249 депутатів пропонують уряду відповідати
Учора продовжився збір підписів за внесення в парламентський порядок денний питання про відповідальність Кабінету Міністрів. На момент здачі номера, згідно з попередньою інформацією Інтерфакс-Україна, не поставили свої підписи представники фракцій НДП, Партії зелених, УНР, НРУ, «Реформи-Конгрес», Соцпартії, «Батьківщина», а також групи «Солідарність».
Соціал-демократична партія України (об’єднана) вважає діяльність уряду з виконання програми «Реформи заради добробуту» в 2000 році незадовільною і доручає своїй фракції в парламенті висловитися за недовіру Кабміну. Як повідомляє прес- служба СДПУ(о), таке рішення було прийняте на засіданні політбюро партії, яке відбулося у п’ятницю.
У цей же день відбулося засідання політвиконкому Народно- демократичної партії, на якому була прийнята постанова, згідно з якою робота уряду також була визнана незадовільною.
Як повідомлялося раніше, 17 квітня уряд буде звітувати перед парламентаріями про виконання програми «Реформи заради добробуту» в 2000 році. 19 квітня відбудеться голосування по звіту. У Верховній Раді зареєстрований проект постанови про внесення в порядок денний 7-ї сесії парламенту питання про відповідальність уряду на чолі з Віктором Ющенком. За даними на 12.00 п’ятниці під проектом постанови стоять 249 підписів. Якщо уряду буде висловлена недовіра, він може бути відправлений у відставку.
Партія «Трудова Україна» визначить свою позицію щодо голосування за результатами звіту Кабінету Міністрів в парламенті після відповіді прем’єр-міністра Віктора Ющенка на пропозицію партії про створення коаліційного уряду. Про це заявив в п’ятницю в Дніпропетровську лідер партії Сергій Тигіпко. С.Тигіпко не виключив, що йому може бути запропонований пост прем’єр-міністра України у разі відставки В.Ющенка, підкресливши при цьому, що це питання «має багато «але», зокрема, чи «захоче цього Президент, чи погодиться на це парламентська більшість і чи буде створюватися коаліційний уряд або близький до нього за змістом».
«Легкі гроші» на кладовищі
Кожна п’ята огорожка на могилах київського кладовища Берковці зазнала руйнування від рук «металошукачів». Даний злочин передбачений 212 статтею кримінального кодексу України. Роботу з розшуку і затримання злочинців веде карний розшук Шевченківського району м. Києва. Зі слів інспектора карного розшуку Юрія Гордієнка, велика кількість людей звертається зі скаргами про часткове або повне руйнування огорож на кладовищі.
Число таких заяв після свята, швидше за все, значно зросте. Це можна пояснити: багато людей не були на кладовищі тривалий час. Ведеться робота з розшуку і затримання злочинців, багато хто затриманий. Незважаючи на те, що вхід на кладовище в нічний час заборонений, злочини здійснюються з 4 до 7 ранку. А оскільки охороняється в основному тільки центральний вхід, то перешкод для винесення огорож практично немає. Збувають накрадене швидше за все за межами Києва. Бо кожен день ведеться перевірка київських пунктів прийому металолому, і ще жодного разу не були зареєстровані спроби здачі «кладовищенського» металу.
Впродовж року було розкрито близько ста злочинів цього типу. Злочинцями є безробітні, алкоголіки і особи без певного місця проживання, які збором металолому намагаються заробити, повідомляє Олена ВЕРХОГЛЯД , «День».