«Українське питання» МВФ вирішить наприкінці березня?
Перший заступник міністра економіки України Віктор Кальник упевнений, що чергова місія Міжнародного валютного фонду приїде до Києва наприкінці березня, й українському уряду вдасться «успішно попрацювати», щоб продовжити кредитування країни за програмою розширеного фінансування EFF. «Я впевнений, що ми зможемо домовитися», — заявив перший заступник міністра, нагадавши, що місія МВФ прибуде до Києва перед засіданням ради директорів, на якому буде вирішуватися «українське» питання. Предметом переговорів iз місією МВФ у березні, за словами В.Кальника, будуть 4 проблемні питання, зокрема скасування експортного мита на насіння соняшника, остаточне узгодження регламенту проведення другого етапу аудиту Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», питання, пов’язані з розміщенням інформації про приватизацію в Інтернеті на сторінці Фонду держмайна, а також формування середньострокової стратегії дій щодо банку «Україна», повідомляє Інтерфакс-Україна. Крім того, на думку В.Кальника, місію цікавитиме ефективність роботи вільних економічних зон і територій з особливим режимом інвестування.
Пенсійний фонд вирішив зіграти в українську піраміду
На первинних аукціонах iз розміщення короткотермінових державних облігацій (КДО), що відбулися у вівторок, Пенсійний фонд України вклав у купівлю цих цінних паперів близько 50 млн. грн. Це вже другий випадок виходу ПФ як покупця на фондовий ринок України, повідомляє Інтерфакс-Україна. 13 жовтня минулого року ПФ придбав на первинному ринку облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на суму 100 млн. грн. iз терміном погашення 7 і 28 лютого 2001 року і прибутковістю 23% і 23,5% річних. 7 лютого Мінфін своєчасно погасило облігації, і нову купівлю практично можна розглядати як реінвестицію фондом коштів від погашення ОВДП в купівлю КДО. Після аукціонів 13 жовтня і до сьогоднішнього дня Пенсійний фонд утримувався від участі в грі на ринку держоблігацій. Але, як говориться, хто не ризикує, той не п’є шампанського. У серпні цього року, до річниці незалежності, уряд обіцяє провести підвищення пенсій, і фонд, мабуть, заради цього вирішив вступити у гру, від якої поки що стримуються іноземні і вітчизняні інвестори.
Захисників журналістів побільшало
Минулого вівторка в Києві відбулася презентація нового благодійного фонду «Народна Україна». Як повідомив президент фонду Владислав Ластов, ця організація заснована фізичними особами й не має ніякого вiдношення до жодного з політичних рухів або течій. У своїй діяльності фонд збирається керуватися декількома досить різноплановими програмами. Йдеться, зокрема, про експериментальну економічну освітню програму «Нова генерація» (яка передбачає економічне виховання дітей уже з трирічного віку), антикризову соціальну програму «Для народу», а також про програму соціальної підтримки потерпілих при виконанні службових обов’язків журналістів «Медіа-форум».
Щодо останньої, її суть полягає у виплаті грошових компенсацій тим представникам ЗМІ, які зазнали психологічного тиску або фізичного впливу через свою професійну діяльність. Сума компенсації залежить від категорії, до якої буде віднесено потерпілого. Найменша — 500 гривень — виплачуватиметься на підставі факту загроз журналісту або його сім’ї, найбільша — 2500–3000 гривень — буде виплачена сім’ї журналіста в разі його смерті. Компенсацію можна буде отримати на підставі відповідних довідок з органів внутрішніх справ і медичних установ або на підставі рішення суду, яке підтверджує факт психологічного тиску або фізичного впливу (проте виникають певні сумніви щодо можливості підтвердити факт психологічного тиску на того чи іншого журналіста). Судячи зі слів креативного директора фонду Світлани Гончар, журналісти також зможуть розраховувати на безкоштовну юридичну підтримку з боку фонду. На сьогоднішній день фонд «Народна Україна» не має статусу всеукраїнського й під сферу його діяльності підпадають лише Київ і Київська область, повідомляє Михайло МАЗУРІН , «День».
Захід нам «допоміг» мільйонами акцизних марок
Слідами горілки, що продається у крамницях за ціною, нижчою від вартості акцизної марки, відправилися податківці Хмельницького й опинилися аж у селі Реваківці, що за 17 кілометрів від міста Чернівці. «На одному з подвір’їв у Реваківцях виявлено мільйон «липових» акцизних марок на алкогольні вироби, стільки є етикеток на «Столичну», «Руську», «Корону», «Буковинську». Ще — 40 тонн спирту й сотні тисяч закруток до пляшок», — повідомив «Дню» Віктор Чиж, начальник відділу управління податкової міліції ДПА у Хмельницькій області. Наш співбесідник заявив, що «вже встановлено: ця «липа» виготовлялася у відомій нам країні далекого зарубіжжя і ввозилася з-за меж митної території України великими гуртовими партіями».
А приватне подвір’я у Реківцях правило за гуртовню, де збувалася меншими партіями вся ця атрибутика горілчаної пляшки для підпільних цехів на території рідної країни. Аби споживала тоннами продукт сумнівної якості та за загальнодоступною ціною. З вірою та надією, що таким чином підтримую свого дорогого виробника. Деякі етикетники, образно кажучи, брали громадян за поли гаслом «Купуй українське!». Після візиту податківців до Реваковець опинилося на межі зупинки виробництво у 23 підпільних цехах: закінчуються етикетки, закрутки, акцизні марки і т.ін. Одначе загнати джина назад, до пляшки, поки що не вдається. Як у Хмельницькому, так і довкола пляшка горілки продається за ціною, що нижча від вартості державної акцизної марки. До митного «вікна» на кордоні Батьківщини податківцям, мабуть, не дотягнутися, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ