Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

28 серпня, 2001 - 00:00

Вбивство Александрова не пов’язане з професійною діяльністю?

Людина, підозрювана в убивстві керівника телекомпанії «ТОР» Ігоря Александрова, заарештована і дає свідчення, заявив журналістам у Слов’янську заступник Генерального прокурора України Сергій Винокуров, повідомив «Дню» директор слов’янської міської телекомпаніїї «САТ» Валерій Прудской. Можливі мотиви злочину й прізвище підозрюваного заступник прокурора назвати відмовився. За словами С. Винокурова, правоохоронці з’ясували обставини вбивства журналіста. Підозрюваного затримали, і суд видав санкцію на його арешт. За словами заступника Генпрокурора, згідно з тими даними, що їх сьогодні мають правоохоронні органи, цей злочин не пов’язаний iз журналістською діяльністю І. Александрова. На прохання подати соціальний портрет заарештованого, С. Винокуров відповів відмовою, порадивши звертатися з такими питаннями до адвоката підозрюваного. Учорашня заява представника Генпрокуратури протирічить попереднім висновкам слідства, з якими в середині серпня з представниками ЗМІ поділилися Генеральний прокурор України Михайло Потебенько, міністр внутрішніх справ Юрій Смирнов і заступник голови Служби безпеки Юрій Вандін, коли назвали основною версією убивства журналіста його професійну діяльність, повідомляє кореспондент «Дня» Олександра ЛАВРІНЕНКО . У прес-службі Генпрокуратури вчора «Дню» повідомили, що не мають підтвердження цієї інформації. Журналісти ж Слов’янська нову версію вбивства Алексндрова оцінюють, м’ягко кажучи, скептично.

Видатні діячі культури та освіти отримують премії

Рада Фонду інтелектуальної співпраці «Україна — XXI століття», яку очолює народний депутат України Богдан Губський, нещодавно оголосила імена цьогорічних лауреатів премії імені Вернадського та довічних стипендіантів Фонду, відзначених за визначний інтелектуальний внесок у соціально-економічний та культурний розвиток України. Як повідомляє прес-служба Фонду, новими лауреатами стали академік НАН України, біологог Платон Костюк, історики Іван Курас та Валерій Смолій, матеріалознавець Ігорь Походня, правознавець Василь Тацій, а також члени-кореспонденти НАН астрофізик Олександр Коноваленко та ботанік, директор Національного ботанічного саду ім. М.Гришка Тетяна Черевченко, академік Академії педагогічних наук, професор Володимир Бондар та колишній генеральний директор комбінату «Криворіжсталь», а нині — перший віце-прем’єр-міністр Олег Дубина, поет-академік Борис Олійник, диригент-педагог Павло Муравський, кінорежисер Роман Балаян, скульптор, голова правління Спілки художників України Володимир Чепелик, а також Михайло Сикорський — директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Треба відзначити, що вперше за два роки існування премії її отримують представники української діаспори: директор Українського наукового інституту Гарвардського університету США Роман Шпорлюк та письменник, голова об’єднання Українців Росії Олександр Руденко-Десняк. Ще щість чоловік стали довічними стипендіантами. Розмір стипендії буде складати 200 гривень щомісячно, а лауреати, крім почесних дипломів i медалей, отримають грошову винагороду в розмірі 10 тисяч гривень.

«Залізничні» літаки будуватимуть у лізинг

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство побудує протягом двох років 10 літаків Ан-140 на замовлення лізингової компанії «Транслізинг», створеної три роки тому при «Укрзалізниці». Як повідомив «Дню» заступник генерального директора ХГАПП Михайло Тернов, розрахунок буде здійснюватися із застосуванням схеми фінансового лізингу. «Транслiзинг» виступить замовником будівництва з метою підтримки вітчизняного лiтакобyдyвання і розвитку парку українських авіакомпаній, яким літаки згодом будуть передані в лізинг, повідомив генеральний директор «Укрзалізниці» Григорій Кирпа.

Відомо, що однією з умов просування української авіаційної техніки на ринки третіх країн експерти називають організацію ефективної схеми фінансового лізингу, що практикується авіавиробниками в усьому світі, а також сертифікацію української авіатехніки на відповідність європейським (JAR) або американським (FAR) нормам льотної придатності. І в цьому аспекті Ан- 140 — регіональний літак нового покоління, призначений для пасажирських та змішаних вантажо-пасажирських перевезень на відстань до 2,1 тис. км — просто незамінний. Літак відповідає нормам льотної придатності JAR-25, FAR-25, АП-25, а також вимогам ICAO з охорони навколишнього середовища. Остання якість є особливо важливою: як інформує Інтерфакс-Україна, Г.Кирпа нагадав про те, що з 1 квітня 2002 року планується запровадити заборону на польоти в Європу в рамках обмежень ICAO щодо рівня шумів та емісії. Позаяк більшість українських повітряних суден, на думку фахівців, не відповідає цим вимогам ICAO і підлягає модернізації, в цей час Україна веде переговори з авіаційною владою Європи про пом’якшення цих обмежень, повідомляє Петро ІЖИК , «День».

У Львівській області — спалах гепатиту

Чотирнадцять чоловік, серед яких одна дитина, госпіталізовано в селі Кротошино Пустомитівського району Львівської області. У 9 з них встановлено діагноз — гепатит «А». Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-службі Міністерства з надзвичайних ситуацій країни, за попередніми даними, причиною захворювання стало те, що у колодязі села разом iз поверхневими водами потрапили нечистоти з туалетів у дворах. На даний момент відповідні служби вживають протиепідеміологічних заходів.

Газета: 
Рубрика: