Пинзеник не буде віце-прем’єром
Прем’єр-міністр Віктор Ющенко не направляв Президентові Леоніду Кучмі подання про призначення лідера партії «Реформи і порядок», народного депутата Віктора Пинзеника на пост віце-прем’єра з адміністративної реформи. Так прокоментувала вчора повідомлення газети «Сегодня» прес-секретар прем’єра Наталія Зарудна в Ужгороді (Закарпатська область) одразу після прибуття туди урядової делегації на чолі з В.Ющенком. Інформацію щодо подання про призначення Пинзеника на вакантну посаду в Кабміні не змогли також підтвердити ні в прес- службі фракції «Реформи-Конгрес», ні помічник депутата, ні його колеги по фракції. Нагадаємо, що в п’ятницю Віктор Ющенко заявив, що вже визначився з кандидатурою на вакантну посаду віце-прем’єра. «Це виважена людина», — охарактеризував прем’єр кандидатуру на посаду його заступника, підкресливши, що «доки Президент не ухвалить рішення, доти це тільки гіпотеза». В.Ющенко зазначив, що, на його думку, новий віце-прем’єр має опікуватися блоком питань «із забезпечення проведення адміністративної реформи, пенсійної реформи та прийняття регулятивних рішень». Як інформують «Версии.com», Н.Зарудна підкреслила вчора, що одним із ключових функціональних обов’язків нового віце-прем’єра, посада якого в уряді нині залишається вакантною, будуть питання агропромислового комплексу, повідомляє Наталія ТРОФІМОВА , «День».
Україні, можливо, підвищать рейтинг
Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s може привласнити Україні борговий рейтинг на рівні В-мінус або навіть B. Такий прогноз дає французький банк Credit Agricole Indosuez (CAI) у своєму спеціальному огляді, присвяченому українським єврооблігаціям. У документі, складеному за підсумками візиту в Київ експертів банку 21—23 березня цього року та їхніх зустрічей, зокрема з представниками Міністерства фінансів України, зазначається, що Київ обговорює можливість присвоєння Україні рейтингу, який відображав би покращання економічної ситуації в країні. На думку експертів CAI, нинішній рейтинг України на рівні Caa1, привласнений агентством Moody’s у січні 2000 року, не відображає значного покращання макроекономічних показників України і поновлення її міжнародного фінансування наприкінці минулого року після 15-місячної перерви, передає Форум (www.for-ua.com). Нагадаємо, що на початку цього року агентство Moody’s висловило сумніви у здатності і готовності України обслуговувати свої борги. Таким чином, воно аргументувало збереження для України одного з найнижчих кредитних рейтингів Caa1 з негативною перспективою, кажучи про це в контексті тимчасового проміжку від 18 до 24 місяця.
Хто розвалює «більшість»?
Політична угода між урядом і парламентом — не більш, ніж міф, бо не має ніяких юридичних наслідків, заявив учора лідер фракції «Демократичний союз» Олександр Волков в інтерв’ю www.part.org.ua. На його думку, саме прем’єр-міністр Віктор Ющенко першим спричинив розкол парламентської більшості, не виконавши принцип представництва в уряді всіх її фракцій та груп. Тоді як більшість об’єднувалася саме під ідеєю створення коаліційного уряду. Водночас Волков розцінив як «найбільшу дурість» ідею створення фракції «Регіони України». На його думку, якби вона формувалася з тих людей, які не входять до «більшості», то «це було б правильно». Але «вона формується саме з пропрезидентських фракцій, які ніколи не робили заяв про свій вихід iз «більшост»і, і це найбільш віддані Президенту люди, виходить, що просто переливають iз одного відра в інше». Найбільше втратила від цього, за словами Волкова, віддана Президенту фракція НДП, поставлена на грань припинення свого існування. «Ніколи не треба боротися зі своїми», сказав Волков, відзначивши, що «Регіони України» «показали найгірше, вони показали приклад іншим фракціям, якщо так можна назвати, непрезидентським, що у нас немає якоїсь єдності, що ми починаємо краяти і розривати один одного». У той же час заступник глави партії «Регіони України» народний депутат України Володимир Рибак заявив учора, що чисельність «Регіонів України» незабаром може збільшитися до 25—30 чоловік і що не вважає створення групи порушенням негласної угоди між фракціями більшості про збереження цілісності фракцій більшості.
Податкове законодавство не стимулює діяльність недержавних організацій
У рамках ініціативи «Зміна законодавства» Міжнародний фонд «Відродження» за підтримки Американської торгової палати та Європейської бізнес-ассоціації провів учора «круглий стіл» на тему «Створення сприятливих умов для благодійництва в Україні». До обговорення були запропоновані, зокрема, зміни у Податковому кодексі та їх можливий вплив на діяльність громадських органiзацій; варіанти співпраці бізнес- структур, урядових структур та недержавних організацій. Представники НДО зауважили, що чинне податкове законодавство не стимулює фінансової підтримки громадських організацій з боку владних структур, фізичних та юридичних осіб. Євген Бистрицький, виконавчий директор МФВ, зазначив, що вже ближчим часом при розгляді нових проектів перевага надаватиметься тим iз них, які будуть спільними та взаємопогодженими з органами влади та бізнесовими структурами. Пропозиція викликала неоднозначну реакцію у присутніх народних депутатів С. Терьохіна та П. Безпалого. Останній підкреслив, що такий підхід може перетворити НДО фактично у насоси для перекачування бюджетних і громадських коштів на потреби передвиборних кампаній конкретних осіб. Депутати також наполягали на чіткому розмежуванні благодійних організацій та тих неприбуткових структур, які виконують, по суті, лоббістські функції, повідомляє Сергій ЧЕРНЕНКО.