів крадіжок дизельного палива на нафтопродуктопроводі «Дрогобич — Калуш». Ці крадіжки загрожують стабільній роботі одного з найбільших в Україні підприємств, створеного наприкінці минулого року на базі майна нафтохімічного комплексу ВАТ «Оріана» за рівноцінною участю компанії «Лукойл— Нафтохім» (Київ). Зокрема, у серпні це вже призвело до двотижневої затримки із введенням в дію після ремонту олефінового виробництва. Як повідомив «Дню» начальник відділу інформації та реклами підприємства Анатолій Гетьманчук, найбільш зухвало грабіжники повелися вночі 30 серпня в районі розташування лінійного крана на р.Стрий: шестеро невідомих, погрожуючи зброєю, зачинили працівників охорони у вартовій будці, після чого безперешкодно просвердлили отвір у трубі. Не зменшилися крадіжки нафтосировини і у вересні, що врешті-решт змусило керівництво «Лукору» відмовитися від подальшої експлуатації нафтопродуктопроводу. Тож протягом останніх двох тижнів дизельне паливо надходить до підприємства лише залізницею — у цистернах. Звичайно, цей шлях більш надійний, однак він не може задовольнити варобничі потужності підприємства, яке після проведеної нещодавно реконструкції здатне переробляти до 70 тис. тонн сировини щомісяця, повідомляє кореспондент «Дня» Петро ІЖИК .

Українські ракети на берегах Амазонки

Україна та Бразилія завершують підготовку правової бази зі створення ракетно-комічного комплексу «Циклон-4» на космодромі Алкантара. Як повідомили Інтерфакс-Україна у прес-службі Національного космічного агентства України (НКАУ), під час переговорів, що відбулися днями у Києві, за участю президента Бразильського космічного агентства Луїса Жілвана Мейра Філю партнери узгодили проект міжурядової угоди про захист технологій у зв’язку з участю України в запусках iз бразильського космодрому. Передбачається, що основними учасниками міжнародного проекту зі створення космічного ракетного комплексу «Циклон-4» стануть дніпропетровські ГКБ «Південне» і ВО «Південний машинобудівний завод», ВАТ «Хартрон» (Харків), а також італійська Fiat-Avio. Будівництво спільної інфраструктури стартового комплексу космодрому здійснить бразильська Infraero. Проектом зацікавився ряд іноземних фірм, у тому числі й американських. Планується здійснювати до 6 запусків на рік. Початок експлуатації РН «Циклон-4» заплановано на 2004 рік. Як зазначають експерти, розміщення стартового комплексу на бразильському космодромі у районі екватора забезпечить максимальне використання можливостей ракетоносія «Циклон-4».

У Ялті пройшли антитерористичні навчання

Тактичні спеціальні навчання Служби безпеки України зі звільнення заручників, захоплених умовними терористами, вчора відбулися у вантажному терміналі Ялтинського морського торгового порту. Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, посилаючись на прес-групу Головного управління СБУ в Криму, такі антитерористичні навчальні операції проводяться на півострові вже протягом кількох років. Зокрема, навчання вже неодноразово були організовані на авіа- та залізничному транспорті. У морському порту на більш високому рівні завдання і механізм взаємодії органів влади й підрозділів правоохоронних органів, залучених до проведення таких операцій, відпрацьовувалися вперше. Згідно з легендою навчань, терористи захопили теплохід із пасажирами і висунули низку традиційних вимог, маючи намір податися на борту судна за межі України. За наказом керівника антитерористичного центру, начальника Головного управління СБУ в Криму Олександра Свиридонова, було піднято за тривогою оперативні групи всіх силових структур — СБУ, МВС, МінНС, Внутрішніх військ, підрозділів водолазів. Їхні співробітники мали провести штурмову операцію, уникнувши при цьому втрат серед заручників і у своїх рядах. Після успішно виконаної операції на засіданні штабу було докладно розглянуто події і дано оцінку діям кожної оперативної групи.

Газета: 
Рубрика: