Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

13 січня, 2011 - 00:00

Бібліотека української літератури в Москві відновила роботу

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Департамент інформаційної політики Міністерства закордонних справ України, який, зі свого боку, послався на директора цього Департаменту Олега Волошина. «Як і запевняло МЗС України, ще в кінці грудня минулого року, після завершення періоду Новорічних та Різдвяних свят Бібліотека української літератури міста Москва продовжує роботу в звичайному режимі, відновлено роботу її читацького та абонентського залів, проводяться планові культурно-просвітницькі заходи», — сказав О.Волошин. За його словами, на доручення міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко підтримує постійний діалог з представниками російських державних установ з метою врегулювання всіх питань, пов’язаних із забезпеченням подальшого безперешкодного функціонування бібліотеки як важливого центру культурно-освітнього життя двохсоттисячної української громади Москви. Як повідомляв УНІАН, 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку вилучив з Бібліотеки української літератури в Москві понад 50 книжок для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово «націоналізм» і вилучили всі видання, в яких було виявлено це слово. 26 грудня директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що після цього бібліотека опечатана й закрита. За її словами, 24 грудня в бібліотеці пройшов другий обшук, внаслідок якого були вилучені жорсткі диски з комп’ютерів, а також читацькі квитки.

У Львові зняли фільм про бої за Маківку

Нагадаємо, що бої за гору Маківка точилися в Карпатах із 29 квітня до 4 травня 1915 року — між підрозділами австро-угорської 55-ї піхотної дивізії фон Фляйшнера, до складу якої входили сім сотень 1-го і 2-го куренів українських січових стрільців, та російської 78-ї піхотної дивізії генерала Альфтана. З нагоди 95-річчя переможного бою легіону УСС представники Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» 22 і 23 січня презентуватимуть у Львові документально-художній фільм «Бій за гору Маківка» — на 12-му ТВ-каналі й каналі НТА. Як розповів «Дню» режисер і сценарист фільму Любомир Горбач, ідея створення проекту виникла ще 1989 року, коли біля підніжжя Маківки формували Спілку незалежної української молоді: «А наприкінці 2009-го дізналися, що Віктор Ющенко видав указ «Про заходи з відзначення, всебічного вивчення та об’єктивного висвітлення діяльності українських січових стрільців», та остаточно вирішили: зніматимемо!» Підготовка до зйомок стартувала наприкінці 2009-го — з пошиття костюмів і написання сценарію. «Фільмувати ж почали на початку лютого 2010-го, — додає режисер. — Працювали там, де відбувалися бої — в Головецькому, Тухлі та Рикові. Усі наші актори, а їх близько 80, — аматори, і на зйомки вони приїжджали лише у вихідні, оскільки всі працюють». Консультант фільму — історик Андрій Козицький. Меценати проекту — Володимир Правосудов і Михайло Дмитрів, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Черкаські податківці звернуться до Азарова з приводу обслуговування великих платників податків у Києві

Черкаські податківці звернуться до прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням пояснити, чому великі платники податків переходять на обслуговування у Київ. Про це заявив голова Державної податкової адміністрації в Черкаській області Петро Хукаленко. За його словами, з прийняттям Податкового кодексу виокремлено категорію «великі платники податків». «Ця категорія переходить на обслуговування в Київ. При цьому мало враховуються позиції, пов’язані з Законом «Про місцеві державні адміністрації». Тобто функції контролю переходять Києву, а черкаські підприємства залишаються тут, хоч будуть платити не в нас. До речі, самі платники категорично проти цієї позиції», — запевнив П. Хукаленко. Голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб попросив П. Хукаленка звернутися до прем’єр-міністра України, підготувавши відповідний лист із цього приводу. Нагадаємо, що в Черкаській області до Реєстру великих платників податків на 2011 рік включено 14 суб’єктів господарювання. Відповідно до вимог Податкового кодексу України, після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення центрального органу державної податкової служби про таке включення, платник податків зобов’язаний з початку календарного року, на який сформовано Реєстр, стати на облік у спеціалізованому чи іншому органі державної податкової служби визначному центральним органом ДПС. Передбачається, що великі платники податків Черкащини мають обслуговуватися у спеціалізованій державній податковій інспекції у місті Києві. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Майбутні міліціонери промишляли грабежем

Прокуратура Дніпропетровської області спрямувала до суду кримінальну справу щодо трьох курсантів Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, які займалися грабежами та розбоєм. Як повідомляє прес-служба обласної прокуратури, 20-річних хлопців звинувачують у тому, що вони в період із 8 січня до 11 квітня 2010 року здійснювали напади на громадян із метою їх пограбування. У двох випадках курсанти застосовували насильство небезпечне для життя та оволоділи майном трьох потерпілих на загальну суму понад 13 тисяч гривень. Суд обрав для молодих людей запобіжний захід — утримання під вартою. У разі доведення їхньої провини, колишнім курсантам, які незабаром могли поповнити лави міліції, загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 10 років із конфіскацією майна, говориться в повідомленні прес-служби прокуратури. Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

Газета: 
Рубрика: