Компроміс на 2000 кілометрів
Делімітація державного кордону між Україною й Росією в основному завершена, повідомив посол з особливих доручень МЗС України Юрій Костенко вчора на брифінгу. З його слів, узгоджено і заздалегідь описано близько 1,3 тис. точок повороту лінії кордону. «Це зроблено на дільниці від кургану «Дружби», який розташований у Чернігівській області, — до Азовського моря», — додав Ю.Костенко. Посол відзначив, що на сьогодні залишилося неузгодженими ще близько 30 дільниць кордону, що складає близько 200 точок повороту лінії її проходження. Неузгоджені дільниці знаходяться на території Ростовської області (Російська Федерація), Луганської і Донецької областей України, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. «Треба виявити особливу обережність при визначенні цих точок на даній території, оскільки вони проходять через густонаселені пункти», — зазначив він. Посол також заявив, що Україна, як і раніше, наполягає на делімітації російсько- українського кордону по всьому її периметру — «як на суші, так і на морі». Ю.Костенко повідомив, що зараз відпрацьовуються пропозиції російської сторони з питань делімітації кордону в районі Азовського моря і Керченської протоки. «Йдеться про те, що для води росіяни хочуть один режим, для ресурсів, які знаходяться в морському дні, зокрема енергоносіїв, — інший», — зазначив посол. За словами дипломата, українська сторона відпрацювала ці пропозиції і внесла «свої контрпропозиції». Відповідаючи на запитання про демаркацію російсько-українського кордону, Ю.Костенко заявив, що «демаркація не почалася і найближчим часом не передбачається». Кажучи про терміни можливого закінчення роботи, посол відзначив, що «реально літо майбутнього року може стати датою підписання президентами України й Росії договору про сухопутні дільниці кордону». Нагадаємо, що робота з делімітації кордону між Україною й Росією почалася 1 квітня 1998 року. Протяжність україно-російського кордону складає понад 2 тис. км.
Тепло для киян коштуватиме дорожче
Мешканцям Києва з 1 листопада доведеться платити майже вдвічі більше за теплоенергію, центральне опалення і гаряче водопостачання. Розпорядження про підвищення цих тарифів для населення підписав київський міський голова Олександр Омельченко. Згідно з розпорядженням, тарифи на теплову енергію підлягають збільшенню або зменшенню відповідно до змін для теплопостачальних організацій цін на природний газ, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Теплопостачальні організації, починаючи з 2001 року, повинні проводити після закінчення опалювального періоду протягом кварталу перерахунки з населенням за надані послуги з опалювання та гарячої води з урахуванням відхилень реальних температур теплоносія від прийнятих при розрахунках нормативів. Теплопостачальним організаціям наказано також внести пропозиції на розгляд Київської міськадміністрації про можливість оплати населенням послуг з опалення лише в опалювальний період.
На Львівщині зафіксовано групове захворювання населення на гепатит «А»
12 хворих жителів с.Опільсько Львівської області з діагнозом гепатит «А» перебувають на лікуванні в Сокальській центральній районній лікарні. Стан хворих задовільний. Як повідомили УНІАН у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій, в осередку захворювання фахівці обласної та районної санепідемстанцій проводять протиепідемічні заходи: триває медичний огляд населення (всього оглянуто 578 осіб, з яких 187 дітей), тимчасово закрито школу та дитячий садок, зупинено експлуатацію водогону, проведено хлорування криниць.