Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

23 серпня, 2000 - 00:00

Програму розвитку озброєнь розгляне РНБОУ

Програму розвитку озброєнь та військової техніки буде представлено на розгляд Ради національної безпеки і оборони України у визначений Президентом України термін, зазначив в інтерв’ю агентству УНІАН заступник міністра оборони України з озброєння — начальник озброєння Збройних Сил України генерал-полковник Олександр СТЕЦЕНКО. За його словами, «нині штаб озброєння продовжує працювати над документом і надасть пропозиції, в тому числі й з урахуванням фінансових розрахунків на реалізацію Програми». На думку О.СТЕЦЕНКА, Програму буде затверджено, оскільки «вона буде реальною». Він поінформував, що найближчим часом має намір доповісти про підготовку документа главі українського військового відомства. О.СТЕЦЕНКО, відповідаючи на запитання кореспондента УНІАН щодо вибору партнерів для спільних розробок нових зразків озброєнь та модернізації існуючих у ЗСУ, зазначив, що передусім враховуватимуться можливості партнерів щодо створення найсучасніших зразків озброєнь та економічна вигода для України. Зокрема, за словами генерала, триває всебічне вивчення питання, з яким партнером проводити модернізацію парку бойових літаків. Як раніше повідомляв УНІАН, Київ розглядає можливість залучити 4 партнерів для проведення модернізації бойових літаків: Російську РСК «Міг», Німецький концерн DASA, французьку компанію Thompson та Ізраїльську фірму Elbit Systems. На початку поточного року міністр оборони України Олександр КУЗЬМУК повідомляв про бажання провести тендер, під час якого визначити партнера для проведення робіт.

Премії — інтелекту нації

У вівторок у Києві відбулося перше вручення премій імені В.Вернадського та стипендій Фонду інтелектуальної співпраці «Україна — ХХІ століття» визначним діячам науки, виробництва, освіти і культури України. Серед 14 номінантів премії — такі визначні особистості, як Микола Амосов, Ніна Матвієнко, Борис Патон, Дмитро Моторний. Серед володарів довічних стипендій — Микола Олялін, Євгенія Мірошниченко, Катерина Ющенко та інші. Як зазначив у вступному слові голова ради Фонду народний депутат України Богдан Губський, ця відзнака примножить суспільну шану до тих, кого ми без перебільшення називаємо «інтелектом нації». Торкаючись умов присудження премії, він наголосив, що критерієм слугує «не вік, не сфера діяльності, а історична значимість їхнього інтелектуального внеску в поступ України на економічному і духовному шляху, в утвердження її доброго міжнародного імені». — Сьогодні надворі така спека, одне сонце й ані краплини дощу. Але ця премія — як краплина надії, облагороджує нас і робить людьми, — сказала у своєму слові народна співачка Ніна Матвієнко. Окрім почесного диплому та пам’ятної медалі, кожен лауреат отримав грошову винагороду в розмірі 10 тис. грн, а стипендіати Фонду — по 200 грн. щомісячно, передає Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, «День». Детальніше про лауреатів та стипендіатів Фонду — в наступних числах «Дня».

«Український» хліб в Києві подешевшає

Розпорядження про це підписав Київський міський голова Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО, повідомляє УНІАН. З 1 вересня «український» коштуватиме: новий подовий (1,25 кг) — 1,28 грн. за 1 штуку; новий подовий (1,0 кг) — 1 грн. за 1 штуку; новий формовий (0,85 кг) — 0,84 грн. за 1 штуку. На виконання розпорядження Київського міського голови закритому акціонерному товариству «Київмлин» та акціонерному товариству «Київхліб» належить провести відповідну роботу зі зниження собівартості виробництва борошна, хліба і хлібобулочних виробів за рахунок виявлення непродуктивних витрат, ресурсоенергозбереження та інших заходів. За поясненням Олександра ОМЕЛЬЧЕНКА, міська влада вишукувала можливість зниження ціни саме на цей хліб, враховуючи, що з 1 тис. тонн щоденної випічки «Український» у столиці складає 500 тонн і є найпопулярнішим. Ще 500 тонн — це 72 інших види хлібобулочних виробів. Як запевнив Київський міський голова, нова знижена ціна на «Український» хліб залишиться стабільною і не переглядатиметься у бік збільшення принаймні до кінця року.

Блискавка вивела з ладу блок на атомній станції

Більш ніж на половину знизилася кількість електроенергії, що виробляється Рівненською АЕС, після аварії, що відбулася на станції минулої п’ятниці. З висновків комісії, яка працювала після аварії на РАЕС, стало відомо, що о третій годині дня в п’ятницю під час грози блискавка попала в трансформатор третього енергоблоку. Хоч він і зазнав незначних пошкоджень, блок буде введений в дію не раніше, ніж через тиждень. Блок «ВВЭР — 1000», що вийшов з ладу є найбільш потужним на Рівненській АЕС і забезпечує за добу виробітку однієї тисячі мегават електроенергії. Зараз станція виробляє 810 мегават за добу. Як повідомили в службі інформації РАЕС, радіаційна обстановка на станції нормальна, повідомляє Володимир КОНЄВ «День».

Пиво захищає від хвороб і старіння

Вчені Орегонського університету виявили, що речовина з групи флавоноїдів, яка міститься у пиві, має сильну антиоксидантну дію. Антиоксиданти захищають від атеросклерозу, раку, старіння, запальних захворювань, хвороб Паркінсона й Альцгеймера. Результати дослідження опубліковано в останньому номері журналу Journal of Agricultural and Food Chemistry. Лікар Дональд Бахлер зі співробітниками встановили, що флавоноїд пива ксантохумол діє сильніше, ніж відомі антиоксиданти альфа-токоферол (вітамін Е) та геністеїн (компонент сої). У раніше проведених дослідженнях у хмелі було виявлено й інші корисні речовини. Єдина проблема полягає в тому, що ефективна концентрація ксантохумолу утворюється при вживанні не менше двох літрів пива на день. Для її вирішення в пивоварінні можна використати хміль з високим вмістом цієї сполуки. Практичніше додавати його до продуктів, повідомляє www.lenta.ru.

Газета: 
Рубрика: