Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

15 травня, 2001 - 00:00

Створено комісію з питань фінансової безпеки при РНБО

Президент України Леонід Кучма затвердив персональний склад міжвідомчої комісії з питань фінансової безпеки при Раді національної безпеки і оборони України, а також положення про неї, інформує Інтерфакс-Україна. Главою комісії призначено заступника секретаря РНБО Трофима Ковальчука. До складу комісії включено, зокрема, народного депутата України Віктора Суслова, заступника голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності Ігоря Юшка, представників керівництва ряду міністерств та відомств, зокрема силових, а також Нацбанку.

Документом встановлено, що комісія є консультативно-узгоджувальним органом. Головними її завданнями є оцінювання і прогнозування розвитку ситуації у фінансовій і кредитно-грошовій сферах, внесення пропозицій щодо комплексного вирішення проблем забезпечення фінансової безпеки України, а також виявлення та оцінки загроз фінансовій безпеці країни, тенденцій виникнення їх за формування фінансової і кредитно-грошової політики держави. Комісія також повинна аналізувати діяльність державних органів і органів місцевого самоврядування щодо дотримання ними інтересів національної безпеки у фінансовій і кредитно-грошовій сферах, вносити відповідні пропозиції та рекомендації.

Арештований Жердицький заявив про вихід із більшості

Народний депутат України Віктор Жердицький заявив про вихід зі складу парламентської більшості Верховної Ради України. Про це вчора на засіданні Координаційної ради парламентської більшості повідомив її координатор Олександр Карпов. Як повідомив УНІАН, Карпов зачитав листа народного депутата, в якому той мотивує свій вихід із більшості парламенту, зокрема, незгодою з рішенням Верховної Ради про висловлення недовіри Кабінету Міністрів, прийнятим 26 квітня ц.р. Як відомо, Жердицький був у жовтні минулого року затриманий правоохоронними органами Німеччини, де й перебуває під слідством. Його звинувачують у зловживанні посадовими обов’язками при використанні валютних коштів німецького уряду, виділених на компенсації українським остарбайтерам, під час його перебування на посаді голови правління АТ «Градобанк». 2 листопада 2000 року, у відповідь на звернення Генеральної прокуратури України, Верховна Рада України надала згоду на притягнення Жердицького до кримінальної відповідальності та арешт. Карпов підкреслив, що це — перша персональна заява про вихід iз парламентської більшості, отримана у письмовому вигляді.

Кількість чиновників в Україні збільшено майже на 1,5 тис. чоловік

Уряд України збільшив на 1452 особи граничну чисельність працівників апарату міністерств, інших центральних органів виконавчої влади і підлеглих їм територіальних органів. Граничну чисельність працівників передусім збільшено для Державного казначейства — на 1372 особи, і тепер в Держказначействі буде працювати 13906 чоловік, повідомляє Інтерфакс-Україна. На 12 чоловік збільшилася кількість працівників центрального апарату Міністерства іноземних справ (до 765 осiб) та Мінздоров’я (до 260), на 7 — Мінекономіки (до 1300, крім того, гранична чисельність підлеглих цьому Міністерству територіальних органів становить 1189 чоловік). Ще на 40 чоловік тимчасово, до 1 січня 2002 року, збільшено граничну чисельність працівників центрального апарату Міністерства палива і енергетики, яке на цей період становитиме 600 чоловік.

Таким чином, гранична чисельність працівників апарату несилових міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також підлеглих їм територіальних структур нині становить 187119 чоловік, тобто, відновлено понад третину чисельності цих органів влади після їх скорочення майже на 19 тис. (10%) в лютому 2000 року.

Представник Ватикану сподівається на сердечний прийом понтифіка в Україні

Президент Папської комісії соціальних комунікацій Джон Фолей висловив сподівання на те, що Папу Римського Івана Павла II приймуть в Україні «щиро і сердечно». В інтерв’ю журналістам представник Ватикану висловив думку, що «Святий Отець побачить в Україні людей, відкритих до його слів». Дж. Фолей також зазначив, що, скоріш за все, під час свого візиту в Україну Іван Павло II проголосить святими видатних українців, які загинули під час комуністичного і фашистського режиму, повідомляє УНІАН.

Відносно церковних проблем в Україні Дж.Фолей наголосив, що він вважає, «що в Україні все функціонує прекрасно, як з боку Греко-католицької церкви так і з боку Церкви латинського обряду». Говорячи про церковні відносини, він пригадав порівняння, яке весь час нагадує Іван Павло II: «Європа має дві легені — Схід і Захід. Церква також має дві легені» (католицизм і православ’я). На жаль, за словами Дж.Фолея, «ці легені не дуже добре функціонують».

Між тим Російська православна церква і Українська православна церква Московського патріархату виступають проти візиту Папи Римського в Україну. Предстоятель РПЦ Алексій II назвав даний візит понтифіка передчасним, оскільки спірні питання між православними і католиками ще не врегульовано. 12 травня російські ліберал-демократи провели в центрі Москви хід, розповсюдивши напередодні звернення, в якому закликали православних християн і «кожного, кому дорога єдність Російської церкви й Вітчизни, виступити проти візиту папи в Давню Київську Русь».

Газета: 
Рубрика: