На Тернопільщині посилено охорону ялинок
Щоб запобігти самовільній вирубці хвойних дерев, що активізується напередодні Різдвяно-Новорічних свят, на Тернопільщині до 31 грудня діятимуть штаби, які забезпечують посилену охорону насаджень. За інформацією Тернопільського обласного управлінні лісового та мисливського господарства, налагоджено взаємодію з органами МВС, а в кожному лісництві створено спеціальні бригади, до яких входять працівники лісової охорони, представники громадськості. Вони цілодобово проводять рейди. Ялинки для Новорічних свят заготовляють на спеціальних плантаціях, їх достатньо для того, щоб кожен міг придбати її, — кажуть лісівники, а самовільна вирубка обійдеться штрафом від 150 до 1000 гривень, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Прокуратура порушила кримінальну справу щодо бійки в парламенті
Справа порушена за матеріалами дослідчої перевірки, проведеної органами внутрішніх справ за частиною 2 статті 344 Кримінального кодексу (втручання в діяльність державного діяча), повідомляє прес-служба Генпрокуратури. «Розслідування кримінальної справи доручено слідчому відділу прокуратури столиці», — йдеться у повідомленні. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. Також сьогодні Верховна Рада заслухає інформацію Генпрокуратури щодо оцінки останніх конфліктних подій у парламенті.
Залишки цукру потрібно буде декларувати
Парламент України ввів обов’язкове декларування наявності цукру. Про це говориться в проголосованому депутатами у другому читанні законопроекті «Про внесення змін до закону «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру» (відносно декларування залишків цукру)». За ненадання декларації про наявність цукру документ також передбачає штраф у розмірі від 10 до 200 мінімальних неоподаткованих доходів громадян. «У нашій країні часто так буває, що ажіотажний попит на цукор виникає через те, що якась частина товару приховується. Від цього страждає перш за все населення, оскільки безпідставно піднімається ціна на цукор», — сказав голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики і земельних відносин Григорій Калетник під час представлення закону. Нагадаємо, що українські цукрові заводи за станом на 14 грудня 2010 року виробили 1,53 мільйона тонн цукру з буряка, що на 22,7% більше, ніж на аналогічну дату 2009 року. До цієї дати 69 підприємств вже закінчили переробку буряка, чотири цукрових заводи ще продовжували працювати. Ємність українського ринку цукру експерти оцінюють у 1,8—2 мільйони тонн.
На Волині повернули з небуття ім’я Платона Карашевича
Ще одним репринтним виданням поповнилась серія «Старожитності Волині». Цього разу з благословіння митрополита Луцького й Волинського Ніфонта у видавництві «Твердиня» побачила світ брошура нашого земляка, професора Санкт-Петербурзької духовної семінарії Платона Карашевича «Нарис історії православної церкви на Волині». Уперше її надрукували понад півтора століття тому — в 1855 році. Нинішнє репринтне видання — ювілейне, його здійснено з нагоди 925-річчя Луцька та 20-ї річниці відновлення Волинської духовної семінарії. Донедавна почитати видання можна було лише в електронному варіанті або кількох архівних книгозбірнях за кордоном. «Предтечею серйозних видань з вивчення історії православ’я на Волині» назвав працю Карашевича один із її упорядників — місцевий краєзнавець Геннадій Гулько. Книга — єдина відома робота Платона Карашевича, випускника Волинської духовної семінарії, високодуховного ерудованого священика, який у 80-х роках XIX століття був настоятелем центрального собору Санкт-Петербурга. У своїй праці він використовує джерела, нині назавжди втрачені для нащадків у полум’ї воєн. Завдяки посиланням на них він стверджує, що християнство на Волині було впроваджене не... Володимиром, а набагато раніше, ще за часів Кирила та Мефодія. Зважаючи на унікальність наукової бази, яку використовує Карашевич, книга буде цікавою для всіх, хто захоплюється релігієзнавством України. Нині в світі існує кілька примірників оригіналу роботи Карашевича. Один із них належить Гарвардському університету, інший знаходиться в одній із книгозбірень штату Іллінойс, ще один — у московській бібліотеці. Завдяки перевиданню книга з’явиться не тільки в студентів Волинської духовної семінарії, найближчим часом її подарують у бібліотеки навчальних закладів Волині, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.