Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

31 березня, 2001 - 00:00

Політизація явища — стиль Тимошенко

Справу, яку розслідують правоохоронні органи стосовно діяльності екс-віце-прем’єра Юлії Тимошенко, не треба політизувати. Таку думку висловив «Форумові» керівник депутатської групи «Трудова Україна» у Верховній Раді Ігор Шаров. Як він вважає, правоохоронні органи розслідують порушення закону під час фінансової, а не політичної діяльності Ю.Тимошенко, з’ясовуючи її причетність до «конкретних фінансових махінацій». Політизація розслідування тільки зменшить його об’єктивність, тоді як воно вимагає неупередженої, політично нейтральної оцінки, яку мають дати правоохоронні органи, зазначив І.Шаров. Крім того, за словами народного депутата, «політизація будь-якого явища є однією з рис стилю Ю.Тимошенко, котра і під час роботи в уряді підводила економічні питання під політичні аспекти». Тому представникам як політичних, так і правоохоронних структур треба уникати подібних методів діяльності для досягнення більшої конструктивності і в цій справі, і в процесі врегулювання політичної кризи, сказав І.Шаров наостанку в інтерв’ю «Форумові» (www.for-ua.com).

Україна—Польща: інформаційна співпраця буде більш активною

Учора в Києві відбулася прес-конференція за результатами візиту делегації Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення до Варшави, куди члени Нацради були запрошені своїми колегами — Радою Крайовою з питань ТБ і радіомовлення Республіки Польща. Як повідомив голова Нацради Борис Холод, візит був вельми змістовним — за декілька днів українська делегація встигла зустрітися з керівництвом комісії польського сейму з питань ЗМІ і культури, керівником Бюро національної безпеки Республіки Польща Мареком Сiвцем, керівництвом польського громадського телебачення (TVP S.A.) і радіо (Radio Polske) і, звичайно, ознайомилася з принципами роботи Ради Крайової. У ході цих зустрічей були досягнуті домовленості про прийом на стажування в Польщі декількох українських теле- і радіожурналістів і про організацію зустрічей власників польських телекомпаній з українськими колегами для переговорів стосовно інвестування спільних проектів на території України. Крім того, розглядалися питання стосовно поширення українського інформаційного продукту на польській території і польського — на території України. Йшлося також про створення у Варшаві корпункту НТКУ, хоча члени Нацради не виключають можливості створення на території Польщі і корпунктів недержавних українських ТРК. За підсумками візиту був підписаний протокол про створення Спільної консультативної групи, що передбачає регулярне «спілкування» департаментів Бюро Ради Крайової і відповідних підрозділів Нацради. До речі, вже напередодні прес-конференції був затверджений склад робочої групи Нацради (на чолі з Миколою Княжицьким) для відпрацювання питань україно-польської співпраці в інформаційній сфері, повідомляє Михайло МАЗУРIН , «День».

Німецькі і українські соціал-демократи — дітям Чорнобиля

Днями з Німеччини до України вирушив транспорт з гуманітарною допомогою для дітей, що постраждали від Чорнобильської катастрофи. Ініціативу Крайового управління Соціал-демократичної партії Бад Кісінгена (Баварія), молодіжного центру та служби технічної допомоги підтримала Соціал-демократична партія України (об’єднана) і стала співучасником цієї акції з української сторони. Планується, що сьогодні увечері гуманітарний вантаж прибуде у передмістя Києва у Дитячий будинок в смт Буча. Завтра зранку керівництво СДПУ(о) планує відвідати дитячий будинок, де разом з німецькими учасниками благодійної акції вручить його маленьким мешканцям цінні подарунки. Передбачається, що цей почин споріднених політичних партій дружніх країн «благословить» своєю присутністю посол ФРН в Україні. Інф. «Дня»

Газета: 
Рубрика: