Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

22 серпня, 2000 - 00:00

Аварія на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті могла коштувати людських життів

Шістнадцятого серпня о першій годині ночі на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті стався викид двох тонн рідкого хлору. В одному із технічних резервуарвів утворилася тріщина. Як прокоментував «Дню» головний санітарний лікар міста Валерій Близнюк, викид був миттєвим. На щастя, не було вітру. Пари хлору відразу ж осіли на проммайданчику і не поширилися у бік житлових районів. Аварію фахівці усунули до 8 години ранку. Територію викиду оточили чотири пости ДАІ. На місце випадку виїжджали десятки оперативних бригад: пожежники, медики, газівники, рятівники спеціалізованого загону «Кобра», екологи й експерти санстанції. Загалом, в операції було задіяно 50 чоловік. Нині проводяться повторні виміри якісного складу повітря в околицях комбінату. Показники у межах норми. Підсумки розслідування причин аварії на титано-магнієвому комбінаті будуть відомі через тиждень, повідомляє Дмитро БРОВКІН.

В Україні знижується тираж російської преси

Близько 200 тисяч примірників російської газети «Speed-инфо» завозиться в Україну без сплати податків, заявив у п’ятницю заступник голови Державного комітету інформації, телебачення і радіомовлення Віталій Абліцов на круглому столі «Розв’язання конфліктів в інформаційній сфері». Комплексний аналіз того, чим торгують вокзальні кіоски преси, проведений Держкомінформполітики, засвідчив, що на їхніх прилавках переважають видання, доставлені піратським методом з Росії й частково Білорусі. У той же час, зазначив В. Абліцов, знайти на тих самих прилавках пресу, видану в Україні, важко. Вихід Держкомінформполітики бачить один — якщо в подібної розважальної літератури з-за кордону є читач, то вона має завозитися легально. Комітет готує матеріал до спільного засідання прикордонників, митників, податківців, яке б могло розв’язати назрілу проблему. Це дослідження, яке проводилося в рамках вивчення ринку преси України перед майбутньою перереєстрацією друкованих видань, показало також зниження накладу московських видань в Україні. Приміром, «Вісті в Україні» сьогодні мають наклад 8 тисяч примірників, «Комсомольська правда в Україні» щоденна — 60 тисяч, п’ятнична «товстушка» — 180. А вивчення комітетом вітчизняного ринку триває. За його підсумками очікуються певні дії, які насамперед торкнуться псевдодайджестних газет, і особливо видань, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу, повідомляє кореспондент «Дня» Олександра ЛАВРIНЕНКО.

4 тонни хліба — у відходи

«Зберігайте хліб у холодильнику!» — З таким закликом до херсонців через ЗМІ звернулося керівництво ВАТ «Херсонський хлібокомбінат». У розтиражированій інструкції пекарі-професіонали розказали городянам про хворобу хліба, яка викликається картопляною паличкою. Не запасатися, з урахуванням спеки хлібом про запас, не зберігати його у закритих пакетах — дуже ділові поради отримали херсонці від пекарів. Одна заковика: поради ці прозвучали лише після того, як місцева преса розповіла херсонцям про 4 тонни готового хліба, зараженого картопляною паличкою. Хліб цей благополучно потрапив на прилавки магазинів. Автор цих рядків, вкусивши кислятини, висловив своє обурення товарознавцеві «Центрального» гастронома. «Ви не перший і, очевидно, не останній», — поспівчувала Тетяна Ракша. — Ми всім міняємо браковані буханці на свіжі. А кислі повертаємо на хлібозавод». Тема хлібної палички щорічно в жаркі літні місяці мусується в херсонській пресі. Нинішній серпень не став, на жаль, вийнятком. Хтось із пекарів не спромігся поглянути на зовнішній термометр, і 4 тонни (!) потом здобутого хліба загинуло, повідомляє кореспондент Валерій БОЯНЖУ.

Газета: 
Рубрика: