Українські корови отримають «ідентифікаційний код»
Все поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ), яке наявне в Україні, буде внесене до єдиної системи ідентифікації та реєстрації, що дозволить посилити охорону території України від проникнення епізоотичних захворювань. Питання про створення такої системи було розглянуте на колегії Міністерства аграрної політики, що відбулася минулої п’ятниці за участю віце-прем’єра Леоніда Козаченка, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Кабінету Міністрів. Тим часом, система ідентифікації й реєстрації є одним iз комплексних заходів із виконання затвердженої урядом Програми запобігання та ліквідації виявів захворювань ВРХ губчатоподібною енцефалопатією («коров’ячий сказ») та іншими прiвонними інфекціями на території України в 2002— 2010 роках.Потрібно відзначити, що дана система передбачає, зокрема, оформлення паспорта для кожної тварини, а також занесення відповідних даних в автоматизовану Національну інформаційну базу. При цьому, як зазначили у прес-службі, системою ветеринарного контролю буде охоплено й худобу, яка знаходиться в населення.
Позавчора зупинили третій блок Рівненської АЕС
Позавчора для планової перевірки швидкості системи аварійної зупинки реактора було зупинено третій блок Рівненської АЕС. Як повідомили УНІАН в Інформаційному центрі Державного комітету ядерного регулювання України, порушень у роботі системи не виявлено. На вчорашній ранок вироблення електроенергії на блоці становило близько 200 МВт (20% номінального рівня). На сьогодні на українських АЕС працюють 10 — 13 енергоблоків. Планові ремонти проводяться на другому блоці Запорізької АЕС, другому Рівненської й першому Південно-Української АЕС. На другому блоці Рівненської АЕС закінчено завантаження в реактор свіжого ядерного палива. Навантаження першого блока Хмельницької АЕС, який після ремонту й перевантаження ядерного палива введено в роботу на минулому тижні, призупинено на рівні 93% для дотримання вимог щодо допустимого нагріву палива в реакторі.
Омельченко пообіцяв конкуренцію «Динамо»
Київ планує найближчим часом купити футбольний клуб ЦСКА. Про це в інтерв’ю програмі «Столичні телевізійні новини» (канал ТЕТ) повідомив мер міста Олександр Омельченко. За його словами, місто не тільки купить клуб, але й знайде необхідні кошти на купівлю хороших гравців, розвиток інфраструктури клубу. При цьому завдання клубу будуть ставитися найвищі, сказав мер. Учора, після зустрічі з чемпіонкою світу з плавання Яною Клочковою, Омельченко повідомив, що недавно він детально обговорив питання передачі ЦСКА з міністром оборони Олександром Кузьмуком. Мер підкреслив, повідомляє УНІАН, що після переходу під опікунство столиці команду перейменують в «Арсенал» і переглянуть склад клубу: «Команда не найкраще показала себе в останніх трьох іграх чемпіонату України, тому треба діяти, а не спостерігати за поразками однієї з кращих футбольних команд України». (Правда, минулої суботи, у четвертому турі, ЦСКА розгромив криворізький «Кривбас» iз рахунком 3—0). Омельченко стверджує, що у київського «Динамо» «з’явитися гідний суперник».
У Шепетівці зруйновано пам’ятник, що знаходиться під егідою ЮНЕСКО
Учора, на іудейському цвинтарі у Шепетівці відбувся слідчий експеримент, у ході якого двоє підозрюваних відтворили вчинений ними напередодні глум над дев’ятьма могилами. Серед зруйнованих пам’ятників — цадикові (праведникові) Цінхасу Шапіро, що знаходиться під егідою ЮНЕСКО. Старший оперуповноважений відділення карного розшуку Шепетівського міськвідділу міліції Олександр Стандратюк повідомив для «Дня», що до могили Цінхаса Шапіро щороку відбувається паломництво віруючих іудеїв усього світу — iз США, Ізраїлю, Канади, Великої Британії, інших країн: «Цвинтар охороняє подружжя Дідухів. Надвечір у середу вони десь пішли у своїх справах. Через годину повернулися — очам своїм не йняли віри. Пам’ятники геть розбито, загорожі розкидано...». Олександр Стандратюк каже, що варварський вчинок розхвилював не тільки місцевих іудеїв, а й православних, католиків, представників інших релігійних конфесій міста корчагінської слави, крім цадика, тут жив і автор безсмертного роману «Як гартувалася сталь» Микола Островський): «Отож було вжито всіх оперативно-розшукових заходів, що дали бажаний результат. Затримали двох підозрюваних. Один iз них, 23-річний, тільки-но повернувся з місць віддалених — «сидів» за дрібні крадіжки. Його юний подільник — учень місцевого профтехучилища. На допитах розповідають, що добряче випили, йшли до ставка через цвинтар, не знали, на кому чи на чому збити свою лють. Їх бере каяття за скоєне...». Та на каяття, як кажуть, немає вороття. Підозрювані стали персонажами кримінальної справи, порушеної за ознаками ст.212 (глум над могилами. — Авт. ) Кримінального кодексу України. Місцева влада — в розпачі: не за горами день, коли до Шепетівки з’їдуться паломники, вість про наругу розлетиться по всьому світові... Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».