Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

12 липня, 2000 - 00:00

З України масово і безкарно вивозять янтар

Рівненська міжрайонна природоохоронна прокуратура стурбована масовим нелегальним вивезенням янтарю з України, заявив прокурор Віктор Дежнюк. Він нагадав, що в Рівненській області знаходиться близько 6% світового запасу янтарю. Однак, за даними прокурора, тільки в Польщу щорічно вивозять близько 20 тонн незаконно видобутого янтарю, над видобутком якого щодоби працює близько 200 чоловік, переважно місцевих жителів, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. «Оскільки янтар лежить в землі на глибині до одного метра, видобувачі знищують лісові насадження, пасовища, орні землі», — зауважив при цьому В.Дежнюк. Прокурор також зазначив, що винні в знищенні природних ресурсів, зберіганні янтарю, його транспортуванні і перевезенні за кордон не можуть бути кримінально відповідальними, оскільки Карним кодексом України передбачено покарання тільки за незаконний видобуток янтарю. У зв’язку з цим В.Дежнюк висловив надію, що Верховна Рада прийме поправки до КК України, аби доповнити його тими статтями, які б передбачали кримінальну відповідальність за здійснені злочини.

Дарунок викликаний ювілеєм

До ювілею округу — житло 20 офіцерам. 55 років тому було створено Прикарпатський військовий округ (тепер Західне оперативне командування). 20-квартирний будинок для старших офіцерів та гуртожиток на 62 місця для молодших офіцерів споруджено на місці порожніх казарм. За словами президента фірми «Карпатбуд» Юрія Карвацького, це була вельми непроста робота, адже будівельникам довелось капітально реконструювати приміщення, яке понад сто років тому було збудоване для військових цілей. Із цим завданням майстри впорались за 2,5 місяця. Більше того, міністр оборони України Олександр Кузьмук, який вручав ордери офіцерам, заявив, що військові готові замовити реконструкцію ще однієї казарми й планують збудувати ціле житлове містечко для військовиків. Усього ж, як повідомляє кореспондент «Дня» Олександр СИРЦОВ , з обласного бюджету на будівництво житла для офіцерів виділено 5 млн. грн. За шість місяців цього року військові отримали ордери на 1743 квартири, а до кінця року ця цифра зросте до 3500.

Харкову — семизначні телефонні номери

У Харкові відкритий Міжнародний центр комутації (МЦК) каналів Укртелекому. Його введення дозволило перевести телефонні розмови між абонентами України і Росії на міжнародний принцип електрозв’язку. Харківський центр комунікацій створений на базі вітчизняного цифрового обладнання. Воно добре зарекомендувало себе на мережах загального користування України завдяки високiй надійності і невеликій енергоємності. Апаратура Харківського МЦК була змонтована в рекордно короткі строки — всього за три місяці. Через цифровий телефонний міст «пробиваються» і абоненти центру Росії, що телефонують у всі регіони України. У найближчому майбутньому щойно створений МЦК буде обслуговувати лінії зв’язку з Сибіром і Далеким Сходом. У перспективі подібні системи телекомунікацій Середньої Азії і Закавказзя. Створення МЦК поліпшило не тільки міжнародний, але і місцевий міський телефонний зв’язок. Навколо Харкова побудоване волоконно-оптичне транспортне кільце, що дозволяє розширити місткість міської АТС-15 і встановити в квартирах харьківчан 6192 телефонів. А у зв’язківців з’являється можливість перевести телефонну мережу Харкова на семизначну нумерацiю абонентів, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО.

Тренінг відповідальності

Минулого тижня у наметовому таборі «Витоки», що на річці Рось біля Переяслав-Хмельницького, пiдбивали підсумки річної роботи та працювали над удосконаленням своєї майстерності інформаційні волонтери. Брали участь у цьому заході також всі, хто бажав повчитися працювати в ЗМІ. Діти та молодь від 10 до 20 років навчались у гуртках за різними спеціальностями, випускали стінгазети, а також інформували гостей про життя в таборі. Тендер на організацію роботи у «Витоках» виграла Спілка дитячих та юнацьких організацій м. Києва і за підтримки соціальної служби для молоді Київської міської держадміністрації працює тут за своєю програмою. Начальник табору Андрій Ковальчук каже, що під час перебування дітей у «Витоках» дорослі (яких, до речі, там зовсім небагато) намагаються привчити дітей розв’язувати свої проблеми самостійно, а також відчувати відповідальність за свої дії. Всі живуть у наметах, готують їжу собі самі просто неба, а розваг чекають тільки від чергового загону. Кожен загін представляє якусь країну за власним бажанням і відповідно готується до свого дня. У рамках українсько- канадського проекту тренери з Канади готують молодь в таборі для роботи в інтерактивному театрі. Під час виступу такого театру до дійства залучаються й глядачі — і це допомагає долати труднощі в особистому житті, ставати прихильником здорового способу життя, повідомляє Людмила РЯБОКОНЬ , «День».

Київ — молочний берег інвестицій

У понеділок заступник міністра економіки Віктор Кальник заявив, що Київ має найвищу інвестиційну привабливість в Україні і, немов у підтвердження цьому, вчора російська компанія «Вімм- Біль-Данн» заявила про те, що розпочинає процес придбання контрольного пакету акцій ВАТ «Київський молочний завод №3».

Голова правління підприємства Олександр Маштепа сподівається, що інвестор, який має вісім молочних комбінатів у Росії і контролює 30% її ринку стерилізованого молока, вкладе в технічне переозброєння підприємств $5-6 млн. Реальність цих надій підкріплено участю у цій акції російського «Альфа-банку», який спільно зі своєю дочірньою компанією «Альфа Капітал Україна» є фінансовим радником «ВБД» із придбання молокозаводу №3, повідомляє УНІАН.

Газета: 
Рубрика: