Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

14 березня, 2001 - 00:00

Президент бачить передумови для переходу до нового етапу державного будівництва

Президент України Леонід Кучма в щорічному посланні до Верховної Ради заявляє, що в країні «склалися як об’єктивні, так і суб’єктивні передумови для переходу до якісно нового етапу державного будівництва, головним змістом якого повинно стати реформування політичної системи на основі поглиблення демократичних основ розвитку суспільства». У посланні, текст якого розданий депутатам 13 березня, Президент зазначає, що проведення Всеукраїнського референдуму в квітні 2000 року «дало правові підстави для реалізації важливих заходів, спрямованих на підвищення дієздатності та ефективності діяльності державної влади, однак надмірна політизованість в роботі парламенту, прагнення частини депутатів використати результати референдуму для несумісного з Конституцією перерозподілу повноважень вищих органів влади поставили імплементаційний процес на межу зриву».

Л.Кучма в посланні констатує, що на 1 березня 2001 року в Україні зареєстровано 110 політичних партій. «Позиція Президента України полягає в тому, що держава повинна сприяти діяльності партій незалежно від їх ставлення до влади — однак тільки тих, які дійсно є масовими, виражають інтереси великих соціальних груп, діють в рамках Конституції і законів України», — говориться в документі.

Леонід Кучма вважає «найбільш прийнятним і оптимальним варіантом» проведення парламентських виборів 2002 року на основі чинного закону, що передбачає змішану, мажоритарно-пропорційну систему виборів, «з попереднім його удосконаленням», повідомляє Інтерфакс-Україна. «Головний критерій при оцінці виборчої системи — її відповідність суспільним реаліям. В Україні, де політичні партії слабкі, охоплюють незначну частину населення і не користуються достатньою його довірою, введення пропорційної виборчої системи означало б принесення волевиявлення громадян у жертву партійним інтересам і амбіціям політиків», — говориться в посланні.

Київ чекає грошей, а МВФ — дій

Міжнародний валютний фонд зможе виділити Україні черговий транш кредиту тільки після того, як Київ виконає ряд умов, передбачених угодою з Фондом, повідомив на брифінгу в понеділок керівник департаменту зовнішніх зв’язків Фонду Томас Доусон. Як повідомляє з посиланням на нього Інтерфакс-Україна, поки важко зробити прогноз, коли буде закінчено обговорення (чергового огляду стану української економіки). Більше того, Т.Доусон сказав, що для завершення складення огляду, на основі якого може бути прийнято рішення про виділення Україні чергового кредитного траншу, необхідний «подальший прогрес» у сфері погашення податкової недоплати, підвищення прозорості процесу приватизації, підвищення платіжної дисципліни в енергетичному секторі та розв’язання питання про експортне мито на соняшник.

ІІІ Всесвітній форум українців: програму визначено, гасла шукають

З 10 по 24 серпня поточного року пройде III Всесвітній форум українців, який присвячується 10-й річниці незалежності України. 22 січня 2001 року було утворено оргкомітет форуму, до складу якого увійшли представники Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради, керівники громадських організацій України та української діаспори. Оргкомітет очолив Президент України Леонід Кучма. 5 березня було затверджено календарний план основних заходів.

10–17 серпня на Львівщині пройде перший етап — у Львові планується зустріч молодіжних організацій України та діаспори, а в Карпатах — молодіжні спортивні табори. Другий етап форуму пройде в Києві. У форумі візьмуть участь по 2 представники від кожної із 255 організацій української діаспори, а кількість усіх учасників форуму — близько 1500 осіб.

Члени оргкомітету запропонували серед можливих варіантів робочих гасел форуму: «Молодь — надія України» або «Українці — для України».

Як зазначив голова Західно-Українського молодіжного конгресу Юрій Криворучко, член оргкомітету форуму, до участі в форумі вперше буде запрошено молодь з української діаспори, яка сьогодні проживає у 43 країнах світу, повідомляє Леся ШАПОВАЛ , «День».

Села Хмельниччини позбавлені радощів перегляду УТ-1

У ці березневі дні не має спокою інженерно-технічний персонал Хмельницького обласного радіотелевізійного передавального центру (ХО РТПЦ). Звертаються глядачі й слухачі з Кам’янець- Подільського, Дунаєвець, Нової Ушиці, ближчих і віддаленіших від цих райцентрів сіл і селищ: чому не показує УТ-1?

Вважають, що хтось зумисне не транслює телепередачі, щоб люди не знали щирої правди про події у столиці рідної країни. «Хочу послухати останні новини, а у телевізорі гарчить, наче там пес сидить», — говорить Надія Роман із села Соснівка Дунаєвецького району.

Як повідомив кореспондентові «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМУ заступник начальника ХО РТПЦ Анатолій Юхімов, «факт має місце, бо вийшов iз ладу дорогий прилад у передавачі, що транслює УТ-1». Вартість цього приладу — $20 тис. «Цих шалених грошей у нас немає, про що в облдержадміністрації знають», — продовжив Анатолій Юхімов. За його словами, «батьки» краю звернулися до уряду Ющенка, аби допоміг матеріально для задоволення духовної потреби трудящих. Однак він не певний, що у близькій перспективі Міцівці, Соснівка й інші віддалені села зможуть дивитися УТ-1.

Газета: 
Рубрика: