Уряд хоче мати право змінювати акцизи на бензин
За повідомленням УНІАН, 39 законопроектiв внесено на 14 серпня цього року суб’єктами законодавчої iнiцiативи на розгляд Верховної Ради України на шостій сесії. Найбiльше законопроектiв розроблено й подано народними депутатами — 25. Кабiнетом Мiнiстрiв у мiжсесiйний перiод до парламенту внесено 11, Президентом — 3 законопроекти. Зокрема, урядовим законопроектом про внесення змiн до чинного законодавства з питань оподаткування (щодо змiни ставок акцизного збору і ввiзного мита на нафтопродукти) пропонується з 1 сiчня 2001 року надати уряду право змiнювати ставки акцизного збору та ввiзного мита на бензини моторнi усiх марок і дизельне паливо. Уряд також подав проект Концепцiї державної етнонацiональної полiтики України, яким визначено засади державної етнонацiональної полiтики й напрямки її реалiзацiї. Необхiднiсть ухвалення концепцiї автори документа мотивують процесом етнiчного вiдродження як української нацiї, так i корiнних народiв та нацiональних меншин, що проживають в Українi, формуванням багатонаціонального українського народу, а також iнтенсифiкацiєю зв’язкiв з iсторичною батькiвщиною представникiв української дiаспори. Глава держави, зокрема, внiс зi своїми пропозицiями новi редакцiї ухвалених ранiше Верховною Радою Законiв «Про внесення змiн до Закону «Про оборону України» та «Про змiни до Закону «Про оборону України». Серед законопроектiв, внесених народними депутатами, переважна бiльшiсть стосується питань економiчної, соцiальної, правової політики. Зокрема, депутатами розроблено і внесено законопроекти про сприяння і захист iнвестицiй в Українi, про змiни до Закону «Про боротьбу з корупцiєю», про медичне страхування, про державну соцiальну допомогу дiтям-iнвалiдам та iнвалiдам з дитинства, про довгострокове пiльгове кредитування населення для будiвництва (реконструкцiї) житла тощо.
НБУ знижує ставки
Правління Нацбанку України прийняло ухвалу з 15 серпня знизити облікову ставку з 29% до 27% річних, ломбардних — з 34% до 30% річних. НБУ прийняв таку ухвалу, «проаналізувавши макроекономічні показники за сім місяців поточного року і розглянувши ситуацію на грошово-кредитному ринку з урахуванням зростання ВВП і кредитних вкладів у реальну економіку при тенденції до зниження вартості кредитів на міжбанківському ринку», повідомляє Інтерфакс-Україна. Колишні облікова і ломбардна ставки діяли з 10 квітня поточного року. До цього, з 24 березня, облікова ставка становила 32%, ломбардна — 37%. З 1 лютого до 24 березня 2000 року облікова ставка становила 35%, ломбардна — 40%.
Проводи олімпійців — 7 вересня на площі Незалежності
16 серпня на засіданні виконкому Національного олімпійського комітету України буде затверджений остаточний персональний склад олімпійської збірної. Про це повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-службі Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України. Як раніше повідомлялося, українські спортсмени завоювали 235 ліцензій у 27 видах спорту з 39, представлених у програмі XXVII літніх Олімпійських ігор у Сіднеї (Австралія). З 300 номерів олімпійської програми українські спортсмени беруть участь в 183. Уперше в збірній представлені всі регіони України. У збірної 4 чемпіона Олімпіади 1996 року в Атланті, 7 чемпіонів світу і Європи, 12 чемпіонів світу і 25 чемпіонів Європи, що завоювали ці титули протягом олімпійського циклу (1996–2000 рр.). Офіційні проводи олімпійської збірної України відбудуться 7 вересня у Києві на площі Незалежності. У цей же день відкриється перша спартакіада школярів. Тим часом, за повідомленням Інтерфаксу, біля 40% квитків на спортивні змагання Олімпійських iгор, які відбудуться у вересні цього року в Сіднеї, залишаються нерозпроданими. Як стверджувала у вівторок телерадіокомпанія Бі-Бі-Сі, в перші дні, коли квитки надійшли в продаж, вони були нарозхват, і багато які австралійці скаржилися на те, що просто не мали змоги придбати квитки. Однак, як зараз з’ясовується, два з п’яти мільйонів квитків так і не були продані. Крім того, багато які з квитків, відправлених для поширення за кордон, можуть бути також повернені.
Четверо гірників оголосили страйк, серед них — жінка
Сім діб триває голодування чотирьох представників Незалежних профспілок гірників (НПГ) шахти «Княгинінська» ДХК «Донбасантрацит». У перші дні до них готові були приєднатися дружини тих шахтарів, які ще 25 липня вирушили до Києва провести свій сидячий страйк під стінами Міністерства палива та енергетики з вимогою виплатити заборгованість по зарплаті за 1999 — 2000 роки, і нині вже знаходяться на підході до Києва. Однак жінок відрадили від проведення голодної акції, оскільки це небезпечно для їхнього здоров’я. Своє голодування четверо людей, серед яких одна жінка, проводять у приміщенні НПГ шахти. Головна їхня вимога — погашення заборгованості по зарплаті, але не для всіх гірників підприємства, а тільки для членів Незалежної профспілки гірників. В останні дні у переліку вимог з’явилася ще одна — учасники акції висловили недовіру генеральному директорові ДХК «Донбасантрацит» і наполягають на звільненні його з посади. Що ж до 28 гірників шахти «Княгинінська», які розташувалися табором у районі Борисполя, то вони збираються достукатися і до Кабміну, передає Алла АНТИПОВА .