Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

11 листопада, 2000 - 00:00

Ревізія угод щодо Чорноморського флоту неможлива

Учора на прес-конференції в Бахчисараї Президент України Леонід Кучма зробив низку принципових заяв. Зокрема, він заявив, що не допускає ревізії українсько-російських угод щодо Чорноморського флоту. На думку глави держави, «це непорушні документи, підписання яких нам надзвичайно дорого далося, і провести їх ревізію неможливо», повідомляє Інтерфакс-Україна. Однак, на думку Президента, в ході підписання домовленостей були порушені питання, які вимагають вирішення. Коментуючи ситуацію в ПЕК, Л. Кучма заявив, що уряд України на чолі із прем’єр-міністром несе персональну відповідальність за ситуацію в паливно-енергетичному комплексі. Також глава держави додав, що уряд «може брати все, що йому потрібно», для нормалізації ситуації в ПЕК. Коментуючи той факт, що за підсумками роботи спеціальної комісії щодо підрахунків у ПЕК на чолі із секретарем РНБО Євгеном Марчуком не прийнято жодних кадрових рішень, Президент зазначив: «Багато хто чекає, аби я прийняв рішення, щоб потім сказати, що зняли людину, а вона могла б навести порядок». Л.Кучма також нагадав, що 16 листопада парламент України слухатиме звіт уряду за 9 місяців і дасть оцінку ситуації в паливно-енергетичному комплексі.



Віктор Медведчук: критика — не завжди відставка

Виступаючи в п’ятницю на засіданні Всеукраїнського прес-клубу, заступник голови Верховної Ради Віктор Медведчук відповів негативно на запитання журналістів щодо свого ставлення до можливості відставки уряду. «Критика на адресу дій уряду взагалі і окремих його членів не спрямована на відставку Кабміну. Критичні зауваження мають сприйматися і враховуватися», — зауважив Медведчук. Висловивши впевненість у перспективності співпраці Президента, уряду та парламентської більшості віце-спікер парламенту також зазначив, що нині у Верховної Ради є історична нагода прийняти одразу шість кодексів, які дозволять підвести під реформи законодавчу базу. Зупинившись на особливостях кожного з низки готових до прийняття кодексів, він ще раз підкреслив, що в разі урядової кризи шанс прийняти необхідні закони буде втрачено. Як лідер СДПУ(о), Віктор Медведчук заявив, що його партія сьогодні не готова сформувати уряд і не ставить перед собою такої мети, повідомляє Микола НЕСЕНЮК.

Грибами отруїлося близько 2,6 тис. осіб, 190 з них померли

Нас чекають вихідні й нові грибні жертви. Попереджаючи про це, прес-центр Міністерства охорони здоров’я України нагадує сумну статистику: кількість отруєнь грибами в голодні післявоєнні роки досягала 40 тисяч осіб, а останні 25 років коливається від декількох сотень потерпілих до 8 тисяч урожайного 1975 року, повідомляє Олександр ФАНДЄЄВ , «День». Одна з очевидних причин нинішнього поголовного захоплення тихим полюванням з небезпечними наслідками, як вважають у Міністерстві охорони здоров’я — в погіршенні соціально-економічної ситуації в країні (серед потерпілих найбільше пенсіонерів, безробітних, школярів і дітей дошкільного віку). Простіше кажучи, хочеться їсти, от і доводиться бідний споживчий кошик поповнювати «данайськими» дарами лісів і лісопаркової зони. Грибників не зупиняє ні осіння сльота, ні відсутність необхідних знань про гриби та технологію їхньої попередньої детоксикації. Найпоширеніша помилка в нинішній період масового збирання всенародно любимих опеньок — це невміння відрізнити їстівний гриб від його отруйного двійника, що вирізняється кольором верхньої та нижньої поверхні шапинки. Як повідомляє прес- центр МОЗ України, кількість отруєних грибами досягла майже 2,6 тисячі, 594 потерпілих — діти. Для 190 нещасних, зокрема й 43 дітей, грибний «бенкет» виявився останнім у їхньому житті. За кількістю пострадалих лідирують Луганська, Донецька, Харківська і Кіровоградська області. Добре було б місцевим адміністраціям врахувати цей сумний факт і влаштувати на підвідомчих їм територіях грибний «лікнеп».

Українські скаути вперше зібралися в Києві

Завтра в Києві завершують свою роботу 14 Збори Конференції Українських пластових організацій (КУПО). Вітчизняний різновид скаутінгу — молодіжна організація ПЛАСТ — налічує в Україні понад 9 тис. членів. Основною метою своєї роботи пластівці вважають сприяння гармонійному розвитку особистості в духовному, інтелектуальному, фізичному та суспільному аспекті. Хоча батьківщиною ПЛАСТУ є Україна, через заборону існування організації у радянські часи подальша діяльність пластівців розвивалася в українській діаспорі у багатьох країнах світу. Щорічно ПЛАСТ проводить табори з занять альпіністикою, мистецькі, водні та летунські табори, де збирається молодь віком 16-18 років. Участь у заходах ПЛАСТУ сприяє вихованню української молоді, як активних громадян та відданих патріотів. Саме це є одним з основних завдань скаутського руху. У 14 Зборах узяли участь представники пластових організацій з Австралії, Німеччини, США та інших країн, інформує кореспондент Катерина ЮЩЕНКО.

Газета: 
Рубрика: