Ліквідні резерви Нацбанку знизилися до $ 926 млн.
Ліквідні валові міжнародні резерви Нацбанку, що розраховуються за методологією МВФ, за станом на 21 червня становили $ 926 млн., що на $ 62 млн. менше, ніж на початку місяця і на $ 164 млн. менше, ніж наприкінці 1999 р., повідомило агентству «Інтерфакс-Україна» інформоване джерело у банківських колах. З його слів, найбільше зниження резервів (з $ 988 млн. до $ 909 млн.) сталося 14 червня у день перших відсоткових платежів Мінфіну з єврооблігацій, випущених у процесі реструктуризації. Крім того, у першій половині червня НБУ не вдавалося викупити валюту на міжбанківському ринку через короткострокову девальвацію гривні (на 0,4%). Таким чином, за період з початку місяця по 21 червня НБУ придбав $ 61 млн., тоді як у травні — $ 181 млн., у квітні — $ 173 млн. Усього, за даними джерела, у 2000 р. НБУ викупив на міжбанківському валютному ринку $ 690 млн. порівняно з $ 726 млн. за весь 1999 рік. При цьому гривня у 2000 році девальвувала на 4,3%.
Енергобаланс є. Звідки візьмуться гроші?
Кабінет Міністрів України затвердив енергетичний баланс країни на період з 1 червня 2000 року по 1 травня 2001 року. За цей час теплові станції повинні закупити 24,4 млн. тонн вітчизняного вугілля і 2,3 млн. тонн імпортованого, а також 16,4 млрд. кубометрів газу (із них у поточному році — 10,2 млрд. кубометрів). «НАК Нафтогаз України» зобов’язана закачати до підземних сховищ не менше за 23,5 млрд. кубометрів природного газу (у тому числі 12 млрд. кубометрів для російського ВАТ «Газпром»), повідомив Інтерфакс-Україна. За розрахунками уряду, для забезпечення закупівлі вугілля необхідно 2,814 млрд. грн., газу — 3,9 млрд. грн., мазуту — 144 млн. грн., ядерного палива — 1,124 млрд. грн. Крім того, на виплату заробітної плати працівникам енергетичної галузі необхідно направити 518 млн. грн., на сплату податків — 1,3 млрд. грн., на вивіз відпрацьованого ядерного палива — 430 млн. грн., інші витрати перевищать 3 млрд. грн. Загалом, згідно з балансом для забезпечення стабільної роботи енергетичних підприємств у майбутній осінньо-зимовий період потрібно 13,3 млрд. грн. Як підкреслюється у постанові Кабінету Міністрів, виконання фінансового плану можливе лише за умови повної оплати спожитої теплової та електроенергії.
До бібліотеки Києво-Печерської лаври повернулася рідкісна книжка
Книгу «Житія святих», видруковану у Києво-Печерській лаврі 1762 року, яка зникла з лаврської бібліотеки у 1920 роках, днями повернено законному власнику — до Києво-Печерської лаври. Це раритетне видання київський бізнесмен Євген Долгоп’ят зовсім випадково знайшов у Китаї. Перебуваючи у справах фірми в цій країні, підприємець вирішив побродити місцевими базарами у пошуках сувенірів і несподівано натрапив на величезну книгу церковнослов’янською мовою. Операція відбулася негайно, і, як сказав пан Долгоп’ят, «за не дуже великі гроші». Таким чином «Житія святих» повернулися на батьківщину. Бізнесмен подарував книгу своєму другові — президенту акціонерного банку «Синтез» Олександрові Лойфенфельду. Пересвідчившись, що видання має велику історичну цінність, підприємці вирішили повернути книгу Києво-Печерській Лаврі. За матеріалами сторінки в Інтернет «Православ’я в Україні/РАДОНЕЖ» повідомляє Клара ГУДЗИК , «День»
Райський куточок під забороною
Дозвіл на оздоровлення отримала лише половина пляжів країни. В Україні, за даними Українського центру державного санітарно-епідеміологічного нагляду, 724 організованих пляжів: 616 морських та 108 — річкових. Проте до радісної зустрічі з відпочиваючими готова лише половина райських куточків під блакитним небом. На Запоріжжі зі 127 пляжів дозвіл на оздоровлюючу діяльність дістали лише 70. Миколаївщина приваблює лише 5 морськими і 1 річковим пляжами. Сумнівних 9 куточків відпочинку закрито на Донеччині. Найгірша ситуація в Херсонській області, де безпечними є лише 22% пляжів. В деяких пробах води непогано почуваються холерні вібріони. На Одещині з 21 відкрито 15 «перлинок біля моря». Зокрема, заборонено такі з них, як Лузанівка, Чорноморка, деякі станції Великого Фонтану. Причому в окремих місцях відхилення від стандарту виявлені в 37 пробах «цілющої» морської води. Цікаво, що дніпровська вода «підвела» лише у 4 пробах. Навіть не всі омріяні купальниками кримські пляжі витримали санітарно-епідеміологічний екзамен, а пляж «Масандрівський» відкрився без дозволу санепідслужби. Отже, обережність не зашкодить і в такій безтурботній справі, як відпочинок, повідомляє Анатолій Волошин , прес-центр МОЗ України.
Як не згоріло у посуху, то від градобою пропало
Минулої суботи, десь від 20-ої до 22-ої години, село Волосівці, що на Хмельниччині, пережило нечуваний градобій. Дощ, якого довго просили у селі на спраглі поля, городи і садки, приніс біду. У тому, що град був завбільшки у куряче яйце, на жаль, немає жодного перебільшення, — повідомив кореспондентові «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМУ голова Летичівської райдержадміністрації Григорій Сагайдак. Село, наче після якогось божевільного погрому. «Сільгосптовариство «Зоря», що у Волосівцях, залишилося без посівів пшениці, цукрових буряків. Гектарів триста пропало. Розбитих дахів і вікон у хатах людям уже не шкода. Бо ж на городах вибило всю картоплю. В селян одне питання: що ж їсти взимку,» — продовжує Г.Сагайдак. Він не знає, чи влада зможе якось зарадити постраждалим від сліпої сили стихії. До речі, просили дощу і у селі Северці Шепетівського району. То там від удару блискавки загорілася одна із хат. Разом із шиферним дахом згоріло й вісім центнерів сіна, яке господарі місяць косили, сушили, складали на горищі, — поділяє турботи погорільців Ігор Тарасюк, оперативний черговий Хмельницького обласного управління з надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення.