Фінансування добудови Україною двох енергоблоків на АЕС залежить від позиції МВФ
Президент ЄБРР Жан Лем’єр заявив, що розв’язання питання фінансування банком добудуви двох енергоблоків на АЕС України багато в чому залежить від висновків Міжнародного валютного фонду. «Існує декілька умов для того, щоб прийняте нами рішення почало впроваджуватися у життя. Перша — це безпека. І ця умова була виконана як міжнародним співтовариством, так і Україною. Друга — це можливість спільного фінансування проектів». Крім того, Ж. Лем’єр заявив, що для початку фінансування ЄБРР треба заручитися підтримкою експортно-кредитних агентств різних країн. «А їх рішення буде залежати від результатів роботи місії МВФ», — сказав президент ЄБРР, — повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на український тижневик «Бізнес». «Що стосується макроекономічних та фінансових умов, то складається сприятлива ситуація, процес рухається. Крім того, є ще деякі умови: приватизація в енергетичній галузі і, особливо, підвищення збору платежів. Президент і прем’єр-міністр сказали мені, що незабаром, після підбиття підсумків приватизації та оцінки ситуації, процес приватизації в енергетичному секторі буде відновлено», — сказав Жан Лем’єр. Як повідомлялося, у цей час Україна самостійно здійснює добудову блоків на Рівненській та Хмельницькій атомних станціях. Участь ЄБРР у добудові компенсуючих потужностей передбачена Меморандумом про взаєморозуміння між Україною, «великою сімкою» і ЄС, підписаним у грудні 1995 року в зв’язку із зобов’язаннями закриття Чорнобильської атомної станції до 2000 року. Розмір кредиту, який може надати ЄБРР для добудови замісних енергопотужностей, — біля $ 200 млн.
Президент викриває чиновників, котрі незаконно користуються пільгами
Учора в ході засідання Ради з координації діяльності центральних та регіональних органів виконавчої влади Президент України дав доручення міністру праці й соціальної політики Івану Саханю опублікувати в газеті «Урядовий кур’єр» прізвища всіх посадових осіб, які отримують чорнобильські пільги. На думку глави держави, більшість з тих, хто отримує чорнобильські пільги, не брали участі в ліквідації наслідків Чорнобильської аварії і не знаходилися в зоні катастрофи. При цьому він зазначив, що посвідчення ліквідатора Чорнобильської катастрофи «в адміністрації президента або в уряді отримати не складно», повідомляє Інтерфакс-Україна. Крім того, Президент заявив, що у країні багато фіктивних ветеранів війни, які необгрунтовано отримують пільги. «Ми що, не розуміємо, що це обман?, — «заявив Л. Кучма. З його слів, ті, хто «проливав кров, отримують стільки ж, скільки і ті, хто в очі війни не бачив». «Звідки будуть пенсії нормальні», — сказав глава держави, пояснивши, що пенсійні кошти розпилюються між тими, «хто воював, і тими, хто примазався». При цьому Л. Кучма відзначив, що причиною такої великої кількості фіктивних ветеранів війни є, зокрема, недосконалість законів, що приймаються Верховною Радою. За словами Президента, народні депутати, які приймають такі закони, на виборах будуть «кричати, що вони — захисники народу».
Під час візиту Папи Римського в столиці не сталося жодної резонансної події або злочину
Близько 15-ти тисяч працівників внутрішніх справ, 800 військовослужбовців внутрішніх військ МВС і 500 військовослужбовців Міністерства оборони України забезпечували правопорядок у Києві в неділю. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в центрі суспільних зв’язків ГУ МВС у Києві, в перші дні візиту в Україну Папи Римського Івана Павла II в столиці не сталося жодної резонансної події або злочину. Збір паломників і приїзд Папи на спорткомплекс «Чайка», де відбулася літургія, пройшли без надмірного скупчення людей і великих автомобільних пробок. У неділю в Києві також проходили заходи з нагоди Дня молоді. Основні урочистості були на Співочому полі. За даними міліції, в заходах взяли участь близько 25 тис. чоловік. Значних порушень громадського порядку правоохоронці не зареєстрували. Проте у вихідні дні в столиці сталося 3 нещасних випадки і 2 самогубства, а також 4 пограбування, 23 випадки хуліганства, 34 крадіжки особистого майна. Загалом в столиці зареєстровано 149 злочинів, з них по гарячих слідах розкрито 110. У суботу і неділю на столичному шосе сталося 20 дорожньо-транспортних пригод, внаслідок яких 2 особи загинуло, приблизно 30 госпіталізовано.
Український і російський ринок ПЗ на 90% «піратський»
Близько 90% ринку програмного забезпечення Росії та України займає продаж «піратських» копій, повідомляє The Wall Street Journal. У 10 країнах Східної Європи цей показник у середньому становить 63% у порівнянні з 34% у Західній Європі та 20% у США. За словами віце-президента американської Microsoft у країнах Європи, Середньої Азії та Африки Сімона Віттса, важливими заходами щодо захисту авторських прав, крім впровадження суто технічних засобів захисту, є «навчання користувачів і надання розголосу процесів проти людей, які не дотримують ліцензійні угоди», інформує Інтерфакс-Україна.