Позиція Польщі не порушить планів Росії щодо будівництва газопроводу
Наміри Польщі заборонити будівництво на своїй території газопроводу, яким би транспортувався російський газ в обхід території України, «не порушить планів Росії щодо створення безризикових систем постачання газу до Європи». Про це заявив, відповідаючи на запитання Інтерфаксу, віце-прем’єр РФ Віктор Христенко. За його словами, «є кілька альтернативних напрямів розв’язання цього питання». На думку В.Христенка, питання транспортування російського газу до Європи не повинне вирішуватися тільки політичними методами. «Це питання економічне, яке пов’язане з енергетичною безпекою країн Європи в ХХI столітті», — зазначив В.Христенко. «Європа складається не тільки з Польщі, а й із Німеччини, Італії, Франції», — підкреслив пан Христенко. За його словами, країни Європи зацікавлені в забезпеченні енергетичної безпеки i стабільному постачанні російського газу, який зараз часто несанкціоновано відбирається Україною з газопроводу. «Ми маємо хороші майданчики для розмови з Польщею чи іншими країнами щодо будівництва газопроводу в обхід України», — сказав В.Христенко.
Телеоператор зірвався з обриву
У Криму трагічно загинув телеоператор програми «12 хвилин новин» ДТРК «Крим» Віктор Романенко. Як повідомила «Дню» редактор програми новин ДТРК «Крим» Олена Рожен, телевізійна група «12 хвилин новин» після вечірніх зйомок конкурсу танців зупинилася на відпочинок у будиночку на мисі Француженка, між Судаком і Новим світом. Віктор Романенко пішов прогулятися до моря, захопивши з собою телекамеру. Мабуть, у слабкому вечірньому світлі (він мав поганий зір) Віктор не побачив обриву і впав із 13 – метрової висоти. Тіло його знайшли рибаки вранці в п’ятницю на березі моря. Він лежав, притискаючи телекамеру, яку так і не встиг приготувати до зйомок. Як показала експертиза, травми, отримані ним при падінні, були несумісні з життям. В.Романенко народився 1951 року, закінчив два вузи, зокрема ВДІК — операторське відділення, і працював на ДТРК «Крим» з 1983 року. Як телеоператор він вважався справжнім професіоналом, мав глибокі знання в багатьох галузях людської діяльності, що дозволяло йому не тільки стежити за «картинкою» в кадрі, але певною мірою співробітничати з режисерами і журналістами телекомпанії. Віктор був людиною неконфліктною, зазначають його співробітники. Вони відкидають можливість насильницького характеру його загибелі. Після нього залишилися батьки, котрі нещодавно відсвяткували золоте весілля, люди, шановані в Криму. Залишилися 12-річна донька від першого шлюбу і його друга дружина Віка, режисер телегрупи ДТРК «Крим», повідомляє кореспондент «Дня» Анатолій ЛЕМИШ.
Установлено заставну ціну на зерно
Кабiнет Мiнiстрiв установив заставну цiну на пшеницю третього класу 420 грн., на пшеницю четвертого класу — 380 грн., п’ятого класу — 330 грн., жито групи А — 360 грн., ячмiнь пивоварний — 380 грн., ячмiнь фуражний — 330 грн., кукурудзу — 360 грн. за 1 тонну без урахування ПДВ. Про це повiдомляє УНIАН. Заставна цiна застосовуватиметься в разi закупівлі зерна в сiльгоспвиробникiв пiдприємствами ДАК «Хлiб України». Як визначає урядова постанова, сiльгоспвиробник, продавши зерно пiдприємствам ДАК, матиме право протягом 8 мiсяцiв продати це ж саме зерно за комерцiйними цiнами, вiдшкодувавши пiдприємствам ДАК вартiсть зерна за заставними цiнами та вартiсть його зберiгання. Як вважають в урядi, запровадження механiзму закупiвлi зерна за заставними цiнами дозволить уникнути продажу зерна сiльгоспвиробниками одразу пiсля жнив за безцiнь, а також дозволить уникнути рiзких стрибків цiн на зерно на внутрiшньому ринку в перiод пiсля завершення збирання врожаю.
У Празі виставу «Червоні вітрила» поставили на воді
Прем’єра незвичайної вистави за повістю Олександра Гріна «Червоні вітрила» відбулася в неділю ввечері у Празі. Виставу було розіграно на судні, переобладнаному на плавучу театральну сцену. Головними авторами проекту стали сини-близнюки відомого чесько-американського режисера Мілоша Формана — Петр і Матей. Судно довжиною 70 метрів і завширшки 10 метрів, яке служило раніше для перевезення вугілля, отримало таку ж, як у повісті Гріна, назву — «Секрет». Після тривалої і складної реконструкції воно спроможне прийняти на борт 170 глядачів. «Театральне» судно буде борознити води Влтави до кінця літа. А восени виставу зможуть побачити глядачі Німеччини та Франції. Характерно, що в Україні, батьківщині чудового письменника-казкаря Олександра Гріна, давно вже не тільки не ставлять вистав за його творами, але, здається, й не перевидають їх. Хіба що називають ім’ям Ассолі, головної героїні «Червоних вітрил», пральний порошок, повідомляє кореспондент «Дня» Анатолій ЛЕМИШ.
Страшне вбивство двох престарілих бабусь на Житомирщині
У ніч на неділю в селі Великі Мошківці Андрушівського району, що на Житомирщині, запалала хата, де проживали 77-річна пенсіонерка Марія П. та її 80-річна сестра Антоніна Г. Після того, як пожежники загасили вогонь, у кімнаті будинку виявили два обгорілі мертві тіла господині та її сестри. Однак судово-медична експертиза встановила, що смерть бабусь настала внаслідок переломів склепінь черепів, а не вогню чи нестачі повітря. Це дало підставу оперативникам, сказав «Дню» керівник Центру громадських зв’язків Управління МВС в області, підполковник Віктор Федорчук, розпочати активне відпрацювання версії навмисного вбивства двох престарілих бабусь із подальшим підпалом їхньої хати. Утім, чи були вони пограбовані, слідству на ранок понеділка встановити поки що не вдалося, повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ.