За «килимовою» справою у Хмельницькому стоїть впливова особа
Учора в Хмельницькому розвантажували «заарештовані» килими. «Вистачило б, аби встелити всі вулиці міста аж до окраїн», — повідомив для «Дня» Роман Статкевич, перший заступник начальника управління податкової міліції ДПА у Хмельницькій області. Цi вироби з Франції, Польщі, Бельгії, інших країн завезла одна із зареєстрованих у Хмельницькому фірм, «задекларувавши ціни, що разів у десять менші від фактичних, з метою уникнення митних та інших обов’язкових платежів». Роман Статкевич говорить, що «справу було поставлено на широку ногу — щомісяця з Хмельницького лише на адресу однієї фірми у Бельгії переправлялося по $400 тис. Державу «кидали», як хотіли. Килими ж збувалися на речових ринках, якими місто над Південним Бугом уславилося на всю Україну. «Такі масштаби тіньових фінансових потоків досі не відстежувалися», — визнає поважний податківець. У ході обшуку у квартирі одного з персонажів цієї резонансної кримінальної справи «виявлено та вилучено машинку для рахування валюти». Отож до розслідування підключилися співробітники управління СБУ. «Виникло багато питань: де та як конвертувалася валюта, як спливала за кордони, на чиїх рахунках і в яких банках залишалася», — заявляє співбесідник. Він висловив версію, що за чотирма молодими персонажами «килимового» скандалу, що струсонув Хмельницький, стоїть вельми впливова особа, яка поки що мовчить. «Та спроби якось владнати проблему вже були», — сказав Роман Статкевич. Тому поділився інформацією з «Днем»: «Може, після публікації у поважній газеті можна буде спокійно знайти відповіді на всі питання». Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
10-річні діти гасять пожежі не гірше за дорослих
Більше 200 юних спортсменів із 27 команд усіх областей України взяли участь у Всеукраїнських змаганнях юних пожежникiв, що пройшли 3—5 липня в Черкасах. Долання перешкод за допомогою штурмової драбини, вправне володіння вогнегасником, бойове розгортання пожежної помпи — з цими та іншими завданнями діти (віковий ценз — від 10 до 17 років) впорувалися так само швидко і вправно, як і дорослі пожежники. «Особливе вміння продемонстрували кандидат до збірної України, майстер спорту Ігор Новгородченко із команди Черкаської області та Євген Кочетков із команди луганчан», — сказав в інтерв’ю кореспондентові «Дня» Євгену БРУСЛИНОВСЬКОМУ керівник прес-служби Черкаського обласного управління пожежної безпеки Костянтин Проценко. Внаслідок напруженої боротьби, яка тривала три дні поспіль, переможцями змагань стали юні спортсмени з Луганської області. Друге мiсце зайняли представники Івано-Франківщини. Третє — черкащани. «Звичайно, приємно було позмагатися та ще й завоювати головний приз, — признався Євген Кочетков. — Однак хочеться, щоб нам ніколи не довелося застосовувати своє вміння в реальному житті».
Розвивати малий бізнес на селі допомагатимуть поляки
У п’ятницю в Житомирі представниками польсько-української організації з розвитку малого підприємництва на селі (делегацію з Польщі очолював генеральний директор уряду Свєнтокшижського воєводства Януш Коза, від Житомирщини були керівники Агроекологічної академії України, зокрема її проректор Валерій Микитюк) підписано угоду щодо співпраці в розвитку прогресивних форм аграрного бізнесу в області. Метою розробленого спільно з поляками проекту, розповів «Дню» сам В.Микитюк (він же підкреслив, що подібні плани втілюються на Житомирщині вперше), є, зокрема, впровадження досвіду кооперації між виробниками сільскогосподарської продукції в забезпеченні її якості і просування на ринок накопиченого у Свєнтокшижському воєводстві, встановлення безпосередніх контактів між аграрними структурами цього воєводства і Житомирщини. В перспективі фундація розраховує отримати на ці цілі спеціальний грант від Польсько-американо-української ініціативи, яка сприяє втіленню подібних проектів, повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ.