УНП «Собор» висловлює вдячність Президентовi за оперативне реагування на вимоги партії
16 березня УНП «Собор» офіційно зажадала від Президента України Л.Кучми негайно звільнити з посади главу Львівської облдержадміністрації Степана Сенчука, який, усупереч законові, впродовж тривалого часу незаконно поєднував дві посади — «губернатора» та голови обласної ради. Партія вельми втішена тим, що вже 19 березня відповідний указ глави держави було підписано. УНП «Собор» сподівається, що найближчим часом з’являться також укази про відставку інших скомпрометованих вищих державних чиновників, повідомляє прес-служба партії.
Генеральна прокуратура надасть матеріальну допомогу потерпілим від повені
На загальних зборах працівників Генеральної прокуратури України було прийнято рішення надати матеріальну допомогу потерпілим від повені в Закарпатті. Кожний iз працівників Генеральної прокуратури перерахує постраждалим свій одноденний заробіток. Крім того, профспілка розпочинає роботу зі збору одягу, який відправлятиметься в постраждалі від стихійного лиха райони, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Партія регіонів знайшла своє парламентське обличчя
У Верховній Раді України створено нову депутатську групу «Регіони України», до складу якої увійшло 16 народних депутатів. Про створення групи оголосив на ранковому пленарному засіданні парламенту у вівторок депутат Володимир Рибак, який став лідером групи. Він зазначив, що створення такої депутатської групи «продиктовано часом». В. Рибак заявив про намір депутатів, які ввійшли до її складу, захищати економічні й політичні інтереси регіонів, а також «підвищувати» роль парламентської більшості. «Шанс України — тільки в єдності», — заявив депутат. Нагадаємо, що раніше в Україні було створено Партію регіонів, до складу якої увійшла очолювана В.Рибаком Партія регіонального відродження України. Очолив Партію регіонів, як відомо, глава ДПАУ Микола Азаров. До депутатської групи увійшли Сергій Коновалюк, Олександр Лещинський, Володимир Рибак, Юхим Звягільський, Сергій Тихонов, Ігор Юшко, Сергій Матвієнков, Іван Ткаленко, Віталій Журавський, Сергій Кириченко, Раїса Богатирьова, Георгій Філіпчук, Микола Янковський, Леонід Черновецький, Сергій Чукмасов і Анатолій Богатиренко, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Афроукраїнців — п’ять тисяч
Учора в прес-центрі IREX Промедіа відбувся круглий стіл, організований Асоціацією «За міжнародний мир і злагоду в Україні» і присвячений Міжнародному тижню дій проти расизму. В ході конференції її учасники розглядали питання вияву національної нетерпимості в Україні та способи розв’язання цієї серйозної проблеми. Стурбованість представників нацменшин цілком зрозуміла — адже, незважаючи на існування в Україні відповідних законодавчих актів і відсутність масових відкритих виявів шовінізму, багато меншин безпосередньо страждають від обмеження своїх прав і свобод. Заступник глави Асоціації Олександр Найман вважає, що в розпалюванні національної ворожнечі частково винні й ЗМІ. З його слів, низка газет неприкрито висловлює антисемітські настрої. Не залишилося без уваги і питання про чорношкіре населення країни. Президент Україно-африканського культурного центру Бен Анум-Дорхусо заявив, що африканська діаспора в Україні налічує вже близько 5 тис. чоловік, а питання про визнання прав африканців досі не порушене. Б. Дорхусо розуміє, що проблема нелегальних емігрантів в Україні стоїть надто гостро. Але часто образливі дії української міліції по відношенню до легально проживаючих чорношкірих, за його словами, обмежують їх людські права. Асоціація «За міжнародний мир і злагоду» прагне об’єднати зусилля всіх існуючих в Україні товариств національних меншин для відстеження й аналізу виявів ксенофобії, повідомляє Наталя МІРОШНИК. Адже, як відомо, хворобу завжди простіше вилікувати в зародковій, а не в хронічній формі.
У Києві створюється Центр реабілітації розвитку сім’ї
Позавчора в Ізраїльському культурному центрі в Києві відбулося чергове засідання міжнародної жіночої організації «Жінки в новому світі». Директор Ізраїльського культурного центру Міна Груман розповіла про те, що ізраїльське суспільство сьогодні стурбоване проблемою агресивності і вседозволеності як серед дорослих, так і серед дітей. Пані Груман підкреслила, що майбутнє суспільства залежить від того, що відбувається з нашими сім’ями, з нашими дітьми. Вона так само звернула увагу на те, що проблемна дитина — це та дитина, яка в максимальній формі є носієм сімейної патології. В Ізраїлі психологи, розмовляючи з батьками і дітьми, ставлять батьків перед дзеркалом і просять їх поставити запитання самим собі: «В чому МОЯ провина перед дитиною?», замість того, щоб вислуховувати обвинувачення на адресу суспільства, вчителів, школи. Психолог Людмила Литва, розкриваючи рольову функцію жінки у вихованні дитини як майбутнього члена суспільства, звернула увагу на те, що проблеми дітей починаються з проблем у стосунках чоловіка й жінки. Сьогодні сім’я зазнає помітних змін — збільшується кількість сімей, де мама одна виховує дитину або чоловік утримує дві сім’ї. На засіданні було прийнято рішення створити Центр реабілітації розвитку сім’ї. На перших порах було вирішено зосереджувати зусилля на наданні юридичної допомоги сім’ям, допомоги в організації культурного розвитку дітей, а також скласти програму допомоги «дітям вулиці» і програму з підтримки талановитих дітей, повідомляє Людмила РЯБОКОНЬ , «День».