Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

23 травня, 2001 - 00:00

На повернення знецінених заощаджень — не 200 мільйонів, а 1,3 мільярда гривень

Не 200 млн. гривень, передбачених бюджетом поточного року, а насправді — близько 1,3 млрд. на рік можна спрямовувати на погашення заборгованості по знеціненим вкладам населення. Про це заявив лідер об’єднаних соціал-демократів Віктор Медведчук.

Коментуючи поданий фракцією СДПУ(о) на розгляд Верховної Ради законопроект « Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» він, зокрема, спростував усі запевнення уряду про відсутність джерел фінансування для повернення людям знецінених заощаджень в установах Ощадбанку СРСР та колишнього «Укрдержстраху», повідомляє прес-служба партії. Віктор Медведчук зазначив, що СДПУ(о) «знайшла» ці гроші, проаналізувавши офіційні дані Держкомстату про те, що у 2000 році відбулося повне погашення заборгованості по пенсіях. А це, в свою чергу, звільнило фінансовий потік у сумі 1,3 млрд. гривень на рік, який тепер можна переорієнтувати на розв’язання іншого, не менш актуального для широких верств суспільства питання. Оскільки об’єднані соціал-демократи пропонують, щоб їхній правовий документ набрав чинності з 1 січня 2002 року, це не потребуватиме внесення відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2001 рік».



«Дальнобійників» Туполєва в Україні немає

Останню крапку поставлено в існуванні в Україні стратегічної авіації. В Узині на Київщині, згідно з договором між міністерствами оборони України та США щодо ліквідації літаків Ту-160, Ту-95 і крилатих ракет повітряного базування Х-55, було знищено останній «дальнобійник» сімейства «туполєвих». У лютому нинішнього року пішов у небуття «160-й», а днями — ТУ-95 (на фото). Гордість радянської авіації — «95-й» понад сорок років перебував на озброєнні ВПС. Це був один із найнадійніших літаків — загроза для умовного противника. Такі машини, які базувалися в Узині, патрулювали над нейтральними водами Арктики. Цій машині належить унікальне досягнення: із дозаправкою вона облетіла всі кордони колишньої держави, перебуваючи в повітрі 36 годин 40 хвилин. Якраз один із таких літаків 1961 року брав участь у випробуванні водневої бомби. Літак було знищено за допомогою такої технології, що відновлення його неможливе.

Газета: 
Рубрика: