Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

29 березня, 2000 - 00:00

Бах і трепет

Позавчора в Національній опері України прозвучали «Страсті за Матвієм» Іоганна Себастьяна Баха. «Страсті» дуже рідко виконувалися в колишньому СРСР (мабуть, їх очевидна божественність була майже небезпечною для ідеології панатеїзму), через те оточені флером таємничості. А проте — це найвпізнаваніший і найрідніший Бах, шанований за гармонійну ненав’язливість своїх прозрінь, втілених у музиці. І безперечне достоїнство виконання, представленого на оперній сцені Київським симфонічним оркестром і хором під керівництвом Роджера Макмеріна — та сама пастельна ненав’язливість, коли ніщо не вносить дисонансів між Бахом, що звучить у серці, і Бахом, що лунає зі сцени. Злагодженість оркестру й хору, легкий візерунок балету (щоправда, іноді настільки легкий, що навіть непомітний), ненарочитість солістів (окремого слова варті гранично точні у виконанні сольних партій Тарас Штонда, Ірина Семененко та Анжеліна Швачка), аскетизм декорацій — постановку ніби витримано в спокійній пастельній гамі, без недоречного фосфоресцентного відсвічування, на яке грішать деякі модерні сценічні рішення. Напередодні прем’єри ініціатор постановки Роджер Макмерін покладав великі надії на те, що виставу включать у репертуар Національної опери України. Однак його сподівання не справдилися. Отже, чи побачать ще раз київські глядачі це втілення «Страстей за Матвієм», поки невідомо, повідомляє кореспондент «Дня» Леся ГАНЖА.

Молодь проти аполітичності

Вражає ентузіазм організаторів молодіжної акції «Я проти війни!», яка сьогодні розпочалася в Харкові. У заході, що проходить під лозунгом «Харківська молодь виступає за припинення військових дій у Чечні», беруть участь літератори Сергій Жадан, Ростислав Мельників, Ігор Бондар-Терещенко, Олександр Юрченко, «Роза ветров» і рок-музиканти альтернативних груп Харкова «Калєкція», «Пасхальное шествие», «Некст» тощо. Те, що останнім часом соціально-політичне спрямування культурних акцій не в моді, харків’янам не здається конфузним анахронізмом, вони переконані, що необхідно акцентувати увагу громадськості на суспільній важливості актуальних культурно-мистецьких акцій, повідомляє кореспондент «Дня» Леся ГАНЖА.

Хмельницький — індійським соколам

Завтра, 30 березня, буде підписано контракт, що передбачає повну трудову зайнятість для сотень робітників Хмельницького та гарантії непорушності повітряних кордонів Індії. «Взялися за ремонт радарів до МІГ-29, на яких літають індійські соколи», — повідомив кореспондентові «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМУ заступник генерального директора виробничого об’єднання «Новатор» Владислав Петяк. Він висловлює щире задоволення домовленостями з партнером: «Йдеться про широке поле для співробітництва. Зокрема й про продаж сервісного устаткування для радарів, навчання індійських фахівців і т.ін. Обсяги робіт не розголошуються, та запевняю: рахунок — на мільйони доларів США». З тим, що «Новатор» зробив потужний прорив на світовий ринок, погодився й посол Індії в Україні пан Соні. Із Хмельницького пан посол учора поїхав до Кам’янця-Подільського. За офіційною версією — для знайомства з пам’ятками історії, культури та архітектури стародавнього міста. Одначе там, у Кам’янці-Поділському, виготовляють найсучасніші гармати й кулемети до танків...

Програмі «Діти Чорнобиля» — 10 років

Сьогодні виповнюється 10 років від початку програми «Діти Чорнобиля». Після вибуху на ЧАЕС ЦК Комсомолу УРСР звернувся до всіх країн світу із проханням допомогти дітям iз постраждалих областей. Відповідальність за виконання цієї програми взяв на себе Український молодіжний Чорнобильський фонд. Вже через кілька днів після звернення з Гавани надійшла телеграма про готовність прийняти дітей на оздоровлення та лікування. 29 березня 1990 року перші 138 дітей прибули до найкращого на Кубі піонерського табору Тарара. Спочатку в програмі брали участь діти із заражених регіонів України, Росії та Білорусі, проте поступово Росія та Білорусь через фінансові проблеми відмовилися від участі в проекті — адже на сплату одного чартерного рейсу для перевезення дітей до Куби необхідно близько 150 тисяч доларів. Що ж до українських дітей, то тільки за останні чотири роки їх на Кубі оздоровилося понад 18 тисяч. Інф. «Дня»

Дитячi теми Меладзе

29 і 30 березня на сцені Палацу «Україна» пройдуть концерти Валерія Меладзе. Цього разу популярний співак привезе абсолютно нову програму. У її основу покладено пісні, які увійшли в останній альбом «Все так і було». А це означає, що на глядачів чекають мелодійні композиції та їхнє романтичне виконання. У виборі репертуару Валерій не зраджує принципам сімейності, довіряючи смаку свого старшого брата Костянтина — його постійного автора. На всі нападки критиків, що вже час розширити композиторський склад, співак відмахується, стверджуючи, що те, як пише Костя, його повністю влаштовує, а від добра добра не шукають. На пісні «Рассветная» і «Мечта» знято кліпи, з якими шанувальники творчості братів Меладзе вже познайомилися. Хто любить мультфільми чи має маленьких дітей, напевно, згадають й іншу їхню спільну роботу «Незнайка на Луне». Молодшій дочці Софії, котра народилася минулого року, Валерій присвятив пісню «Береги себя, мой ангел». Усі ці роботи увійшли до нової програми співака, з якою він, після київських концертів, вирушить у великий гастрольний тур по 20 містах України, організований продюсерським центром «Інтер-концерт», повідомляє кореспондент «Дня» Тетяна ПОЛІЩУК.

Газета: 
Рубрика: