Медведчук в черговий раз пропонує компроміс
Відкриваючи учора традиційну прес-конференцію перед початком роботи 8-ої сесії Верховної Ради України, перший віце-спікер Верховної Ради Віктор Медведчук відзначив, що стратегічними завданнями парламенту «залишаються прийняття Податкового кодексу, Закон про судоустрій, Цивільний кодекс та інші законопроекти». Фракція СДПУ(о) «як компроміс» підтримує пропозицію «50 на 50» про вибори народних депутатів, — сказав Медведчук. З його слів, реалії такі, що 200 народних депутатів стоять на твердій позиції щодо того, що пропорція наступних виборів повинна залишитися «50 на 50». Тому немає шансів ухвалити виборчий закон з іншою пропорцією, а допустити, щоб 12 жовтня депутати залишилися без нового закону про вибори, неможливо. Зі слів Медведчука, він «не зміг переконати Президента України Леоніда Кучму» підписати закон з пропорцією 75% на 25%. «Вето є і необхідно виходити з цього факту», — сказав віце-спікер. Одночасно він зазначив, що рано чи пізно Україна прийде до пропорційної системи виборів, оскільки «нічого іншого класична демократія ще не винайшла». Медведчук також сказав, що «не чув жодного аргументу на користь перенесення виборів до місцевих органів» і жодної необхідності у цьому поки не бачить. Відповідаючи на запитання про самодостатність СДПУ(о), перший віце-спікер сказав, що розуміє її у розвитку регіональних структур партії, яких сьогодні нараховується 15 тисяч. «Оскільки ми почали працювати над виборами ще у 1998 році, то партія цілком може вкластися і у суми виборчих фондів, закладені у новому законі», — заявив Медведчук. Одночасно він повідомив, що СДПУ(о) «веде переговори про співпрацю з іншими партійними структурами», повідомляє Денис ЖАРКИХ , «День»
Віктор Черномирдін проти реекспорту газу з України
Росія «ніколи не погодиться» з тим, щоб Україна реекспортувала російський природний газ до третіх країн або експортувала свій, в умовах його недостатнього видобутку для забезпечення своїх потреб, заявив учора посол РФ в Україні Віктор Черномирдін. Так він прокоментував агентству «Інтерфакс-Україна» наміри українського уряду включити в угоду про реструктуризацію українського боргу за російський газ положення про можливий експорт Україною свого газу, висловлені прем’єр-міністром України Анатолієм Кінахом у суботу під час перебування з візитом у Польщі. В.Черномирдін також відзначив, що ціна газу, котрий постачає Росія Україні, «істотно нижча» тієї, за якою Москва продає свій газ в країни, розташовані на захід від України. Якби Київ купував у Росії газ за світовими цінами, то міг би займатися його реекспортом, заявив він. Посол також підкреслив, що однією з умов забезпечення Росією транзиту через свою територію туркменського газу для України було те, що Київ не займатиметься реекспортом цього газу.
Підпільний арсенал ліквідовано у Житомирі
Співробітниками управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС у Житомирській області викрито злочинну групу, яка займалася незаконним обігом зброї. Про це «День» учора отримав інформацію в групі громадських зв’язків обласної міліції. В результаті проведення обшуку у мешканця обласного центру, раніше тричі судимого, вилучено обріз двохствольної рушниці, пістолет невстановленого зразка кустарного виробництва, штик-ніж німецького виробництва, 3839 набоїв різного калібру до нарізної зброї, 103 запали до гранат, 90 бойків для гранат, 6 упаковок з кільцями для гранат, 12 магазинів до автомату Калашникова, 22 магазини до пістолету Макарова та інші боєприпаси. Як повідомив кореспондентові «Дня» Валерію КОСТЮКЕВИЧУ заступник начальника Житомирського УБОЗу підполковник Віктор Дербенко, зараз триває слідство, проводиться перевірка звідки отримували і кому, можливо, передавали або продавали зброю та іншу військову амуніцію викриті зловмисники, встановлюються обсяги її нелегального збуту. За данними правоохоронців, це один з найбiльших підпільних арсеналів зброї, ліквідованих в області за останній рік.
«Солідарність» консультується з «Нашою Україною»
Лідер депутатської групи «Солідарність» Петро Порошенко підтримує ідею проведення консультацій для створення широкої коаліції демократичних сил, яка стане основою формування більшості у Верховній Раді нового скликання. Відповідаючи на запитання агентства Інтерфакс-Україна, П.Порошенко підтвердив, що «Солідарність» проводить відповідні консультації з лідером блоку «Наша Україна» Віктором Ющенком, назвавши їх «досить конструктивними». Лідер депутатської групи сподівається, що результатом таких консультацій стане консолідація зусиль демократичних сил суспільства, які у блоці зможуть отримати як мінімум 50% на майбутніх парламентських виборах у березні 2002 року, і стануть прообразом майбутньої парламентської більшості. Разом з цим він вважає передчасним говорити про суб’єктів такого блоку до завершення переговорного процесу.