Парламент розглянув проект Господарського кодексу
Верховна Рада учора розглянула у першому читанні проект Господарського (комерційного) кодексу України, поданий групою депутатів на чолі з першим віце-спікером Віктором Медведчуком. Згідно з проектом, предметом регулювання Господарського кодексу є господарські відносини, які виникають у процесі організації і здійснення господарської діяльності між суб’єктами господарювання, а також між цими суб’єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання. Господарська діяльність, яка здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів і з метою отримання прибутку, визначається як підприємництво. Господарська діяльність може здійснюватися і без мети отримання прибутку (некомерційна господарська діяльність). Окрім цього, проектом визначено порядок використання природних ресурсів у сфері господарювання і порядок використання в господарській діяльності прав промислової власності. Проект також регламентує цінні папери в господарській діяльності, визначає корпоративні права, регламентує правила складання господарських договорів, інформує Інтерфакс-Україна.
Світова конференція в Криму
Усьоме в Судаці розпочалася щорічна міжнародна конференція «Бібліотеки і асоціації в світі, що змінюється: нові технології та нові форми співпраці». За масовістю щорічна Судацька конференція є другою в світі й поступається лише щорічним конференціям Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій (ІФЛА), що провадяться в Америці. Цього року в ній беруть участь представники 30 країн. Головним організатором конференції протягом вже багатьох років є Державна публічна науково-технічна бібліотека Росії і ряд державних і громадських організацій Росії та України — міністерства культури, провідні книгозбірні багатьох країн, у тому числі — США. Засідання конференції відбудуться не лише в Судаці, а також у Алушті, Ялті, Феодосії, Коктебелі. Робота конференції проводиться в 10 професійних секціях. Обговорюються такі актуальні проблеми, як «Світова інформаційна інфраструктура та міжбібліотечна кооперація», «Автоматизовані бібліотечні системи і технології», «Онлайнові технології, CD-ROM і Інтернет у бібліотеках», «Книгозбірні та музеї в загальному просторі інформації та мистецтва», «Формування та зберігання фондів, взаємодія книгозбірень і книжкового ринку» та інші, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО
Головне — рубати ліс думаючи
Проблема не в тому, що в Україні вирубують надмірну кількість лісів, проблема в тому, що в багатьох випадках проводяться суцільні рубки на крутих схилах — таку заяву зробив нещодавно кореспондентові «Дня» Олександрові СИРЦОВУ перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань екологічної політики Орест Фурдичко. Саме несистематизовані рубки на крутосхилах стали однією з причин повені в Закарпатті. Натомість лісозаготівлі в Карпатах постійно зменшуються. Зараз заготовляється значно менше деревини, аніж приростає нової. На думку Ореста Фурдичка ситуацію має виправити «Закон про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону».
Основною метою закону є запровадження 10-річного мораторію на проведення суцільних рубок на стрімких гірських схилах, заборону окремих видів рубок.
У МВС України створено новий прес-центр
За ухвалою міністра внутрішніх справ України генерала внутрішньої служби Юрія Кравченка в структурі МВС днями створено прес-центр внутрішніх військ. В розмові з кореспондентом «Дня» Віктором ВОРОНЮКОМ майор Олег Сидоренко, заступник начальника прес-центру, зазначив, що нова структура працюватиме так, аби кожен журналіст мав якомога більше різноманітної та оперативної інформації щодо повсякденної службово-бойової діяльності частин та підрозділів ВВ.
Цікаво, що правоохоронці урочисто пообіцяли виконувати розпорядження міністра внутрішніх справ України — захищати журналістів від свавілля, а також сприяти аби працівники ЗМІ не боялися об’єктивно розповідати про проблеми та негаразди українського суспільства. Новий прес-центр «охрестили» відомі торгові марки вітчизняних виробників алкогольних та безалкогольних напоїв — «Княжий град» та «Оболонь». Саме вони, як повідомили «Дневі», наполягали на тому, аби правоохоронці не витрачали спонсорських грошей на вітер і на ділі сприяли розвиткові демократії в Україні.