Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

8 грудня, 2010 - 00:00

Українським відставникам допомагає НАТО

У Дніпропетровському національному гірничому університеті відбувся урочистий випуск групи з двадцяти військовослужбовців, які пройшли спеціальні курси перепідготовки за фахом «маркетинговий менеджмент». Випускниками курсів стали офіцери, яким незабаром належить покинути лави Збройних сил. Їхнє навчання проводилося за Програмою перепідготовки військовослужбовців НАТО-Україна. Протягом двох місяців викладачі кафедри маркетингу Національного гірничого університету на чолі з професором Тетяною Решетиловою викладали теоретичні основи економічних дисциплін і передавали слухачам практичний досвід у питаннях підприємницької діяльності. «Організація навчального процесу, — сказала вона, — була розрахована на майбутніх керівників фірм і їхніх структурних підрозділів, які, отримавши необхідні знання, зможуть надалі самостійно розробляти стратегію поведінки фірми на ринку, знаходити вигідні ринки збуту за допомогою маркетингових досліджень, проводити рекламні кампанії, організовувати виставки та ярмарки, укладати й оформляти контракти». Випускникам курсів після їхнього закінчення вручили свідоцтва державного зразка про підвищення кваліфікації. Крім того, кожному з них видали навчальні посібники «Маркетинг» і «Маркетингові дослідження». Передбачається, що отримані економічні знання допоможуть колишнім військовослужбовцям працевлаштуватися після звільнення з армії й адаптуватися в цивільному житті, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

Кіровоградський «Радій» чекає висновків МАГАТЕ

Експерти Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) вже вдруге за рік приїздять до Кіровограда. Чим викликана пильна увага фахівців провідного світового форуму науково-технічної співпраці в галузі мирного використання ядерних технологій, збагнути неважко, якщо зауважити, що місцем зустрічі місії МАГАТЕ по незалежному технічному аудиту вимірювально-керуючих систем стало науково-виробниче підприємство «Радій» — провідний вітчизняний виробник нового покоління систем захисту для атомних електростанцій. У вересні представники місії Освальд Гльокер та Гері Джонсон вивчали перспективи співпраці, а у грудні вже приїхали разом із колегами з різних країн світу для більш предметного спілкування з кіровоградськими науковцями. Австрія, Франція, Угорщина, Болгарія, Росія, Корея — далеко не повний перелік зацікавлених у співпраці сторін, які визнають беззаперечне лідерство фахівців НВП «Радій» у даній галузі. «Ми хочемо, щоб про наші технології дізнався світ», — зауважив генеральний директор підприємства Олександр Сіора, спілкуючись із закордонними колегами. Треба зазначити, Кіровоград уже давно й неодноразово називали флагманом атомних технологій, тож нинішня зустріч просто підтвердила цей статус. Протягом тижня експерти вивчатимуть особливості технологій захисту, які використовуються при керуванні ядерними енергоблоками. А вже 10 грудня, в останній день роботи, вони винесуть свій вердикт стосовно подальшої долі наукових розробок «радійців», повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.

Україна бойкотує церемонію вручення Нобелівської премії миру. Заради дружби з КНР?

Нобелівський комітет Норвегії оголосив про те, що КНР і ще 18 країн відмовилися відвідати церемонію вручення Нобелівської премії миру на знак протесту проти нагородження премією китайського дисидента Лю Сяобо. На офіційному сайті Нобелівської премії повідомляється, що бути присутнім на церемонії відмовилися Росія, Казахстан, Колумбія, Туніс, Саудівська Аравія, Пакистан, Сербія, Ірак, Іран, В’єтнам, Афганістан, Венесуела, Філіппіни, Єгипет, Судан, Україна, Куба й Марокко. Директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин заявив, що у відмові України відвідати церемонію вручення Нобелевської премії миру немає ніякого політичного підтексту. За словами Волошина, як правило в цій церемонії бере участь посол країни, який акредитований саме в Осло. Однак цього разу посол України у Норвегії Олександр Цвєтков у день вручення нагороди має перебувати в Києві, де буде проходити координаційна нарада керівників дипломатичних представництв. Як стало відомо «Дню», нарада послів у Києві відбудеться 14—15 грудня цього року, а не 10, як раніше повідомляли в МЗС. Вручення премії має відбутися у п’ятницю, 10 грудня. Китай активно висловлював протест із приводу вручення премії дисидентові Лю Сяобо, засудженому на 11 років «за заклики повалення державного ладу». Раніше китайська влада заявляла, що на знак протесту проти нагородження китайського дисидента Лю Сяобо участь у церемонії відмовляться брати більшість країн.

Пішов із життя Юрій Спіженко

Помер відомий український онколог, екс-міністр охорони здоров’я Юрій Спіженко. Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства охорони здоров’я, Ю. Спіженко помер 6 грудня на 61-му році життя. Причиною смерті став інфаркт. Ю. Спіженко був академіком Національної академії медичних наук України, доктором медичних наук, міністр охорони здоров’я УРСР і першим міністром охорони здоров’я незалежної України, народним депутатом двох скликань. У 2009 була відкрита клініка Ю. Спіженка, розташована під Києвом у селі Капітанівка. Ця лікарня єдина в країні, оснащена кіберножем для видалення онкопухлин. Ю. Спіженко автор (співавтор) близько 210 наукових праць, зокрема, трьох монографій, підручника «Клінічна хірургія», 16 авторських свідоцтв.

Газета: 
Рубрика: