Музичний діалог в інтернеті
Національний портал академічної музики Music-Review Ukraine відсвяткував другу річницю роботи. Саме тому інформаційний ресурс, який опікується класичною музикою в Україні, репрезентував оновлену (другу) версію музичного порталу. Про новації Music-Review Ukraine розповів керівник проекту, лауреат міжнародних конкурсів, віолончеліст Олександр Пірієв:
— Нині ми запускаємо Music-Review Ukraine 2.0. Портал став кращий, швидший та цікавіший. Відтак більшість того, що може цікавити меломанів про академічну музику в нашій країні, розміщено в одному місці.
Заходячи на Music-Review Ukraine, одночасно можна мати доступ до будь-якої інформації у світі академічної музики. На порталі інтегрована краща стрічка новин, є фотогалерея та персональні веб-сторінки.
Минулого року Music-Review Ukraine інформаційно підтримала чимало мистецьких подій. Зокрема, Перший українсько-російський фестиваль пам’яті Івана Карабіця, Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест», ІІ міжнародний конкурс диригентів ім. Стефана Турчака і багато інших.
— Академічна музика потребує міцної інформаційної підтримки, і водночас доступ до інформації про цей вид мистецтва має бути простим і зрозумілим, — наголошує О. Пірієв. — Наша головна мета — відновлення й установлення зв’язку між світом академічної музики та шанувальниками цього виду музичного мистецтва.
У Шевченківському національному заповіднику — великий ремонт
Будують вертолітний майданчик, готельно-ресторанний комплекс, проводяться відповідні роботи з благоустрою Нижнього парку. Очільник Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб, побувавши в Каневі та провівши нараду з питань будівництва й стану фінансування об’єктів у заповіднику, запевнив, що вже до кінця цього року значну кількість цих робіт буде завершено. Як повідомили «Дню» у прес-службі облдержадміністрації, під час наради обговорювали, зокрема, реконструкцію самопливного колектору та здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення надзвичайної ситуації на території заповідника. «З метою належного відзначення 150-річчя від дня повернення праху Великого Кобзаря до України у 2011 році та 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка у 2014 році Президентом України поставлено ряд завдань. Сьогодні вже проведено значну роботу по підготовці до відзначення цих ювілейних дат, тому в мене немає сумнівів, що всі заплановані реставраційні роботи будуть завершені вчасно», — відзначив Сергій Тулуб. Разом із тим голова облдержадміністрації висловив незадоволення роботою деяких посадовців, що невчасно проводять відповідну роботу по своїх вузькоспеціалізованих напрямках, чим уповільнюють хід будівництва всього комплексу. Звертаючись до новообраного мера міста Віктора Ніколенка, очільник області зосередив його увагу на стані доріг, зауваживши, що ремонт автошляхів має стати першочерговим завданням влади. Також Сергій Тулуб наголосив на необхідності продовжити роботу з розширення експозиційного наповнення музею Тараса Шевченка, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Демократії стало менше, вважають українці
Як повідомляє www.ua.korrespondent.net, згідно з результатами опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, громадяни України констатують зниження рівня демократії. Директор соціологічної служби Андрій Биченко повідомив, що респондентам було запропоновано оцінити існуючий рівень демократії за п’ятибальною шкалою, де «1» означає, що в країні панує диктатура, «5» — що в країні досягнута повна демократія. Середня оцінка склала 2,99 бали. Не змогли відповісти на питання 10,4% опитаних. Биченко додав, що в листопаді середня оцінка знизилася у порівнянні з вереснем-жовтнем, коли вона становила 3,07 бала (важко відповісти було 9,5%), при цьому різниця у відповідях респондентів є статистично значущою. У травні 2010 року при відповідях на аналогічне запитання середня оцінка становила 3,46 бала (важко відповісти — 9%). На «1» рівень демократії в травні 2010 року оцінили 4,1% респондентів, у вересні-жовтні — 5,9%, у листопаді — 8,3%. На «2» рівень демократії в травні 2010 року оцінили 11,8% респондентів, у вересні-жовтні — 20,0%, у листопаді — 17,9%. На «3» рівень демократії в травні 2010 року оцінили 30,7% респондентів, у вересні-жовтні — 34,4%, у листопаді — 37,5%. На «4» рівень демократії в травні 2010 року оцінили 26,0% респондентів, у вересні-жовтні — 23,5%, у листопаді — 17,9%. На «5» рівень демократії в травні 2010 року оцінили 17,9% респондентів, у вересні-жовтні — 7,2%, у листопаді — 7,9%. Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 18 по 22 листопада 2010 року по всіх регіонах України. Опитано 2001 респондента, старших за 18 років. Теоретична похибка вибірки — 2,3%.