Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

29 липня, 2000 - 00:00

Разом з олімпійською збірною в Сіднеї поборються 10 лікарів і 8 масажистів

Лікувально-фізкультурні диспансери, в яких працюють 1 295 спортивних медиків, котрі обстежили минулого року майже 8 тис. спортсменів, розташовані в усіх регіонах України. Збірні олімпійські команди до Олімпіади-2000 готують 200 провідних фахівців. Для участі в Олімпійських іграх у Сіднеї вже заявлено 382 спортсмени у 26 літніх видах спорту. Дивно, але таку значну кількість претендентів на олімпійські нагороди під час змагань «надихатимуть» на перемоги за рішенням Національного олімпійського комітету всього 10 лікарів і 8 масажистів.

Як вони встигнуть усім допомогти і всюди встигнути — головний позаштатний фахівець Мінздоров’я України зі спортивної медицини, керівник Українського центру спортивної медицини Анатолій Пуцев пояснити затруднився. За його словами, головну «чорнову» роботу спортивні цілителі роблять нині на тренуванні: виявляють слабкі місця і захворювання спортсменів, контролюють їхній функціональний стан, коригують навантаження, готують психологічно. Втім, підкреслив він, стан здоров’я та фізичної підготовки спортсменів, котрі, зокрема, займаються веслуванням, плаванням, фехтуванням, велоспортом, деякими видами боротьби і легкої атлетики, викликає у лікарів певну тривогу. Цікаво, що «спортивні» хвороби і травми взагалi-то нічим не відрізняються від звичайних побутових. Щоправда, абсолютно неминучі у великому спорті колосальні, надмірні психологічні перевантаження і стреси.

На заключному етапі тренування спортсменів чекають обов’язкові допінг-проби. До речі, вони ризикують навіть під час лікування банальної простуди, адже у звичайному нафтизині, колдрексі, інших ліках можуть міститися «заборонені» компоненти. Тим часом структури, яка б займалася антидопінговою регламентною, юридичною та освітньою роботою, в Україні поки що немає. Тому, як сказав А.Пуцев, абсолютної впевненості в тому, що всі пройдуть допінг-контроль, також бути не може. Маленьку команду «олімпійських» медиків чекають також великі турботи, пов’язані зі складним перельотом спортивних зірок до Сіднея, адаптацією їх до нового клімату і часового поясу. З харчуванням і питним режимом, як обіцяють господарi літньої олімпіади, проблем не буде — олімпійська кухня враховує всі національні особливості, повідомляє кореспондент «Дня» Олександр ФАНДЄЄВ.

У Рівному помічено спроби відмивання «брудних грошей» з Африки

Незвичайну пропозицію отримала останніми днями низка рівненських фірм. Громадяни Нігерії та Південно-Африканської Республіки пропонували їм переказати значні суми грошей з Африки на рахунки рівненських фірм. При цьому ініціатори операцій мали намір одержати 60% від сум, а їхнім українським контрагентам залишалося б 25—30%. Про масштаби подібних операцій свідчать суми, запропоновані спритними африканцями. Пропонувалося переказати від $15,5 млн. до $55,5 млн.

На думку працівників обласного управління СБУ, подібне бажання іноземців інвестувати значні суми в українську економіку свідчить про те, що вони мали намір використати наші комерційні структури для «відмивання» грошей вельми сумнівного походження. Працівники управління СБУ не виключають, що пропозиції заробити на трансакціях можуть надходити до рівненських фірм і в майбутньому. До речі, участь у відмиванні грошей може негативно позначитися на міжнародному престижі нашої держави, передає Володимир КОНЄВ , «День».

У «збирачів» металобрухту починають стріляти

Власним життям розплатився 49-річний М., житель села Старики Коростенського району Житомирської області, за спробу вкрасти брухт кольорового металу з господарства 34-річного непрацюючого Б., мешканця Коростеня. Останній, розповів «Дню» керівник Центру громадських зв’язків управління МВС в області підполковник Віктор Федорчук, почувши пізно ввечері, що хтось хазяйнує на його обійсті, вискочив з хати із зарядженим обрізом мисливської рушниці і вистрелив у зловмисника, смертельно поранивши того в спину. Крадій помер у лікарні, куди його доставила швидка допомога. Тепер Б. затримали правоохоронці. Свої дії він пояснює тим, що змушений був захищати від проникнення зловмисника власне житло. Обріз рушниці в нього вилучено, повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ.

Академія педагогічних наук вийшла в Iнтернет

Цього тижня інформаційну базу даних Академії педагогічних наук підключено до Інтернету. На сторінках сайту (www.infosvit.com.ua) розміщено матеріали про склад і структуру Академії, про зміст освіти в сучасній школі та напрямки її модернізації. Вперше повідомлено про педагогічні програмні засоби в Україні, що, звичайно, допоможе краще орієнтуватися у використанні електронних носіїв інформації для навчання.

Не тільки педагоги, але й батьки та учні відтепер мають можливість ознайомитися з навчальними планами шкіл усіх типів, переліком діючих програм, списком підручників та посібників, що рекомендовані Міністерством освіти i науки України. Також привертає увагу зарубіжна інформація та вітчизняний педагогічний досвід.

Цей крок у світовий освітянський простір було зроблено завдяки підтримці фонду «Відродження» та у співпраці з київською асоціацією «Мала академія наук», повідомляє кореспондент «Дня» Людмила РЯБОКОНЬ.

Газета: 
Рубрика: