Адвокати арештованих працівників «ЄЕСУ» вимагають звільнення підзахисних
Захисники заступника генерального директора корпорації «Єдині енергетичні системи України» Валерія Фальковича і працівника одного з підрозділів корпорації Олександра Тимошенка Сергій Федоровський і Валерій Кутовий подали до Печерського районного суду Києва позов про скасування санкції на арешт своїх підзахисних. За словами Ю.Тимошенко, санкцію на арешт В.Фальковича і О.Тимошенка видано генеральним прокурором Михайлом Потебеньком, повідомляє Інтерфакс-Україна. Віце-прем’єр заявила, що справа, яку веде прокуратура щодо В.Фальковича і О.Тимошенка, при переданні її до суду «розвалиться під безповоротними доказами». Вона також висловила побоювання, що прокуратура може затягнути передання справи до суду, як це має місце у справі Сивульського (президент «Українського газоресурсного консорціуму» Микола Сивульський. — ІФ ). Нагадаємо, що 18 серпня Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу стосовно першого заступника генерального директора корпорації «Єдині енергетичні системи України» Валерія Фальковича і члена правління Олександра Тимошенка, чоловіка віце-прем’єра Ю.Тимошенко за статтею 86 Кримінального кодексу України, що передбачає покарання за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. М.Сивульський працював заступником міністра фінансів, а пізніше помічником прем’єра Павла Лазаренка з питань банків і банківської діяльності, очолював службу віце-прем’єра з питань ТЕК Ю.Тимошенко. Він звинувачується у зловживанні службовим положенням і розкраданні понад 370 тис. грн.
На Луганщині знову стався розрив нафтопроводу
Через кілька тижнів після великої аварії на магістральному трубопроводі «Лисичанськ 1,2 — Кременчук», внаслідок якої загинула одна людина і троє отримали серйозні травми, у Слов’яносербському районі поблизу селища Фрунзе знову стався великий викид нафти, тепер на нафтопроводі «Лисичанськ–Тихоріцьк». За даними Центру громадських зв’язків Управління державної пожежної охорони УМВС у Луганській області, на місці розриву однієї з гілок діаметром 720 мм фонтан піднявся на висоту 10 — 15 метрів, і нафта розлилася на площу 300 кв.м. Як говорять пожежники, якби нафтове озеро загорілося, загасити вогонь було б нелегко. Ситуація ускладнилася ще й тим, що поряд проходив газопровід, на якому в цей час проводилися ремонтні роботи. Можна сказати, що ці роботи велися на щастя, оскільки там була техніка. Взявши до уваги цю обставину, виконувач обов’язків начальника УГПО УМВС у Луганській області полковник Ігор Савельєв швидко зорієнтувався. За його розпорядженням пожежники взяли у ремонтників бульдозер і обвалили місце розливу нафтопродукту. Таким чином вони не допустили подальшого отруєння грунту і надалі стежили за тим, щоб не виникло пожежі. Для того, щоб стабілізувати обстановку, знадобилося майже десять годин. Фахівці вважають, що причиною аварії на нафтопроводі, як і у першому випадку, стала несанкціонована врізка у трубопровід. Нафтовий фонтан з’явився внаслідок того, що під сильним тиском зірвало цілий стояк, який було неякісно приварено. За попередніми даними, витекло 5 кубометрів нафти, повідомляє Алла АНТИПОВА.
На Рівненщині крадуть уже частини систем безпеки цистерн, які перевозять вибухонебезпечні вантажі
Крадіжка металу на Рівненщині набуває характеру справжньої епідемії. Працівниками обласного управління СБУ було розкрито факти крадіжки та здачі на металобрухт частин систем безпеки дев’яти залізничних цистерн, які перевозить вибухонебезпечний вантаж на підприємство «РівнеАЗОТ». На думку фахівців, подібний злочин міг призвести до вибуху з непередбачуваними наслідками. Загалом місцеві «злодії-металісти» серйозно взялися за «РівнеАЗОТ». Розукомплектовується обладнання на під’їзних шляхах цього підприємства, причому часто зникають саме ті деталі, які відповідають за безпеку. Поки місцеві правоохоронці ведуть боротьбу з «вітряними млинами». До відповідальності притягуються переважно самі злодії, а скупники металобрухту, зобов’язані не приймати брухт явно промислового походження, не несуть практично ніякої відповідальності. Подібна ситуація загрожує новими й новими збитками економіці області, бо, враховуючи високий рівень безробіття в регіоні, кількість бажаючих заробити на крадіжці металу не меншає, а численні пункти скупки металів, попри всі старання місцевої влади, закрити або примусити працювати чесно не вдається, повідомляє Володимир КОНЄВ , «День».