Міністр фінансів Криму заявляє, що їй погрожують розправою
Міністр фінансів Криму, депутат Верховної Ради автономії Людмила Денисова, яка входить в парламентську більшість, опозиційну спікеру парламенту автономії Л. Грачу, заявляє, що їй погрожують розправою. На вчорашнiй прес-конференції в Сімферополі Л. Денисова продемонструвала журналістам лист, який був надісланий з Ялти в Мінфін Криму на її ім’я, повідомляє Інтерфакс-Україна. У конверті знаходився невеликий аркуш паперу, з одного боку якого було відксерокопійовано 20 грн., а з іншого — напис від руки: «Якщо ви не зникнете з горизонту в найкоротші терміни, ми вас зітремо в порошок. Ми цього ніколи не робили, але зі своїм завданням справимося». Внизу листа стоїть підпис: «Ленінці». Л. Денисова повідомила, що вже поставила до відома правоохоронні органи і збирається передати їм оригінал листа. Вона відзначила, що не вважає, що це жарт. «Не думаю, що це могли зробити діти або дідусі. Напевно, у них і ксерокса немає», — підкреслила вона. Міністр нагадала, що в минулому році, коли вона балотувалася в Верховну Раду Криму по 39 виборчому окрузі Сімферополя, на її адресу також надходили листи із погрозами, а також розповсюджувалися наклепницькі матеріали.
76 вiдсоткiв українців вважають себе постраждалими від соціальних змін
Переважна більшість українців — 95% — не задоволені тією ситуацією, що існує на даний момент в Україні. Про це повідомив аналітик Міжнародної фундації виборчих систем Томас Карсон. Він прокоментував результати соціологічного дослідження, в ході якого було опитано 1500 респондентів з усіх регіонів України. 85% опитаних заявили, що події останніх 10 років вплинули на їх життя, 76% вважають себе постраждалими від таких соціальних змін, причому жінки більше, ніж чоловіки — 80% проти 72%. Лише 7% опитаних вважають, що зміни пішли їм на користь; 15% сказали, що нічого особливого в їхньому житті не відбулося. На запитання, що доброго сталося в Україні за останні 10 років, 57% відповіли «нічого», тільки 14% назвали здобуття Україною незалежності, по 4% — збільшення особистої свободи і створення умов для розвитку підприємництва. А серед поганих подій 54% назвали зниження рівня життя, 28% — безробіття, 13% — економічну кризу, по 7% — зростання злочинності та зниження соціальної підтримки, 4% — корупцію, по 3% — занепад законності і порядку, збільшення соціального розшарування. На запитання, що доброго відбулося в їхньому особистому житті, 56% відповіли «нічого», 16% назвали народження дітей та онуків, 8% — підвищення рівня освіти, 7% — весілля або одруження, по 4% — поліпшення матеріального стану, одержання нової або кращої роботи, а також одержання (купівлю) квартири чи побудування будинку. Серед поганих подій у своєму житті 41% опитаних назвали зниження рівня життя, 17% — безробіття, 15% — смерть рідних або близьких, 13% — хвороби та відсутність грошей на лікування, лише 5% вважають, що нічого поганого в їхньому житті не сталося, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Спілка Української Молоді не приєднувалася до руху «Україна без Кучми»
Учора правління Спілки Української Молоді (СМУ) розповсюдило заяву, в якій спростувало поширені в засобах масової інформації відомості про те, що СУМ приєдналась до руху «Україна без Кучми». «Правління Спілки Української Молоді повідомляє, що такої заяви не приймало», — йдеться у документі, підписаному лідерами СУМу — О. Задорожнім, О. Федоренком і О. Доничем.
В Україні податкові декларації подали 40 вiдсоткiв громадян
На вчорашній день, в Україні прибутки, отримані не за основним місцем роботи, задекларували 40 % громадян, які повинні подавати декларацію. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, з посиланням на прес-службу Державної податкової адміністрації України, від підприємств, організацій і установ в податкові інспекції надійшло близько 9 млн. довідок про прибутки більш ніж 3 млн. громадян, отриманих у 2000 році не за основним місцем роботи. Декларації повинні подати більше 2 млн. громадян — в інших річний додатковий прибуток не перевищував 354 гривні, що дає можливість громадянинові самостійно вирішувати, подавати декларацію чи ні, відзначає прес-служба ДПАУ. Останній день декларування прибутків, отриманих у 2000 році, — 28 лютого 2001 року.