Слідству відомий замовник убивства полковника СБУ в Одесі
Про це заявив начальник управління Служби безпеки в Одеській області генерал-майор Сергій Макаренко. Основною версією вбивства слідство вважає професійну та службову діяльність начальника відділу боротьби з корупцією Одеського облуправління СБУ полковника Євгенія Задорожного. За словами С.Макаренко, в цей час ведуться активні слідчі та оперативно-пошукові заходи для виявлення вбивці або вбивць. Попередні результати говорять про те, що вбивство було скоєне спеціалістом-професіоналом. «У тому, що воно є замовленим, сумнівів немає», — заявив С.Макаренко. Він нагадав, повідомляє Інтерфакс-Україна, що для розслідування резонансного вбивства створена об’єднана слідча група, до якої увійшли представники СБУ, МВС, прокуратури. Народний депутат України, котрий був присутнім на похоронах Є.Задорожного, Григорій Омельченко заявив, що справа честі всієї СБУ знайти вбивцю та замовників цього злочину. «І вони будуть знайдені у найближчий час», — підкреслив депутат. Похорони Є.Задорожного, розстріляного цього вівторка невідомим з автомата біля свого будинку, відбулися у четвер увечері на Християнському кладовищі Одеси з воїнськими почестями. Розстріл старшого офіцера спецслужби стався в Одесі уперше за 80 років.
Аргентинські сенатори ухвалили спецрезолюцію про 10-ту річницю Незалежності України
Сенат Аргентини ухвалив спеціальну резолюцію з нагоди 10-ї річниці Незалежності України. Як повідомили Інтерфакс-Україна у посольстві Аргентини в Україні, ініціатором такої резолюції став голова парламентської групи друзів України сенатор Орасіо Салазар. У документі підкреслюється, що Аргентина, котра встановила дипломатичні відносини ще з Українською Народною Республікою в 1921 році, однією з перших визнала незалежність України в 1991 році, прагне зміцнювати політичні та економічні взаємовідносини з нею. Парламентарії також відзначили великий внесок української діаспори в розвиток Аргентинської республіки, її позитивний вплив на аргентино-українську співпрацю. Сенатори привітали Президента України Леоніда Кучму, голову Верховної Ради Івана Плюща та весь український народ iз цим святом.
Уряд посилив контроль за виробництвом алкоголю й тютюну
Кабінет Міністрів України посилив державний контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також справлянням акцизного збору, повідомиляє агентство «УНІАН» iз посиланням на прес-службу уряду.
Для цього відповідною постановою уряду від 7 серпня 2001 р. у складі Державної податкової адміністрації України утворено Департамент з питань адміністрування акцизного збору й контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів. Цей відділ діятиме як самостійний функціональний підрозділ iз правами юридичної особи під патронатом Голови державної податкової адміністрації. Більше того, у складі державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі утворено регіональні управління Департаменту з правами юридичної особи та їхнi територіальні підрозділи. У постанові зазначено, що видатки на утримання Департаменту і його регіональних управлінь та територіальних підрозділів у 2001 році здійснюватимуться за рахунок коштів, призначених на утримання Державного департаменту регулювання виробництва та обігу алкоголю й тютюну, його територіальних підрозділів, який ліквідується.
За чиї гроші буде куплено ЦСКА?
Позавчора ввечері київський ЦСКА в кваліфікації кубка УЄФА обіграв фінський «Йокарет» з рахунком 2:0. Судячи з гри, продемонстрованої командами, армійці мають непогані шанси потрапити до основної сітки другого європейського кубку. Тим часом партія «Яблуко» привітала намір Київського міського голови Олександра Омельченка придбати футбольний клуб ЦСКА, перейменувати його на «Арсенал» і скласти конкуренцію провідним українським командам. Водночас, передає УНІАН, «Яблуко» висловлює стурбованість iз приводу того, що клуб може бути придбаний за гроші міського бюджету. На переконання партії, гроші на придбання ЦСКА мають виділити «близькі до мерії компанії, які непогано заробляють на замовленнях від міської влади — «Київміськбуд», банк «Аркада» та інші».
Боротьба за 30-й канал тільки починається
13 серпня Арбітражний суд Києва оголосить рішення за позовом державного комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Київ» до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо надання Нацрадою ліцензії на право мовлення телерадіокомпанії «Київ» на 30 каналі. Таке рішення вчора на судовому засіданні ухвалила суддя Арбітражного суду Лариса Прокопенко, повідомляє УНІАН. За словами Л. Прокопенко, вона була готова оголосити рішення щодо позову вже вчора, але не зробила цього, оскільки вважає за необхідне вислухати пояснення відповідача — Нацраду з питань телебачення і радіомовлення — щодо того, що ТРК «Київ» згідно із законодавством мала переваги на отримання ліцензії на право мовлення перед іншими каналами, які взяли участь в конкурсі на частоту 30 каналу. Після першого голосування телекомпанія набрала чотири iз семи голосів присутніх при голосуванні членів Нацради. Представники ТРК «Київ» повідомили у суді, що Нацрада оголосила повторний конкурс на право мовлення серед телеканалів, але при цьому не анулювала результатів першого конкурсу. Позивач вважає такі дії неправомірними, оскільки, відповідно до чинного законодавства, після прийняття рішення, ліцензія видається не пізніше ніж у 10-денний строк. На сторінках «Дня» детально аналізував ситуацію, що склалася з 30-им каналом Іван Мащенко, незалежний експерт — дослідник iз проблем ТБ та радіомовлення («Битва за 30-ий канал», «День», 27 липня 2001 р.) Згідно з його прогнозом, судова тяганина навколо рішення Нацради затягнеться надовго й киянам до парламентських виборів прийдеться спостерігати співіснування на 30-му каналі двох ТРК — «Київ» та «ТЕТ», повідомляє Володимир ДЕНИСЕНКО.