«Лютий/Февраль» у Херсоні
Уперше в Україні 10—13 лютого, у дні пам’яті режисера-новатора Всеволода Мейєрхольда, випускники Школи-студії при МХАТ ім. А.Чехова та Центру ім. В.Мейєрхольда (Москва) покажуть свої вистави на локальному театральному фестивалі «Лютий/Февраль». Адже саме Херсон став для видатного майстра сцени відправною точкою у становленні як режисера. Саме тут у 1902-1903 роках Мейєрхольд створив свої перші вистави, прем’єри яких йшли одна за одною. Під час фестивалю херсонський глядач одержить унікальну можливість побачити також роботи режисерів з Литви, Азербайджану, Киргизстану, Росії, Києва, Одеси, Львова, Житомира, Харкова. За словами режисера Андрія Мая, одного з керівників херсонського центру ім. Всеволода Мейєрхольда, серед запрошених — «Театр у кошику» Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, театр «Котелок» (Харків), «Театр на Чайній» (Одеса)... «Наш фестиваль — продукт театральної взаємодії центру і провінції, Заходу і Сходу, професійного й аматорського мистецтва, класичного та новаторського, полі- та моно-, театрального і «сусідніх» видів мистецтва», — наголосив Андрій Май. Окрім того, у програмі фестивалю — акторські тренінги, семінари, читання «свіжих» п’єс, диспути, «круглий стіл» на тему «Театр на пострадянському просторі», фотовиставка сучасної сценографії, а також відкриття меморіальної дошки Всеволоду Мейєрхольду на будинку №32 по вулиці Горького, де свого часу зупинявся Всеволод Емільович. Софія СЕРЕБРЯКОВА, Херсон
Аудіогіди містом Ужгород з’являться до Євро-2012
Це екскурсії обласним центром Закарпаття, записані в аудіоформаті. Саме через Ужгород багато туристів їхатиме на футбольні змагання, тому планується, що до футбольної першості екскурсії перекладуть на кілька мов, зокрема англійську, німецьку, польську, угорську й російську. Ідея проекту належить кафедрі туризму Ужгородського національного університету. Перші аудіоекскурсії старовинним містом мають презентувати уже за місяць. За словами викладача кафедри туризму УжНУ Олександра Коваля, необхідність створення аудіогідів пов’язана з тим, що іноземні туристи, які приїздять в Ужгород, часто не мають відповідного екскурсійного супроводу. Організатори запевняють, що послуга буде безкоштовною. Кожен охочий зможе завантажити аудіофайли з інтернету та прослуховувати їх зі свого мобільного телефону чи звичайного mp3-програвача, прогулюючись містом. Наразі студенти й викладачі розробляють близько п’ятнадцяти тем з основними туристичними об’єктами міста, повідомляє Вікторія САБО, Ужгород.
ЄС направить деяким регіонам Криму п’ять мільйонів євро
Європейський Союз має намір підписати з Україною угоду про фінансування об’єктів соціальної інфраструктури в бідних регіонах Криму. Про це глава представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра повідомив журналістам на відкритті Агенції регіонального розвитку в Сімферополі, передає crimea.comments.ua. «Ми плануємо, що до початку літа ми зможемо підписати з українською стороною угоду про фінансування, яке надасть нам можливість вкладати кошти в розвиток соціальної інфраструктури в бідних регіонах Криму», — сказав він. За його словами, протягом двох років у ці регіони планується спрямувати п’ять мільйонів євро. Голова Ради міністрів АРК Василь Джарти уточнив, що в цьому разі коректніше говорити не «бідні», а «менш розвинуті» території. При цьому він не став уточнювати, в які саме регіони автономії планується направити зазначені кошти. «Вивчатимемо, де в коштах найбільша потреба», — заявив він.
У дніпропетровської міліції забрали Будинок культури
Про цю новину його працівники, міліціонери та ветерани органів внутрішніх справ дізналися лише днями, коли власники будівлі попрохали звільнити приміщення. До кінця поточного тижня старовинний особняк у центрі Дніпропетровська, де понад 80 років перебував міліційний клуб, повинні залишити гуртки, ансамбль пісні і танцю, оркестр, а також книгозбірня. Очевидно, на черзі — музей історії та бойової слави міліції. Зі сльозами на очах працівники книгозбірні пакують книги, передплатні видання та архіви. Вивезти потрібно понад 12 тисяч томів, найбільш цінні з яких готова прийняти обласна книгозбірня. Решта, найімовірніше, опиниться на звалищі. «Ми, ветерани міліції та члени наших родин, — говорить полковник у відставці Євген Лясковський, — просто шоковані звісткою про виселення книгозбірні. Ще з 1920-х років клуб був справжнім домом і «церквою» для ветеранів і чинних працівників МВС». Зі зрозумілих причин в обласному управлінні МВС делікатну ситуацію коментують неохоче, повідомляючи, що будівлю БК іще два з половиною роки тому обміняли на гуртожиток. Наказ про це 26 червня 2008 року підписав міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко. Таким чином, будівля БК опинилася на балансі Дніпропетровської облради. Була надія, що обласна влада завершить ремонт будівлі й збереже її призначення. Насправді його спочатку передали одному з підприємств, а далі воно опинилося в нинішніх власників. Цієї зими, навіть у холод, опалення в будинку не вмикали. Попри це робота Будинку культури не припинялася. Начальник клубу ГУ УМВС Михайло Онацький говорить, що спроби відстояти будівлю не увінчалися успіхом — ветерани зі скаргами пройшли всі інстанції, але навіть прокуратура розвела руками. Тим часом власник будівлі дав жорсткі терміни. Ветерани міліції вважають, що їх клуб став жертвою жадібності, адже земельна ділянка, на якій він розташований, коштує мільйони. Що стосується гуртожитку, отриманого в обмін на клуб, то в міліції відкрито визнають: із ним вийшов справжній конфуз. «Пізніше виявилось, — розповідає начальник прес-служби ГУ УМВС у Дніпропетровській області Олексій Щербатов, — що виселити тих, хто проживає в ньому буде не просто, для цього немає достатніх підстав. До того ж з’ясувалося, що людей, прописаних у цій п’ятиповерхівці дуже багато, і всі вони мають право на житло». Так чи інакше, але в гуртожитку, який отримали в обмін на БК, на сьогодні мешкають не молоді міліціонери з родинами, як передбачалося, а колишні постояльці. Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.