«Любиш Україну? Споживай чисту енергію!»
3 лютого в Українському домі відкриється дводенна виставка робіт учасників Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Діти за чисту енергію». Такий конкурс уже третій рік поспіль проводить Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів. Упродовж року з усієї країни на адресу агентства надходять вірші, малюнки, а цього року і ручні вироби — об’єднані темою ощадливого використання енергоресурсів, необхідності змінювати ставлення до екології, звертатися до альтернативних джерел енергії. Традиційний девіз маленьких учасників — «Любиш Україну? Споживай чисту енергію!». «Конкурс стає все більш популярним серед дітей, — розповідає начальник відділу інформаційного забезпечення та ЗМІ НАЕР Тетяна КОВРИГА. — Якщо спочатку участь брало 500 робіт, то цього разу свої роботи надіслало понад дві тисячі дітей. Є роботи — цілі проекти, де діти показують, як оптимізувати енергоспоживання у школах. Дитячі роботи стають все більш практичними і свідчать про те, що маленьким українцям притаманне розуміння того, що таке альтернативна енергетика, яка від неї користь. Часто така поведінка дітей стає прикладом і для дорослих». За найкращі роботи учасники конкурсу традиційно отримують подарунки. Цього року переможців — вісімнадцять. Церемонія нагородження відбудеться 3 лютого в Українському домі о 12.00. Роботи учасників конкурсу упродовж двох днів, 3 — 4 лютого, експонуватимуться в Українському домі. Про спілкування з учасниками та організаторами конкурсу читайте в наступних номерах «Дня». Вікторія СКУБА, «День».
З 1 вересня в Москві може запрацювати українська школа
Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ Володимир Єльченко не виключає, що з 1 вересня в Москві запрацює українська школа. Як передає Главред із посиланням на УНІАН, про це посол сказав вчора на прес-конференції в Москві. За його словами, посольство України давно займається питанням відкриття української школи в Москві, й недавно про можливість її відкриття заявив міністр освіти Дмитро Табачник. Єльченко відзначив, що спочатку головною проблемою у відкритті української школи в Москві здавалася наявність відповідного приміщення, та ці питання виявилися вторинними. «Я кілька разів зустрічався з керівництвом Москви, в тому числі мером Сергієм Собяніним, його заступниками і отримав запевнення, що проблеми з приміщенням не буде», — відзначив він.
Одеські екологи оштрафували грецьке судно за забруднення Чорного моря
Державна екологічна інспекція стягнула 15,3 тис.дол. з грецького судна AEGEAN NOBILITY. Про це повідомляє ua.money.comments.ua з посиланням на прес-службу Міністерства екології та природних ресурсів України. Як зазначається, на грецьке судно AEGEAN NOBILITY, що стояло в Одеському порту, було накладено штраф на суму 1190 гривень і пред’явлено претензію на забруднення внутрішніх морських територіальних вод України у сумі 15 тис. 358 доларів США. У повідомленні йдеться, що забруднення сталося через скидання баластних вод із перевищенням граничнодопустимих концентрацій з нафтопродуктів і зважених речовин. Всі збитки за забруднення навколишнього середовища були виплачені в повному обсязі, йдеться в повідомленні.
Затримали мера, але... не того
Нещодавно українські ЗМІ оприлюднили інформацію про затримання Олександрійського міського голови під час отримання ним хабара. У повідомленні, розповсюдженому численними інформаційними агенціями, йшлося про те, що посадовця схопили на гарячому співробітники управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС в Черкаській області на кордоні Кіровоградської та Черкаської областей саме тоді, коли він прийняв десять тисяч гривень від бізнесменів за сприяння в оренді ставків. Частина земляків олександрійського міського голови Степана Цапюка, чиє фото було розміщено поруч із повідомленнями про його затримання, була здивована, а недоброзичливці потирали руки від утіхи. Однак в інформації, яка встигла розлетітися зі швидкістю ластівки, сталася прикра неточність: журналістів ввела в оману назва населеного пункту Олександрії (а це часто трапляється навіть на заходах в облдержадміністрації), співзвучна з назвою селища Олександрівки. І йшлося саме про затримання селищного голови Олександрівки Василя Захарова, а не олександрійського мера. Останній, ні сном ні духом не відаючи про кримінальні пристрасті навколо його персони, відпочивав у цей час у Карпатах. Тим часом голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Ларін висловив своє ставлення до надзвичайної події і натякнув, що не збирається вигороджувати свого підлеглого. «Якщо будь-якого чиновника Кіровоградщини схоплять за руку на корупції, то від мене він допомоги не дочекається!» — заявив він, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.
Дітей заберуть із аварійних шкіл
Сьогодні на Рівненщині нараховується понад два десятки аварійних шкіл. Приміщення деяких із них побудовані ще в 30-х роках минулого століття. Впродовж п’яти років замість них мають побудувати нові сучасні заклади. Це передбачено у відповідній обласній програмі, яку затвердили на сесії. Найближчим часом усі аварійні об’єкти обстежать експерти з-поміж освітян, будівельників, депутатів обласної ради. Вони й визначать, які школи будувати чи реконструювати в першу чергу. Враховуватимуть стан приміщення, а також рівень народжуваності. Насамперед експерти оцінять, у яких умовах діти навчаються зараз та наскільки готові довгобуди, які потрібно завершувати. Водночас аналізуватимуть, чи не пустуватиме заклад через три-п’ять років. Щоб проблемних шкіл у області поменшало, залучатимуть гроші з бюджетів усіх рівнів. За словами голови Рівненської облдержадміністрації Василя Берташа, зменшити витрати реально за рахунок максимального використання місцевої сировинної бази. Крім того, на будівництві має бути максимально задіяне місцеве населення, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.