Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

11 жовтня, 2000 - 00:00

Нацрада має намір «відстежити порядок» в ефірі України

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, новий склад якої визначився ще в червні, нарешті провела свою першу презентаційну прес-конференцію. Голова Нацради Борис Холод виклав напрямки майбутньої роботи по наведенню порядку в телерадіопросторі України, чималою мірою занедбаному через відсутність нагляду за ефіром країни протягом останніх 1,5 років. Зокрема, сказав Б. Холод, Нацрада збирається звернутися до суду з позовами проти ТРК, які за цей час вийшли в ефір без ліцензій Нацради, а таких набралося аж 90. Буде покладено край практиці неліцензованих трансляцій як теле- так і радіопередач, наприклад, «Русского радио». «Ми хочемо узаконити розповсюдження іноземних програм», — сказав Б. Холод.

У багатьох телерадіоорганізацій в цьому році закінчується термін ліцензій на мовлення, і Нацрада має намір не продовжувати їх автоматично, проводити відкриті конкурси серед кандидатів на мовлення. Враховуватися будуть і фінансові можливості ТРК, і їх програмні концепції, і те, як до сьогоднішнього дня кандидатами дотримувалися закони України про співвідношення власного і купованого ефірного продукту, про мовне наповнення каналу і тощо. Особливу увагу Нацрада збирається приділяти якісному культурному, художньому наповненню мовлення. Буде відстежуватися показ фільмів з елементами насильства і еротики. Визнаючи, що і такі фільми можуть демонструватися, Нацрада пропонує винести їх показ на більш пізній час — після 22 годин. А взагалі кількість телерадіомовників потрібно скоротити, залишивши тільки тих, хто працює якісно, заявив голова Нацради.

На запитання кореспондента «Дня», коли можна чекати початку роботи телеканалу «Культура», про який стільки говорили і міністр культури Б.Ступка, і голова Держкомінформполітіки І. Драч, Б. Холод відповів, що поки із заявкою про видачу ліцензії такому каналу ніхто в Нацраду не звертався , повідомляє кореспондент «Дня» Анатолій ЛЕМИШ.

Рiвненщина «інвестує» закордон на один мільйон доларів

Значні зловживання при проведенні експортних операцій були виявлені на Рiвненщині. Тільки останнім часом, за даними податкової міліції, рівненські фірми, що займаються зовнішньоторгівельною діяльністю, нанесли державі збитків на суму більш ніж в 5 млн. грн., з-за кордону було повернено майже $1 млн. Найбільш поширеною формою ухилу від оподаткування стало переведення в готівку виручки за кордоном, після чого гроші просто використовувалися комерсантами на свої потреби. Так, тільки одне підприємство, що займається продажем брухту кольорових металів, не повернуло в Україну $114 тис. Вітчизняні комерсанти активно використовують для відмивання грошей і пластикові картки іноземних банків, відкриваючи їх без дозволу Національного банку. При цьому найчастіше порушення фіксуються в структур, що займаються експортом лісу і брухту. В результаті іноземна валюта «попливла» з України, інвестуючи таким чином економіку наших сусідів, повідомляє Володимир КОНЄВ , «День».

Переселенці-чорнобильці отримають земельні паї

Майже 9 тис. переселенців із зон радіоактивного забруднення, які з різних причин не мали права на отримання земельних ділянок (паїв), скоро отримають їх, повідомляє Інтерфакс-Україна. Для цього буде внесено доповнення до закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

При підготовці проекту передусім враховувалися колишні колгоспники, переважно пенсіонери, які після переселення на нові місця не стали членами колективних господарств, тому й не отримали права на земельні ділянки (паї). Урядовий законопроект передбачає виділення ділянок цій категорії селян за рахунок земель запасу й резервного фонду. В разі відсутності або недостатності таких земель питання може бути вирішене через надання повної або часткової грошової компенсації вартості втраченої ділянки (паю).

Газета: 
Рубрика: