Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

17 січня, 2001 - 00:00

Старт «Зеніту» було зупинено за дві секунди

У Дніпропетровську конструкторське бюро «Південне» розповсюдило заяву з детальним поясненням причин перенесення першого в нинішньому році запуску ракетоносія «Зеніт 3 SL» за міжнародною програмою «Морський старт», який планувався в ніч на 9 січня. Пуск носія з американським супутником на борту з плавучої платформи «Одіссей» в Тихому океані, повідомляється в заяві, був зупинений усього лише за дві секунди до старту, а подібна «нештатна ситуація» уперше мала місце в історії проекту «Сі Лонч».

За ствердженнями українських розробників ракетоносія «Зеніт 3 SL», підготовка до пуску проводилася відповідно до експлуатаційної документації. Всі системи і агрегати ракети пройшли випробування на старті, була проведена заправка компонентами палива і стиснутими газами. Ще за хвилину до назначеного старту керівник підготовки космічного апарату (супутника ГМ-Радіо-1), представник фірми-замовника «Боїнг Сателіт Системз», підтвердив готовність до пуску, однак, буквально в останній момент, коли залишалося усього чотири секунди (!), від нього поступила команда на відставку. Команду виконали своєчасно, продемонструвавши зладжену, професійну підготовку українських фахівців. Та все-таки, на ракеті, яка запускається в автоматичному режимі, вже почалося виконання безповоротних операцій по пуску маршового двигуна першого рівня. Привести його в початковий стан в районі запуску і підготувати до повторної роботи виявилося технічно неможливим. У зв’язку з цим було прийняте рішення повернути стартову платформу і складально-командне судно в базовий порт Лонг-Біч в Каліфорнії (США). Ракету привели в початковий стан, компоненти палива злили в ємкості і підключили комунікації термостатування. Фахівці компанії «Сі Лонч» мають намір замінити ракетні рівні. За заявою її президента Уїлла Трафтена, повторний пуск «Зеніту» з американським супутником на борту планується провести 28 лютого 2001 року. Вадим РИЖКОВ , «День»

Убивцю міліціонерів розшукували майже чотири роки

Сьогодні, 17 січня, до Хмельницького під посиленою вартою буде етаповано особливо небезпечного злочинця Каверзіна, якого розшукували майже чотири роки.

Свого часу Каверзін наганяв жах на весь стародавній Кам’янець-Подільський. Одного з дощових липневих днів 1997-го року, коли із Хмельницького прибула оперативна група по його грішну душу, сталася неймовірна трагедія. «Тікаючи, озброєний до зубів Каверзін убив двох міліціонерів — майора Фошина і сержанта Мельника, тяжко поранив майора Бородія», — із сумом пригадав для «Дня» Іван Бондар, перший заступник начальника управління МВСУ у Хмельницькій області.

Тоді було перекрито всі дороги й навіть стежки, що ведуть із Кам’янця-Подільського. Але убивці вдалося зникнути. «Тепер розкаже», — впевнений полковник міліції Бондар. Продовжує: «Каверзіна «взяли» днями у Харкові. Там він останнім часом жив та був під чужим прізвищем. Одружився з відомою у кримінальних колах адвокатом. Виявлено два пістолети, снайперську гвинтівку, набої... Уже відомо, що поки опинився у Харкові, побував у Росії, залишив криваві сліди у Миколаєві... Мав подільників, яких «узяли» раніше».

Полковник міліції Бондар певний, що «справа Каверзіна» стає найгучнішою з усіх, що «досі розслідувалися і слухалися у нашому краї». Він щиро говорить, що поки Каверзін гуляв на волі, «нам було дуже тяжко зустрічатися з рідними й близькими загиблих товаришів», повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»



ЗМІ в Україні: антологія кризи

У понеділок у приміщенні Національної спілки журналістів України відбулася презентація книжки «Преса і влада: Біла книга про утиски засобів масової інформації та окремих журналістів в Україні», виданої за рішенням пленуму правління НСЖУ до парламентських слухань із питань свободи слова. Учасники слухань якраз і є цільовою аудиторією цієї книжки, що являє собою збірник документів «на задану тему». Крім того, видання (тираж якого становить, за словами голови НСЖУ Ігоря Лубченка (на фото в центрi), всього декілька сотень примірників) буде надіслано всім міністерствам і відомствам, у Генеральну прокуратуру, Верховний, Конституційний, Арбітражний та інші суди, в Адміністрацію Президента, Кабмін тощо. Відповідаючи на запитання журналістів, Ігор Лубченко підкреслив, що завданням цього видання було ще раз привернути увагу до ситуації зі свободою слова в Україні всіх тих, котрі мають до цього стосунок, зафіксувати існуючий стан речей, а також примусити людей, від яких залежить розв’язання проблем ЗМІ, усвідомити, що в наступній подібній книжці можуть фігурувати вже їхні імена. За словами Ігоря Лубченка, НСЖУ збирається і надалі публікувати (за підсумками року) подібні книжки, хоч дуже хотілося б, зазначив голова НСЖУ, щоб книжка про утиски ЗМІ в Україні виходила не часто, щоб для неї просто не було відповідних матеріалів, повідомляє Михайло МАЗУРІН , «День».

Газета: 
Рубрика: