В Українській армії з’явився особливий полк
Президент України Леонід Кучма взяв участь у церемонії, присвяченій урочистому присяганню на вірність солдатів 1-го окремого полку спеціального призначення (Президентського) Міністерства оборони. Виступаючи на церемонії в Києві, в розташуванні 1-го окремого полку спецпризначення, Л.Кучма підкреслив, що сьогодні Збройні сили України є «стабілізуючою силою, могутньою складовою миру, злагоди та спокою суспільства». «Їм довіряє народ, для якого воїн — символ національного достоїнства, дисципліни та благородства», цитує слова Президента Інтерфакс-Україна. На думку Л. Кучми, новий підрозділ є прототипом «військового формування ХХI століття». Згідно з задумом керівництва Збройних сил, ця частина має стати моделлю військ 2010 року. Під час розробки її штатної структури та оснащення озброєнням і військовою технікою враховувався як національний, так і найкращий світовий досвід у створенні аналогічних військових частин. Полк спецпризначення в мирний час зобов’язаний забезпечувати урочисті заходи, які проводяться за планом Президента України та міністра оборони. В особливий період полк буде задіяно для охорони державних об’єктів, зокрема, резиденції Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Національного банку України та телецентру.
Персональна фотовиставка до річниці референдуму
Минулої неділі в «Українському домі» при сприянні Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих відкрито персональну виставку фотопортрета відомого Київського фотомайстра Леоніда Левіта. На суд глядачів автор представив 98 чорно-білих фотографій наших сучасників — відомих політиків, діячів науки, культури, мистецтва. «Це разом з ними, — писав фотохудожник в анотації до виставки, — наш народ здобував незалежність. Багато хто з них і сьогодні в строю, бореться за наше відродження. Вклонімося їм доземно». Свою 10-у персональну фотовиставку Леонід Левіт присвятив річниці всенародного референдуму. Експозиція буде відкрита до 10 грудня, повiдомляє Олександр СИНИЦЯ.
Чарівливість віртуозності
Виступ піаніста Емманюеля Строссера, професора Паризької вищої національної консерваторії, для аудиторії, що зібралася в Колоному залі Національної філармонії, став, схоже, чимось на зразок і лекції, і концерту одночасно. До програми ввійшли композитори, яких найбільше люблять грати піаністи — Бетховен і Дебюссі. Особливо це стосується другого. Знаменитий музичний імпресіоніст вважається досить складним і, в той же час, бажаним для фортепіанного виконавства. Тому студентська частина залу особливу увагу приділила другому відділенню концерту, де мсьє Строссер грав прелюдії — невеликі п’єси, — з так званого «Першого зошита» Клода Дебюссі. Своєю чергою, в першому відділенні, для «розігріву», прозвучали дві сонати Бетховена — №7 і №30. Судячи з реакції аудиторії, в якій помітну частку складали професіонали, — як початківці, так і маститі, — складний концерт було проведено привабливим паризьким маестро бездоганно, повідомляє кореспондент «Дня» Дмитро ДЕСЯТЕРИК.
У «білий список» Міжнародної морської організації включено Україну
На 73-й сесії Комітету з безпеки на морі в Лондоні Україну одностайно включено до «білого списку» Міжнародної морської організації (ІМО). «Білий список» — офіційний документ ІМО. До нього входять країни, де системи навчання, підготовки і дипломування моряків визнані такими, що відповідають стандартам підготовки моряків», — пояснив кореспонденту агентства Інтерфакс-Україна виконуючий обов’язки директора державного підприємства з атестації та реєстрації плавскладу Ігор Маляренко. Входження України до «білого списку» дає право морякам, що здобули освіту в Україні, працювати на рівних правах на будь-якому судні світового флоту. Сесія Комітету завершить роботу в штаб-квартирі ІМО в Лондоні 6 грудня.