Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

9 грудня, 2010 - 00:00

Кияни почули ангельський спів

У Національній філармонії відбувся концерт Київського камерного оркестру, диригував Роман Кофман, брав участь у концерті контратенор Юрій Міненко. Співак виконав арії з опер Глюка, Генделя, Моцарта, Вівальді — піднесено й чисто. Його голос чарує, немов ангельський спів. Унікальний дар вокаліста — контратенор (найвищий із чоловічих оперних голосів, що за діапазоном збігається з жіночим меццо-сопрано, але відрізняється за тембром). Будучи студентом Одеської музичної академії ім. Нежданової 2001 року Юрій став лауреатом відразу двох конкурсів: Всеукраїнського — «Голос України» і Міжнародного слов’янського фестивалю в Парижі, і відтоді отримував найвищі винагороди на багатьох форумах. А 2009 року брав участь у престижному конкурсі «Співак світу», що проходив під патронатом Бі-Бі-Сі в місті Кардіфф (Велика Британія), став першим у історії конкурсу українським співаком-фіналістом, а також першим фіналістом-контратенором, що дало старт його серйозній міжнародній кар’єрі. Прекрасний тембр, дивна гнучкість голосу щонайширшого діапазону — більше трьох октав, багатство обертонів — так, перед нами розважливий і обдарований музикант високої вокальної культури, повідомляє Ольга САВИЦЬКА.

У Львові представили перший журнал для незрячих дітей

Видання називається «Ангелятко шрифтом Брайля» і щомісяця виходитиме на базі журналів «Ангелятко» та «Ангеляткова наука». За словами заступника головного редактора цих всеукраїнських дитячих часописів Віталія Вардзаля, «Ангелятко шрифтом Брайля» покликане виконувати об’єднувальну функцію між незрячими і здоровими дітками, «адже відтепер діти із вадами зору матимуть змогу розвиватися нарівні з іншими своїми ровесниками, які читають журнал». У вкладці, набраній рельєфно-крапковим шрифтом, — вірші, оповідання, казки і малюночки. Видавці переконані, що незрячі за допомогою вкладки зможуть навіть навчитися читати. Вихователь львівської школи-інтернату №100 для незрячих дітей Алевтина Козицька вважає, що таке спеціалізоване видання є великим порятунком для незрячих дітей. «Сьогодні в Україні ситуація з видавництвом дитячої літератури шрифтом Брайля є просто катастрофічною, — наголошує А. Козицька. — Більшість таких книжок видавали ще до незалежності України, а загалом у бібліотеці нашої школи — всього-на-всього 290 книжок, і то переважно російською мовою». Допомогу у створенні журналу надали Українське товариство сліпих, Західне регіональне відділення Українського біблійного товариства, благодійний фонд «Людина та її світогляд», Навчально-реабілітаційний центр для дітей з вадами зору «Левеня», навчальний комплекс «РозУмНичкА» й управління праці та соціального захисту Львівської облдержадміністрації. Із січня 2011 року журнал «Ангелятко шрифтом Брайля» можна передплатити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс — 49663, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

На Черкащині місцева влада щомісяця звітуватиме перед громадою

У Черкаській області започаткують інформаційні дні, під час яких можновладці звітуватимуть про зроблене, а обласна влада буде допомагати засобам масової інформації фінансово та матеріально, щоб через них доносити до мешканців області інформацію про свою діяльність. Про такі новації під час прес-конференції заявив голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб. «Ми вважаємо за доцільне, щоб громада знала, що робить влада. Це повинна бути системна робота, не одноразова подія чи захід. Це має бути система різних заходів — зустріч з громадами сіл», — сказав губернатор, зауваживши, що слід започаткувати так звані інформаційні дні, під час проведення яких представники влади звітуватимуть про те, що їм вдалося зробити за цей період. «У представницьких органах місцевого самоврядування — особливо на сесіях районних, сільських, селищних, міських рад, обов’язково раз у місяць має бути такий інформаційний день, куди б запрошували керівників закладів підприємств, органів влади, щоб вони звітували», — сказав Сергій Тулуб. Він запевнив, що наполягатиме на тому, аби з нового року це стало системною роботою, наголосивши на важливій ролі засобів масової інформації у цьому процесі: «Саме вони несуть ту чи іншу інформацію. Ви знаєте, скільки у нас людей поважного віку, які виховані на тій системі, коли читають газету, дивляться телебачення, чують радіо і вважають, що це істина в останній інстанції! Тому важливо, що донесуть журналісти до мешканців, яку дадуть оцінку, як висвітлять той чи інший захід, програму, дію. Тому ми повинні враховувати цю ситуацію, допомагати фінансово та матеріально ЗМІ, через них вільно доносити те, що ми робимо для мешканців Черкащини», — сказав голова облдержадміністрації, додавши, що у проект бюджету області на наступний рік буде закладено кошти на підтримку ЗМІ, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Газета: 
Рубрика: